اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با سنسور cny70

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با سنسور cny70

سلام
    شدیدا به کمک احتیاج دارم، سنسور cny70رو میخام راه اندازی کنم ولی نمیشه. میخام خروجیش رو به یک ال ای دی وصل کنم ببینم کار میکنه یا نه. آیا احتیاج به قطعه دیگه ای داره؟ گفتن تراشه 74541 هم موردنیازه ولی من نمیدونم چجوری ازش استفاده کنم!
    بطورکلی ساده ترین راه برای تست این قطعه ودیدن کاراییش چیه؟
    سوال دیگم اینه که اگه بخایم مستقیم به atmega32 وصلش کنم چکار باید انجام بدم؟ چجوری خروجی سنسور رو بخونم و رنگ سیاه و سفید تشخیص داده میشه؟

پیشاپیش ازتون ممنونم

پاسخ : مشکل با سنسور cny70

سلام
    برای دیدن اینکه فرستنده سالمه تغذیه رو وصل کنید و با دوربین گوشی نگاهش کنید اگر سالم بود روشن میشه
    برای تست خروجی هم فکر کنم از اون ال ای دی کوچیکا بتونه راه اندازی کنه بدون هیچ مدار جانبی دیگه اگر نشد با مولتی متر هم میشه تست کرد و یا مدارش رو با اپ امپ ببندید و تست کنید
    مستقیم بخواید وصل کنید به میکرو باید با ورودی آنالوگش وصل کنید و مقدار سفید و سیاه رو بخونید و متناسب با محیط کاری تنظیمش کنید که مشکل این روش محدود بودن تعداد ورودی های آنالوگ میکرو هست که برای برطرف کردنش یا میتونید از اپ امپ استفاده کنید که 0 و 1 به میکرو بده و یا از مالتی پلکسر آنالوگ
    موفق باشید
    telgram:09396888049

دیدگاه

پاسخ : مشکل با سنسور cny70

ممنن از پاسختون
      وصل کردن با ورودی آنالوگ چطوریه؟
      خوندن سفید و سیاهآ‌ چجوری انجام میشه و توی میکرو چجوری باید تشخیص داده بشه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X