اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

از بین بردن مارکاژ دور پد های میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

از بین بردن مارکاژ دور پد های میکرو

با سلام دور پد های میکرو کنترلر و در لایه top overlay خطوطی دارم که وقتی مارکاژ بورد رو سفارش میدم میاد دورش و برای لحیم کاری اذیتم میکنه!!
    چطور میشه برش داشت با توجه به اینکه از کتابخونه خود آلتیوم برداشتش کردم و گمان میکنم برای ادیت کردنش محدودیت دارم؟؟

پاسخ : از بین بردن مارکاژ دور پد های میکرو

سلام
    تا حالا این مشکل رو ندیدم، میتونید یه عکس از برد و یه عکس از فایل PCB قرار بدید؟
    از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

http://uupload.ir/files/38v_mega.jpg
      متاسفانه با عکس گرفتن از بورد این خط ها زیاد مشخص نیست اما فقط واسه لحیم کاری مشکل ایجاد میکنه

دیدگاه

در این عکس که چیز خاصی مشخص نبود ولی فکر کنم متوجه شدم مشکل از کجاست:
        در محیط PCB روی قطعه دوبار کلیلک کنید.
        در قسمت Component properties تیک جلوی Lock Primitives رو بردارید و OK کنید.
        حال با کلیک کردن روی اون خطوط مزاحم اونها را از روی پدها کنار بکشید.
        بعد از اتمام بهتره مجدد Lock Primitives را تیک بزنید
        از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

با سلام مجدد در این عکس واضح مشخص است.
          دور پد یه رینگ بنفش رنگ است که در مارکاژ این رینگ دقیقا مثل top overlay چاپ میشه و لحیم کاری رو مشکل میکنه :cry2:

دیدگاه

سلام
            این بنفشا چرا چاپ شدن؟؟ oo:
            اون زردا مارکاژه و چاپ میشه دیگه
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=108455.msg777842#msg777842

دیدگاه

فایل رو به همبن شکل برای چاپ دادید؟
              اگر در فایل ارسالی شما برای ساخت این خطوط همچنان بنفش هستند، یعنی اشتباه سازنده بوده .
              برد رو کجا برای ساخت دادید؟

دیدگاه

بلی.تو فایل ارسالی بنفش هستند
                یه شرکت معتبر تو مشهد. اسم نمیبرم چون هنوز مطمئن نیستم که اشتباه از اوناست
                بهشون گفتم این چرا چاپ شد! میگه شما باید این خطوط رو حذف کنید تا چاپ نشه.

دیدگاه

بهشون گفتم این چرا چاپ شد! میگه شما باید این خطوط رو حذف کنید تا چاپ نشه.
                  اگر همه موارد به همین شکل که می فرمایید باشه، اشتباه از شرکت سازنده هستش
                  اون خطوط بنفش رنگ Top Solder هستش که وظیفش تعیین حد فاصل Solder mask تا Pad هستش . حداقل 10 سال هستش که برد سفارش دادم، هیچ وقت هم پاک نکردم ( نباید هم پاک بشه) و هیچ مشکلی هم پیش نیامده

دیدگاه

با سلام
                    دوست عزیز اصلا اونا خط دور پد نیستن. بلکه کل محدوده پد رو می پوشونن و ناحیه ای که نباید چاپ سولدر بخوره رو مشخص میکنن.
                    کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

حرف هر دو دوستان تقریبا درسته..
                      لایه top solder کل محدوده پد رو میپوشونه و یک مقدار ناچیز هم بزرگتر از پد هستند و دور پد رو هم میگیرند...
                      که البته قابل تنظیم هستش و اصلا میشه این لایه رو اعمال نکرد که یا از اشتباهات سازنده بوده یا خواسته که لحیمکاری شما راحت تر بشه...که در مورد شما راحت تر هم میشه و اصلا لحیمکاری رو سخت نمیکنه چون از محدوده پد ها بزرگتره و مثل سولدر ماسک هستش...

دیدگاه

این مورد برای من هم پیش اومده.دیگه واردات نداشتم که بدونم چطور مشکل رو باید حل کنم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X