اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

روشن کردن بک لایت lcd

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

روشن کردن بک لایت lcd

من یک بار یک لب تاب قدیمی رو از روی کنج کاوی به قطعات مساوی تقسیم کردن البته به جز پاورش الان فقط ازش اینورتر lcd و بک لایتش مونده

کسی تجربه روشن کردن بک لایت رو با اینورتر و بدون مادربرد داره ؟

مدل اینورتر ua2015p01

http://electronics.stackexchange.com/questions/43434/how-do-i-power-a-lcd-backlight-inverter-got-from-a-disasembled-lcd-screen
    این رو هم ببینید نظر بدید
    التماس دعا

پاسخ : روشن کردن بک لایت lcd

http://www.mp3car.com/lcd-display/108737-how-to-find-out-lcd-inverter-pinout.html

کسی تمایل نداره همکاری کنه ایا؟
    التماس دعا

دیدگاه

وقت بخیر

چیز خاصی نداره !! اون سیم سفید و صورتی که به بک لایت رفته و طرف دیگه بورد بک لایت تغذیه رو وصل میکنید که میشه 5 ولت بدبد !! شایدم یه سیم کنترل داشته باشه ! که با یک مقامت بین 470 تا 1000 اهم یا به gnd وصل میشه یا به +5 .

دیدگاه

ماله من دفیفا اون نیست مدلی که من در اختیار دارم رو قرار دادم که یک کانکتور 7 پین داره ورودی هاش هم باید تغذیه و پایه کنترل نورش باشه اما نمی دونم دقیقا کدوم هستش
        عکش هم
        التماس دعا

دیدگاه

سلام..ی مدت پیش ی تعدادی LCD برا تعمیر اووردن پیشم که ی تعدادیشون مشکل بک لایت داشتن..و با طراحی یه مدار کوچیک و جایگزنی با قطعات اصلی مشکل حل شد..قطعه اصلیش ی ای سی اینورتر هست ک تو مدل های مختلف فرق میکنه..حالا اگه کمکی از من بر بیاد در حد توان در خدمتم..

دیدگاه

اگر هدف فقط روشن کردن تیوب ccfl باشه لینک های زیر میتونه کمک کنه
            کار خاصی نداره
            http://danyk.cz/ccfl_en.html

https://www.google.com/search?q=ccfl+inverter&safe=off&espv=2&amp ;biw=1161&bih=580&source=lnms&tbm=isch &sa=X&ved=0ahUKEwj2_Ye-h7XJAhUEOg8KHYHlBYgQ_AUIBygC

دیدگاه

نوشته اصلی توسط voyager2020
              اگر هدف فقط روشن کردن تیوب ccfl باشه لینک های زیر میتونه کمک کنه
              کار خاصی نداره
              http://danyk.cz/ccfl_en.html

https://www.google.com/search?q=ccfl+inverter&safe=off&espv=2&amp ;biw=1161&bih=580&source=lnms&tbm=isch &sa=X&ved=0ahUKEwj2_Ye-h7XJAhUEOg8KHYHlBYgQ_AUIBygC
              ممنون بابت پاسخ تون اما من اینورتر رو هم در اختیار دارم فقط نمی دونم کدوم ورودی چی هست مدل رو هم قرار دادم در پست اول
              التماس دعا

دیدگاه

پایه ها رو تا حدودی راحت میتونید پیدا کنید
                معمولا پین های تغذیه در کنار قرار دارند و گراند هم قابل تشخیص هست گراند معمولا دو سه پین هم میتونه باشه
                یک پین هم برای اجاست و یکی هم ممکنه برای on , off باشه که ممکنه بتونید اینا رو هم تشخیص بدید و در ضمن اگر روی برد ای سی داره دیتاشیتی ازش پیدا کنید راحت تره

دیدگاه

بله من هم انتظار همچین پایه هایی رو دارم و با توجه به توضیحاتی که سایت ها گذاشتن زمین و تغذیه رو هم تا حدودی می دونم کدوم هاست تغذیه با فیوز F1 وصل شده به زمین زمین هم ترکش بزرگ هست معمولا هم تغذیه اولین پایست که من هم همین برداشت رو داشتم اما پایه های دیگه

