اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در شارژ باطری لپ تاپ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در شارژ باطری لپ تاپ

چند روزیه بصورت اتفاقی باطری لپ تاپ شارژ نمیشه
    یعنی من همین طور که در حال کار بودم ، با باطری کارمیکردم و در شارژ نبود، دیدم چراغ اتمام باطری روشن شد، زدم شارژ بعد از کمی دیدم روی علامت باطری ضربدر اومد
    باطری و شارژر را تست کردم و سالم بود
    مثل اینکه ایراد از ویندوزه
    من هم ویندوز ویستا اولتیمیت Ultimate و هم XP نصب دارم و در هر دو هم ارور میده
    از دوستانی که میتونن راهنمایی کنند ممنون میشم جواب بدن :nerd:
    اینم عکس از مشکل :mrgreen:

پاسخ : مشکل در شارژ باطری لپ تاپ

سلام،

مدل لپ تاپ تون چیه؟ آیا وقتی که از باتری به برق شهر و یا بالعکس سوییچ می کنید برای یک لحظه (در حد میلی ثانیه) تصویر مانیتور قطع میشه؟ (باتری آنلاین زیر باره یا آفلاین؟)
    There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

سلام بزرگان

خانم گروسی
      توی device manager لپتاپتون ببینین یه گزینه به اسم batteries پیدا میشه و اگه هست توی زیر مجموعه ش چه چیزایی هستن
      و آیا اصلا هیچ دستگاهی اونجا یعنی تو device manager مشکلی داره یا علامت تعجبی روشه.

اگه رو هر کدوم از دستگاه های زیرمجموعه ی batteries دابل کلیک کنین تو برگه ی general تو کادر device status باید نوشته باشه:

This device is working properly.
      If you are having problems with this device, click Troubleshoot to start the troubleshooter.

حالا برای محکم کاری یه بارم زیرمجموعه های batteries رو پاک یا uninstall کنین .بعد refresh کنین ببینین چی میشه ، بعد یه ریست هم بکنین.

البته شاید یکی از کنتاکت های باتری یا جاباتری لپتاپ خمیده ، کثیف یا اکسیده شده باشه که باالکل میتونین پاکش کنین.
      چون فرمودین بلا سر هر دو ویندوزتون اومده در صورتی که قبلا اینطور نبوده.
      نرم افزار هایی مثلeverest ultimate یا شایدم sisoft sandra میتونن ظرفیت اولیه و فعلی باتری شما رو با واحد mah یا همون میلی آمپرساعت نشون بدن. (یکیشونه احتمالا دومیه این امکانو داره)
      ولی روشن شدن چراغ شارژ لپتاپ در اختیار ویندوز نیست.تو بعضی از لپتاپ ها (من یه مدل ibm دیدم) تو bios یه گزینه برای کالیبره کردن باتری هست : battery calibration
      از اون استفاه کنین ببینین چه خبره. البته یادتون باشه این فرایند طولانیه.(یکبار دشارژ و یکبار شارژ باتری هست)
      اگه این قابلیت تو لپتاپتون نیست ، لپتاپو خاموش کنین و دوباره روشن کنین و در صفحه ی ابتدایی لپتاپ pause بزنین یا داخل bios setup برین و همینطور لپتاپ رو روشن بذارین تا خودش خاموش شه.
      بعد حالا شارژر رو وصل کنین بذارین خاموش بمونه تا 100 درصد شارژ شه.
      راستی وقتی لپتاپو خریدین اونو رو شارژ اولیه گذاشتین؟
      بعد اصلا بیرون یا داخل از ویندوز وقتی شارژر وصل میشه ، شارژ واقعا انجام میشه یا نه ؟
      بعد اینکه اگه باتری وصل باشه یا نباشه تو عکس العمل چراغ های شاخص روی لپتاپ و عکس العمل ویندوز تغییری حاصل میشه؟
      باتری و شارژر رو چجوری تست کردین و فهمیدین که سالم بودن؟
      قفل نگهدار باتری رو چک کنین.

این کارایی که عرض کردم رو اول تو xp چک کنین.

من اینجا یه توضیحاتی در مورد نحوه ی استفاده از باتری لپتاپ دادم. البته ببخشید اگه همه شونو میدونین:
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=14911.msg78848#msg78848

موفق باشین.
      نتیجه رو بگین.

