اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در راه اندازی AVR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در راه اندازی AVR

سلام.
    دوستان من تازه شروع به کار با میکروهای AVR کردم و قبلا با میکروهای 8051 و PIC به زبانهای C و اسمبلی کار کردم و نسبتا تسلط دارم ولی متاسفانه من فعلا نتونستم میکروهای سری AVR رو راه اندازی کنم البته من با Codevision برنامه مینویسم و حتی تو پروتوس به خوبی و بدون مشکل کار میکنه ولی تو عمل حتی فعلا نتونستم یک ال ای دی ساده رو روشن کنم. در ضمن من پروگرامر USBasp که تو سایت بود رو ساختم و ظاهرا بدون مشکل کار میکنه حتی تو Verifying هم هیچ خطایی نمیگیره.لطفا اگر روش خاصی برای بستن تو مدار عملی وجود داره به من هم بگید. در ضمن من پایه ریست رو آزاد میگذارم و فیوز بیتها رو روی کریستال خارجی تنظیم میکنم. با تشکر.

پاسخ : مشکل در راه اندازی AVR

نوشته اصلی توسط Javad Ebrahimi
    سلام.
    دوستان من تازه شروع به کار با میکروهای AVR کردم و قبلا با میکروهای 8051 و PIC به زبانهای C و اسمبلی کار کردم و نسبتا تسلط دارم ولی متاسفانه من فعلا نتونستم میکروهای سری AVR رو راه اندازی کنم البته من با Codevision برنامه مینویسم و حتی تو پروتوس به خوبی و بدون مشکل کار میکنه ولی تو عمل حتی فعلا نتونستم یک ال ای دی ساده رو روشن کنم. در ضمن من پروگرامر USBasp که تو سایت بود رو ساختم و ظاهرا بدون مشکل کار میکنه حتی تو Verifying هم هیچ خطایی نمیگیره.لطفا اگر روش خاصی برای بستن تو مدار عملی وجود داره به من هم بگید. در ضمن من پایه ریست رو آزاد میگذارم و فیوز بیتها رو روی کریستال خارجی تنظیم میکنم. با تشکر.
    سلام

برای راه اندازی ال سی دی میتونین از کریستال داخلی خود میکرو استفاده کنین مثلا 8 مگاهرتز بدون هیچ مشکلی کار میکنه البته من با بیسیک کار میکنم
    اگه امکان داره بیشتر توضیح بدین مثلا چطوری مدارو میبندین و.... تا اساتید بهتر راهنمایی تون کنن
    r.pسابق

دیدگاه

سلام
      دست عزیز شما برای کار با AVR همانطور که دوست عزیز مان گفت می تونید از کریستال 8 مگاهرتز داخلی استفاده کنید و نیازی به کریستال خارجی نداره فقط باید فیوز بیت های اونو تنظیم کنید.
      ممکن برسید چرا 8 مگاهرتز واسه این که یک ثانیه اش واقعا یک ثانیه است.
      پایه Reset هم بهتر با یک مقاومت 10 کبلو به VCC وصل کنید چون Reset میکرو فعال صفر است.
      شما یک آی سی خام را باید برای یک بار فیوز بیت هاش رو تنظیم کنی و برای تنظیم فیوز می تونی از لینک زیر استفاده کنی:

http://dlc.eca.ir/index.php?act=view&id=104

دیدگاه

سلام.
        خیلی ممنون از راهنماییتون. من تمام مواردی که شما گفته بودید رو رعایت کردم ولی باز نتیجه ای نگرفتم. من قبلا با میکروهای 8051 و PIC کار کردم و تسلط دارم ولی تا حالا با همچین مشکلی برخورد نکرده بودم. در ضمن من از پروگرامر usbasp موجود در سایت و نرم افزار ProgISP تحت ویندوز استفاده میکنم.

دیدگاه

اگه همه این کار ها را درست انجام دادید یه مشکل اساسی تر وجود داره اینکه میکروتون سالمه یا نه،
          اون اولا که با 8051 کا می کردم انواع برنامه ها را تو کامپیوتر می نوشتم ولی هیچ وقت نشد بیرون تستشون کنم اخه اولین میکرویی بود که گرفته بودم نمی دوستم این ها هم ممکنه سالمی یا خرابی داشته باشه باورم نمی شد این قدر بد شانس باشم.
          Difficult But possible
          به اميد ايراني آباد.
          http://art-net.ir

دیدگاه

سلام ................

می تونید نقشه ی مدارتون رو بذارید؟
            دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

سلام.
              دوستان ممنون از راهنماییهاتون. چون من ال سی دی رو به پورت C وصل میکردم فیوز بیت jtag رو غیر فعال کردم و همه چیز درست شد.
              :job:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X