اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نویز دز زمان استفاده منبع تغذیه مشترک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نویز دز زمان استفاده منبع تغذیه مشترک

باسلام. دوستان من یک آمپلی 120 وات درست کردم که اصلا نویز نداره . یک پری آمپلی هم براش درست کردم که سه ولومه هستش صدا و باس و تریبل . زمانی که منبع تغذیه آمپلی و پری آمپلی باهم یکی میشه بشدت نویز میندازه ولی زمانی که منبع تقذیه آمپلی و پری آمپلی جدا میشه اصلا نویز نداره. حالا برای این که بتوان با منبع تغذیه مشترک بدون نویز بشه باید چکار کنم؟ من این مدارو برای ماشین میخوام. لطفا ساده بیان کنید چون من رشتم مهندسی برق قدرته زیاد با الکترونیک میونه ندارم. با تشکر از دوستان.
    خدا خاصيت دستاش اينه كه بي اندازه ميتونه ببخشه

پاسخ : نویز دز زمان استفاده منبع تغذیه مشترک

اساتید محترم میشه یه نظری بدید؟ این مدار پری آمپلی هست:

http://uupload.ir/files/ri2s_untitled-11.jpg

دیدگاه

درود دوست عزیز
      این یه مدار تون کنترل هست که میتونید باس تریبل و ولوم رو کنترل کنید
      طوری زندگی کن انگار امروز اخرین روز زندگیته!!!
      امروز رو کامل زندگی کن...
      (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

دوستان من میدونم این مدار کارش چی هست فقط زمانی که منبع ولتاژ آمپیلی با این مدار پری آمپلی یکی باشه بشدت نویز میوفته تو بلندگو ولی زمانی که منبع آمپلی جدا باشه نویز نداره . من این رو میخوام تو ماشین ببندم ولی به دلیل گفته شده در بالا نمیتونم. چکار کنم که حالت بالا اتفاق نیوفته؟ کسی نمیدونه چکار کنم درست بشه؟

دیدگاه

اول اینکه شما یه عکس از کل مدارت بزار
          دوم اینکه هرچی هست زیر سر منبع تغذیه هست منظورم خازن و پل دیود هست
          ترانست یکی هست بیا منبع تغذیه رو جدا کن ببین چی میشه

دیدگاه

به باطری ماشن وصل کردم نویز داشت یعنی زمانی که آمپلی و پری آمپلی از باطری ماشین استفاده میکردن . اون موقع نویز داشت ولی زمانی که آمپلی به باطری ماشین وصل باشه و پری آمپلی به یه ترانس یا باطری موتوری چپزی وصل باشه اصلا نویز نداره. اینم بگم که هم آمپلی هم پری آمپلی منبع تغذیه دوبل میخوان که من از منبع تغذیه دوبل استفاده نکردم. زمانی که منابع تغذیه جدا باشن اصلا نویز نداره حتی با این که منبع دوبل نیست. ولی زمانی که منبع تغذیه مشترک باشه نویز شدید ایجاد میشه. احتمال داره چون منبع تغذیه دوبل نیست این مشکل پیش میاد؟ اگر به نظر اساتید از عدم استفاده از مدار دوبله لطفا مداری بدن که من باطری ماشین رو دوبل کنم باش ممنون از همه.

دیدگاه

شما بگو با تغذیه تک چطوری امپ و پری رو راه اندازی کردی؟
              اصلا نمیشه
              مشکل شما هم همینجاست

دیدگاه

من یک مدار بستم با میکرفن خازنی که به اپ امپ وصل میشه و خروجی میده. وقتی تنها خودشو بستم درست کار می کنه.اما وقتی از تغذیه مشترک استفاده میکنم و ی ترازیستور دیگه رو فعال کنم اونور مدار مثل اینکه وقتی میخواد ترانزیستور اشباع بشه ی نویزی ایجاد میکنه و میکرفن خازنی هم فعال میکنه.
                میکرفن خازنی با تغذییه 2.2 کیلو وصل شده بعد اونم ی خازن سری شده. وقتی نویز میاد از طریق خازن سری شده 100 نانو فارادی اپ امپ رو فعال میکنه. خازن به تغذیه مدار گذاشتم تا 470 میکروفاراد ولی جواب نداد. باید مقدار خازن تغذییه مدارو زیاد کنم؟؟؟ چکار کنم؟ دیگه دارم دیوونه میشم. اخه ترازیستورو چه به این حرفا. اومده نویز انداخته.

ممنون میشم جواب بدید.

دیدگاه

من یک مدار بستم با میکرفن خازنی که به اپ امپ وصل میشه و خروجی میده. وقتی تنها خودشو بستم درست کار می کنه.اما وقتی از تغذیه مشترک استفاده میکنم و ی ترازیستور دیگه رو فعال کنم اونور مدار مثل اینکه وقتی میخواد ترانزیستور اشباع بشه ی نویزی ایجاد میکنه و میکرفن خازنی هم فعال میکنه.
                  میکرفن خازنی با تغذییه 2.2 کیلو وصل شده بعد اونم ی خازن سری شده. وقتی نویز میاد از طریق خازن سری شده 100 نانو فارادی اپ امپ رو فعال میکنه. خازن به تغذیه مدار گذاشتم تا 470 میکروفاراد ولی جواب نداد. باید مقدار خازن تغذییه مدارو زیاد کنم؟؟؟ چکار کنم؟ دیگه دارم دیوونه میشم. اخه ترازیستورو چه به این حرفا. اومده نویز انداخته.

ممنون میشم جواب بدید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X