در مورد ای سی هم خیر یعتی یکی داره دیده نمی شه قسمت اولش خیلی جالب هستش 2 تا pcb بینوشون المان ها قرار داره و به هم یا المان وصل شدند ...
                  التماس دعا

دیدگاه

با سلام
                    یکی از پایه ها enable هستش که خاموش و روشن شدن لامپ رو کنترل میکنه-یکیش فیدبک ولتاژ لامپ هست-یکی فیدبک جریان لامپ-دوتاش خروجی کنترل کننده MOSFETها دوتاش هم مربوط به اسیلاتور -یکی هم پایه کنرل روشنایی لامپ ک duty cycle موج PWMرو کنترل میکنه البته این توضیحات مربوط به ی ای سی خاص هست و نمونه که شما در اختیار داری هم نباید زیاد با این فرق داشته باشه اگه نقشه و مدارشو بتونی دربیاری و قطعاتی که به ای سی اینورتر وصل شدن میتونی پایه ها و عملکردشون بفهمی..

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali6665
                      با سلام
                      یکی از پایه ها enable هستش که خاموش و روشن شدن لامپ رو کنترل میکنه-یکیش فیدبک ولتاژ لامپ هست-یکی فیدبک جریان لامپ-دوتاش خروجی کنترل کننده MOSFETها دوتاش هم مربوط به اسیلاتور -یکی هم پایه کنرل روشنایی لامپ ک duty cycle موج PWMرو کنترل میکنه البته این توضیحات مربوط به ی ای سی خاص هست و نمونه که شما در اختیار داری هم نباید زیاد با این فرق داشته باشه اگه نقشه و مدارشو بتونی دربیاری و قطعاتی که به ای سی اینورتر وصل شدن میتونی پایه ها و عملکردشون بفهمی..
                      خیلی گشتم اما چیزی جز لینک های فروشش پیدا نکردم
                      البته این مدار کاملش هست و فیدبک ها به نظر داخل خودش بسته می شه
                      التماس دعا

دیدگاه

میتونی شماره ای سی های روبرد بخونی و بگی ک چی هست؟ولی تا جایی ک من میدونم اگه برد و لامپ سالم باشن فقط از سمت مادربرد یا همون برد کنترلی سه تاسیم بیشتر برا قسمت لامپ و اینورتر نمیاد یکیش همون ENABLE و یکیش کنترل روشنایی..حالا فقط باید بتونی این دوتا سیگنال رو پیداشون کنی و البته سطح ولتاژاین سیگنال ها... اگه دیتاشیت ای سی ها رو بتونی پیدا کنی کمک خوبی بهت میکنه..موفق باشید.

دیدگاه

متسفانه هنوز نتونستم بخونم یکم اخه 2 تا برد رو رو سر هم گذاستن در ابتداش ...
                          در مورد پایه ها هم 7 تاس اما احتمالا چند تا زمین داشته باشم

پس از اولین ازمایش مشخص شد 6-7 به هم وصل اند و رفتن به فیوز پس تغذیه ان
                          4-5 هم به هم وصل هستن و به یک خازن بزرگ تو ورودی رفته که اون سر دیگه خازن به 6-7 وصله پس زمین هستش و اون هم خازن بای پس رو تغذیه است می مونه 3 تا پایه اول که به هیچ جا وصل نیستن

اما اون ها احتمالا باید کلید و کنتراست و یکی دیگه هم نمی دونم چی و با چه ترتیبی
                          التماس دعا

دیدگاه

تغذیه رو که وصل کردم روشن شد 5 ولت هم دادم فکر کنم حداقل نورش باشه اما بازم خیلی باحال شده
                            التماس دعا

دیدگاه

مهندس اول ببیین سرویس منوال دستگاهت رو اینترنت هست یا نه
                              اگه نبود یه مدل مشابه پیدا کن تقریبا مثل هم هستند
                              راه در جهان یکی است و ان راه راستی است

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X