اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با کلاک!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با کلاک!

سلام
    من الآن یک روز هست که دارم با یه مشکل عجیب و غریب سر و کله می زنم! دارم با mega16 کار می کنم. مشکل اینجاست که من میکرو رو روی کریستال خارجی با فرکانس بالا تنظیم کردم. موقع پروگرام شدن هم این رو نشون میده و بدون کریستال پروگرام نمیشه. اما وقتی میذارمش تو مدار که کار کنه، قضیه برعکس میشه! یعنی انگار نه انگار که این رو کریستال تنظیم شده و فقط بدون کریستال کار می کنه. از بابت فیوز بیت ها هم تقریباً مطمئنم. همه فیوز بیت ها مقدار یک دارن. ممکنه یکی منو از توهم دربیاره؟

پاسخ : مشکل با کلاک!

سلام ................

اگه مدارتون با کریستال پروگرم میشه ؛ قاعدتا نباید توی سخت افزار eror بده . از اتصالات مدار مطمئنید .

یه کاری کنید ... میکرو رو به حالت اول برگردونید (اسیلاتور داخلی) . بعد در موقع پروگرم کردن ؛ کریستالتون رو بین پایه های XTAL1 وXTAL2 قرار بدید و دکمه ی Read Fuse Bit رو بزنید (توی کامپایلر C) . بعد از این مرحله عدد هایی که برای تنظیم فیوزبیت ها میاد رو تائید کنید . با این کار شما میکرو رو با کریستال خارجی سنکرون (ست ) کردید و می تونید توی سخت افزار هم از همون کریستال استفاده کنید .این روش تست شده و تقریبا همیشه به کمک من اومده . این کار رو انجام بدید ببینید نتیجش چی میشه؟ موفق باشید .
    دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

ممنون درست شد
      کریستال 12 بود و من فراموش کرده بودم ckopt رو ست کنم. حالا یه مشکل کوچیک دیگه! من تا حالا با lm35 کار نکردم. وقتی میکرو رو روی کلاک داخلی 1Mhz میذارم، دما رو 22 درجه نشون میده و با کریستال 12Mhz هم از 23 درجه تا 30 درجه نوسان داره! در حالی که خروجی lm35 ولتاژ 320 میلی ولت ( 32 درجه ) رو نشون میده. باید چیکار کرد؟

دیدگاه

سلام
        ورودی ADC رو با یه خازن حدود 100 نانو زمین کن و یه مقاومت تقریبا 100 کیلو (بستگی به مدارت داره ) با خازن مازی کن
        و اگه بازم نشد احتمال زیاد برنامت مشکل داره . در این صورت برنامتو بزار ملت چک کنن
        انجام پروژه هاي برنامه نويسي اندرويد
        [glow=red,2,300]نرم افزار نقشه هاي پاور کامپيوتر اندوريد[/glow]
        http://cafebazaar.ir/app/?id=com.atxdroid

دیدگاه

ممنون
          البته من خازن رو روی پایه Aref گذاشتم و عالی شد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X