اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تشدید در مبدل باک-بوست

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تشدید در مبدل باک-بوست

سلام.
    مدار زیر رو برای مبدل باک بوست بستم. برای درایو ماسفت پی-کانال از درایور ir2110 استفاده کردم.(از قسمت های ساید با خازن بوت استرپ). مبدل از نوع خروجی با پلاریته معکوس هستش. همون طور که میدونید به ازای پهنای پالس ورودی کمتر از 50% به صورت کاهنده(buck) و پهنای پالس بیشتر از 50% به صورت افزاینده(boost) عمل میکند.
    حالا مشکل من اینجاست که مدار به ازای دیوتی سایکل بیشتر از 50%کار نمیکند. یعنی اگر d.c.از 50% بیشتر بشه اون طوری که من تو اسکوپ دیدم برای ولتاژ دو سر سلف تشدید اتفاق میفته و خروجی بیشتر از 13 ولت نمیشه. از اساتید با تجربه درخواست کمک دارم. oo: :sad:

پاسخ : تشدید در مبدل باک-بوست

ای بابا این همه مهندس..... یعنی یکی پیدا نمیشه؟ :angry:
    لا اقل بگید از چه آی سی برای درایو ماسفت p-channal استفاده کنم؟

دیدگاه

سلام دوست عزیز من نمیدونم دقیقا چه آی سی درایوی برای شما خوبه . اما پیشنهاد من این که با سعی و خطا به نتیجه برسید بعد که با سعی خطا متوجه مشکلتون شدین

اون وقت پیدا کردن راح حل آسون تری .
      I'm going to
      RWTH Aachen
      University

دیدگاه

سلام
        همین ایسی که انتخاب کردی خوبه فقط چرا بازوی پایینو گذاشتین رفتین از بازوی بالا که با خازن پمپ شارژ تغذیه میشه استفاده کردین. اما شماتیکی که گذاشتین بهتره از باک بوسترهای دو ترانزیستوری یکی برای باک و دیگری برا بوست استفاده کنید اینطوری منطقی تره.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamed6607
          سلام
          همین ایسی که انتخاب کردی خوبه فقط چرا بازوی پایینو گذاشتین رفتین از بازوی بالا که با خازن پمپ شارژ تغذیه میشه استفاده کردین. اما شماتیکی که گذاشتین بهتره از باک بوسترهای دو ترانزیستوری یکی برای باک و دیگری برا بوست استفاده کنید اینطوری منطقی تره.
          ممنون دوست عزیز. این یه کار آزمایشگاهی و علمی هستش و حتما باید توپولوژی همین باشه. یعنی سمت راست مدار باید همینجوری که هست باشه. مشکل من سویچه که افتاده تو high-side . حالا یعنی میگی میشه با قسمتlow-side driver همون آی سی ir2110 ماسفت pکانال رو سویچ کرد و از شر خازن پمپ راحت شد؟

دیدگاه

سلام
            با استفاده از بازوی پایینی احتیاجی به خازن بوست شارژ نیست. ماسفت موجود در شماتیک شما نوع n میباشد نه p.
            این ایسی مناسب درایو ترانزیستور نوع p نیست اما استثناعا در مدار شما چون تغذیه ایسی و مدارتون یکی هست احتمال کار کردن وجود داره. از بازوی پایین استفاده کنید و زمین ایسی رو به درین ماسفت p وصل کنید(:زمین ایسی رو از زمین بارتون نگیرید)
            پایینده باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X