Upload your files Here. Great Azeri Resumable File Host: http://endir.az/index.php?lang=5

دیدگاه

سلام

این نرم افزارو اپلود کردم

دانلودش کنین .
        ببینین وقتی راست کلیک میکنین و properties رو میزنین و battery information تو این برگه این مواردو ببینین:
        remaining wattage
        designed capacity
        fully charged capacity
        battery level
        چنده.

نتیجه رو بگین.

http://www.4shared.com/file/60076296/3bfbc22c/mobmeter.html

Upload your files Here. Great Azeri Resumable File Host: http://endir.az/index.php?lang=5

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رضا سپاس یار
          سلام،

مدل لپ تاپ تون چیه؟ آیا وقتی که از باتری به برق شهر و یا بالعکس سوییچ می کنید برای یک لحظه (در حد میلی ثانیه) تصویر مانیتور قطع میشه؟ (باتری آنلاین زیر باره یا آفلاین؟)
          DELL inspiron6400
          تاحالا تصویر قطع نشده

دیدگاه

سلام ، کارهایی رو که عابد در بالا ذکر کرد رو انجام بده
            و همچنین میتونید از سی دی همره لب تابتون ( سی دی درایورها ) واسه تست باتری استفاده کنید سی دی درایور ها رو که تو سی دی رام گذاشتید سیستمتون رو ریست کنید و وارد قسمت بوت سی دی شوید و اگه اشتباه نکنم قسمت resque باید باشه الان سیستمم دم دستم نیست دقیق بگم توی این قسمت میتونید تمام سخت افزار لب تابتون رو چک کنید
            باتری رو با شارژر و بدون شارژر

البته دقیق نمیدونم که لب تابتون همچین چیزی رو داره یا نه ولی مدل vostro داره
            موفق باشید
            کمتر به سایت میام .....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رضا سپاس یار
              سلام،

سلام
              منم مدل لپ تاپم inspiron 6400 هستش، و همینجوره که شما میگید یعنی موقع سوییچ کردن یک لحظه قطع میشه، مشکلش چیه؟
              راستی الان یک مدت هست که این پیغام رو میده که عمر مفید باتری شما تموم شده ولی هنوز درست شارژ و دشارژ میشه(یعنی مشکلی نداره ظاهرا). من حدود یک سال و نیمه که این لپ تاپو دارم.
              اللهمَ اغفرلیَ الذنوبَ التی تحبسُ الدعاء

دیدگاه

سلام بزرگان

خانم گروسی
                چند وقته که لپتاپو دارین؟
                تا حالا bios اونو upgrade کردین؟

نوشته اصلی توسط hrhgroup
                سلام
                منم مدل لپ تاپم inspiron 6400 هستش، و همینجوره که شما میگید یعنی موقع سوییچ کردن یک لحظه قطع میشه، مشکلش چیه؟
                راستی الان یک مدت هست که این پیغام رو میده که عمر مفید باتری شما تموم شده ولی هنوز درست شارژ و دشارژ میشه(یعنی مشکلی نداره ظاهرا). من حدود یک سال و نیمه که این لپ تاپو دارم.
                در مورد عمر مفید باتری از همون نرم افزاری که گذاشتم استفاده کنین و ببینین اون مواردی که تو پست قبلی عرض کردم ( wear level و ...) چنده/ مقادیرو اینجا هم بذارین.
                هر چی wear levelکمتر باشه ، باتری عمر مفید بیشتری داره که موقع خرید باید0 درصد باشه.
                مرسی.

دیدگاه

مال من یک سال شده که خریدم
                  اما اپگرید نکردم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط عابد بابازاده
                    سلام بزرگان

خانم گروسی
                    توی device manager لپتاپتون ببینین یه گزینه به اسم batteries پیدا میشه و اگه هست توی زیر مجموعه ش چه چیزایی هستن
                    و آیا اصلا هیچ دستگاهی اونجا یعنی تو device manager مشکلی داره یا علامت تعجبی روشه.

اگه رو هر کدوم از دستگاه های زیرمجموعه ی batteries دابل کلیک کنین تو برگه ی general تو کادر device status باید نوشته باشه:

This device is working properly.
                    If you are having problems with this device, click Troubleshoot to start the troubleshooter.

