اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دریافت فاصله (مسافت پیموده شده) در GPS

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دریافت فاصله (مسافت پیموده شده) در GPS

سلام
    برای دریافت مسافت پیموده شده در ماژول sim908 هیچ دستوری پیدا نکردم.
    ظاهرا باید با یک فرمول خاص فاصله دو نقطه رو بوسیله طول و عرض جغرافیایی اونها بدست بیاری
    که کار سختیه (البته نه برای یکبار، بلکه برای یک پروژه و محاسبه پشت سرهم) :sad:
    کسی راه حل دیگه ای داره؟
    یعنی واقعا خود ماژول GPS توانایی محاسبه مسافت پیموده شده رو نداره :question: :question: :question:

پاسخ : دریافت فاصله (مسافت پیموده شده) در GPS

سلام
    بله برای محاسبه مسافت پیموده شده از روی طول و عرض جغرافیایی فرموله میشه...
    اگه هنوز دیر نشده براتون فرمول هاشو پیدا کنم و بزارم؟
    من رشته نقشه برداری خوندم . معمولا مختصات رو به سیستم تصویر utm انتقال میدن که تو ایران کاربردی تر هستش، یکی از کاربردهاش هم همین درخواست شماست که میشه با محاسبه مختصات یو تی ام و ضریب مقیاس فاصله رو از فرمول ساده x^2+y^2 فاصله رو محاسبه نمود...
    فرمول و یا برنامه تبدیل مختصات طول و عرض به utm تو اینترنت زیاد هستش و اگه بازم سوال یا مشکلی بود در خدمتم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط usof_1985
      سلام
      من رشته نقشه برداری خوندم . معمولا مختصات رو به سیستم تصویر utm انتقال میدن که تو ایران کاربردی تر هستش، یکی از کاربردهاش هم همین درخواست شماست که میشه با محاسبه مختصات یو تی ام و ضریب مقیاس فاصله رو از فرمول ساده x^2+y^2 فاصله رو محاسبه نمود...
      فرمول و یا برنامه تبدیل مختصات طول و عرض به utm تو اینترنت زیاد هستش و اگه بازم سوال یا مشکلی بود در خدمتم
      سلام
      اقا اطلاعات کاملتر رو به همراه فرمول دقیق و روش کار بگذار اینجا لطفا تا همه استفاده کنن مهندس
      ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط usof_1985
        سلام
        سلام
        لطفا راجب روش بدست آوردن مسافت پیموده شده بیشتر توضیح بدین .
        کمترین فاصله ای که بین دو نقطه میتونه بدست بیاره چند متره و با چه دقتی این امکان وجود داره؟

دیدگاه

سلام
          برای بدست آوردن فاصله بین دو نقطه بوسیله طول و عرض دونقطه میشه به روش ساده ریاضی راهنمایی فاصلشون رو حساب کرد
          ولی در اصل روابط زیادی وجود داره که دقت اندازه گیری اونها فرق داره (باتوجه به کروی بودن زمین)
          میتونید یه سرچ بزنید براتون میاره
          "کمترین فاصله ای که میتونه بدست بیاره" نداریم. یعنی سوال اشتباهه
          چراکه GPS براساس درخواست شما دریافت مختصات میکنه و سرعت در جوابگویی درخواستها، نشون دهنده دقت GPS است
          که در ماژول SIM 908 سرعت 1 ثانیه است، یعنی هر یک ثانیه میتونید یک درخواست بدبد و اون مختصات رو براتون بفرسته

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali1618
            سلام
            برای بدست آوردن فاصله بین دو نقطه بوسیله طول و عرض دونقطه میشه به روش ساده ریاضی راهنمایی فاصلشون رو حساب کرد
            ولی در اصل روابط زیادی وجود داره که دقت اندازه گیری اونها فرق داره (باتوجه به کروی بودن زمین)
            میتونید یه سرچ بزنید براتون میاره
            "کمترین فاصله ای که میتونه بدست بیاره" نداریم. یعنی سوال اشتباهه
            چراکه GPS براساس درخواست شما دریافت مختصات میکنه و سرعت در جوابگویی درخواستها، نشون دهنده دقت GPS است
            که در ماژول SIM 908 سرعت 1 ثانیه است، یعنی هر یک ثانیه میتونید یک درخواست بدبد و اون مختصات رو براتون بفرسته
            شما فقط سوال رو یکبار دیگه طرح کردی...!!!
            کسی راه حلی برای این موضوع داره؟

دیدگاه

راه حلش تبدیل مختصات به UTM هستش که من داخل یک پروژه انجام دادم فقط مشکلی که هست اینه که نتونستم روی میکرو دقت لازم رو نتیجه بگیرم ولی روی متلب دقیقا جواب میده مشکل از طول متغرهاست که داخل این محاسبات حتی long double هم کم میاره !!!!!
              اگه کسی راهی پیدا کرد اطللاع بده

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X