اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سیم پیچی سه سر روی فریت میله ای

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سیم پیچی سه سر روی فریت میله ای

سلام،من میخوام ترانس مدار زیر روی هسته ی فریت میله ای (آنتن AM رادیو های قدیمی)سیم پیچ اولیه ی سه سر با نمره ی 0.61 بپیچم،سوال بنده از شما اینه که آیا باید کامل تا آخر بپیچم و سر وسط رو بگیرم و بعد دوباره برگردم ،یا این که تا وسط میله بپیچم و سر وسط رو از اونجا بیارم بیرون؟ تفاوت تعداد دور در دو حالت مهم نیست فقط بفرمایید کدومش بهتره.امیدوارم منظورم رو متوجه شده باشید.

پاسخ : سیم پیچی سه سر روی فریت میله ای

با سلام
    باید هنگام پیچیدن به تعداد دور سر وسط که رسیدید سروسط را خروجی بگیرید و دوباره تا آخر ادامه دهید .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nimdar
      با سلام
      باید هنگام پیچیدن به تعداد دور سر وسط که رسیدید سروسط را خروجی بگیرید و دوباره تا آخر ادامه دهید .
      ممنون دوست عزیز عرض کردم که تعداد دور مهم نیست یعنی نه این که مهم نباشه :smile: در واقع نسبت ثانویه به اولیه در این مدار برای بنده مهم است.اینکه تا آخر بپیچم و سر وسط را آنجا در نظر بگیرم بهتر است یا اینکه وسط فریت را سر وسط در نظر بگیرم کدومش بهتره،اصلا بذارید سوال رو کلی بپرسم برای این که ترانس روی مدار بالا رو میله فریت جطور بپیچم بهتره،البته من نمیخوام برق 220 بگیرم،تعدادثانویه رو بیشتر میخوام بپیچم تا مستقیما لامپ فلورسنت 40 وات رو راه اندازی کن(حدود 600 ولت میخواد)،فقط مشکلم تو سیم پیچ اولیه هست که به چه نحوی بپیچم بهتره.

دیدگاه

تو قسمت کمک برای طراحی پوش پول 12 به 310 گفته شده که هر دو دور اولیه رو بهتره با هم بیچیم .آیا در این جا هم باید باین شکل بپیچم؟

دیدگاه

با سلام
          از نظر فیزیکی هم اگر بتوانید طوری بپچید که سر وسط وسط میله فریت قرار گیرد بهتر است . سیم پیچ ثانویه هم میتواند روی اولیه بسته شود یا نشود چندان تفاوتی نمیکند .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X