موفق باشین.
                    نتیجه رو بگین.

تا اینجا همش با گفته های شما صدق میکنه و این پیعام که گفتید هم هست
                    درمورد چک کردن شارژر، الان وقتی من شارژر را به برق میزنم لپ تاپ کار میکنه == پس شارژر سالمه که داره لپ تاپو راه میندازه
                    باطری هم ، اون دکمه که پشت باطری هست را زدم و همه ی چراغ هاش روشن شد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط عابد بابازاده
                      سلام

این نرم افزارو اپلود کردم

دانلودش کنین .
                      ببینین وقتی راست کلیک میکنین و properties رو میزنین و battery information تو این برگه این مواردو ببینین:
                      remaining wattage
                      designed capacity
                      fully charged capacity
                      battery level
                      چنده.

برنامه را نصب کردم
                      در battery information هیچ مقداری نشون نداد و میگه که باطری اتچ نشده
                      این پیامو میده
                      No batery is attached,or could not read the data because of an error.

دیدگاه

سلام

حالا برای محکم کاری یه بارم زیرمجموعه های batteries رو داخل device manager پاک یا uninstall کنین .بعد refresh کنین ببینین چی میشه ، بعد یه ریست هم بکنین.

من هی مدل دل دیدم battery calibration تو بایاسش داره.
                        شما هم اگه لپتاپتون داره این کارو بکنین.
                        روی باتری اون دل هم یه دکمه داشت که وقتی فشارش میدادین مقدار شارژ باتری رو نشون میداد. ببینین برای شما داره و چه مقداری رو نشون میده.

اینم ببینین:

http://search.dell.com/searchcom_redirect.aspx?c=us&l=en&s=gen&am p;cs=&k=inspiron+6400+bios&tdc=127454& p=1&rpp=12&cd=5&cat=sup&sfp=web&am p;dtype=downloads&did=R158849&redp=http%25 3a%252f%252fsupport.us.dell.com%252fsupport%252fdo wnloads%252fformat.aspx%253freleaseid%253dR158849% 2526c%253dus%2526l%253den%2526cs%253d%2526s%253dge n&redpe=83a0f71d-353f-b722-77f8-b062335df56d
                        البته شاید مربوط به ارتقای بایاس نشه ، ولی مطمئن باشین ارتقای بایاس لازمه. مخصوصا در مورد لپتاپ ها (حتما یه مشکلی بوده که ارتقاش دادن دیگه) البه پیش میاد که این ارتقا به کارتون نیاد.
                        مثلا یه ارتقای بایاس میتونه برای شناسایی cpu های جدیدی باشه که خودتون به کامپیوت وصل میکنین.
                        چک کنین ببینین مد لپتاپتون همینه؟

http://www.google.com/search?hl=fa&client=opera&rls=en&q=del l+inspiron+6400+bios+upgrade+site%3Adell.com&b tnG=%D8%A8%D9%8A%D8%A7%D8%A8&lr=

نتیجه رو بگین.

دیدگاه

سلام

راستی اگه یه سیدی ایو ویندوز یا لینوکس دارین با اون بالا بیاین ببینین اونجا باتری و شارژ اوضاعشون چطوره

دیدگاه

سلام
                            من با اون نرم افزار چک کردم نتیجه این شد:

لپ تاپ Dell Inspiron 6400 و یک سال و نیم داره کار میکنه.
                            اللهمَ اغفرلیَ الذنوبَ التی تحبسُ الدعاء

دیدگاه

سلام بزرگان

اقای hrh group
                              وضع باتریت داغونه
                              41 درصد از عمر باتریت مونده.
                              یعنی الان اگه شارژ کامل کنی به اندازه ی 41 درصد شارژی که در ابتدای خرید لپتاپت داشتی ، شارژ داری/

حالا این کار رو هم بکن .
                              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=14911.msg78848#msg78848
                              تا 48 ساعت باتریتو تو یه نایلون نازک فریزر بذار و بذار تو فریزر یخچال. (من که میگم یه هفته م بذاری می ارزه)
                              بعد ببین wear level چند درصد میشه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X