اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تعمیر دستگاه حشره کش برقی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تعمیر دستگاه حشره کش برقی

با سلام
    یک دستگاه حشره کش برقی شبیه به عکس زیر داشتیم که توش قرص می گذاشتیم دیدم روشن نمیشود و گرما تولید نمی کند بازش کردم دیدم یک مقاومت اجری چند وات درون اش هست که مقدار مقاومت نزدیک 8 کیلو بود !! خلاصه سیم مقاومت قطع شده بود که با لحیم حل میشه .
    چند سئوال:
    1. ایا دو یک مقاومت را به برق شهری وصل کنیم مگه اتصال کوتاه نمی شود من خودم قاتی کردم :mrgreen: !؟
    2.درون دستگاه یک لامپی بود گمان کنم لامپ نئون هست !! این لامپ ها 220 ولتی هستند درسته؟رنگ بندی دارند؟
    3. هر چه مقدار مقاومت کمتر باشد گرما شدیدتری ایا می دهد؟ برا چه اساسی مقاومت تعیین میشود؟

سپاس

پاسخ : تعمیر دستگاه حشره کش برقی

پایه مقاومتا بپیچ به اون سیم چون لحیم دوباره ول میکنه وقتی داغ میشه.
    مقاومت یه مصرف کننده هست .اگه اهمش کم باشه اتصال کوتاه میشه و میترکه.
    لامپ نئون 220 ولتی لامپ سیگنال مثل لامپ فازمتره.
    اون لامپ بنفش که تو بعضی پشه کش برقی کوچیکا هست احتمالا یه دوبرابر کننده ولتاژ خازنی داره.
    الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

دیدگاه

ممنون دوست عزیز:
      مقاومت یه مصرف کننده هست .اگه اهمش کم باشه اتصال کوتاه میشه و میترکه.
      از کجا باید بفهمم اهم اش کم هست یا نه؟ یا اتصال کوتاه شده است؟ با مولتی متر دو سر مقاومت را اندازه گرفتم 8 کیلو اهم داشت !! معمولا این مقاومت ها چند کیلو اهم مقدار دارند؟
      اون لامپ بنفش که تو بعضی پشه کش برقی کوچیکا هست احتمالا یه دوبرابر کننده ولتاژ خازنی داره.
      لامپ بنفشی ندیدم توی پشه کش. فقط یک لامپ نئون با مقاومت موازی شده هست !
      سپاس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ircaspianhero
        با سلام
        یک دستگاه حشره کش برقی شبیه به عکس زیر داشتیم که توش قرص می گذاشتیم دیدم روشن نمیشود و گرما تولید نمی کند بازش کردم دیدم یک مقاومت اجری چند وات درون اش هست که مقدار مقاومت نزدیک 8 کیلو بود !! خلاصه سیم مقاومت قطع شده بود که با لحیم حل میشه .
        چند سئوال:
        1. ایا دو یک مقاومت را به برق شهری وصل کنیم مگه اتصال کوتاه نمی شود من خودم قاتی کردم :mrgreen: !؟
        2.درون دستگاه یک لامپی بود گمان کنم لامپ نئون هست !! این لامپ ها 220 ولتی هستند درسته؟رنگ بندی دارند؟
        3. هر چه مقدار مقاومت کمتر باشد گرما شدیدتری ایا می دهد؟ برا چه اساسی مقاومت تعیین میشود؟

سپاس
        با سلام خدمت شما کاربر گرامی:
        دستگاه حشره کشی که با قرص کار می کنند فاقد لامپ فوق بنفش می باشد. مقاومت بکار رفته از نوع آجری 10 کیلو اهم 10 وات می باشد. با گرم شدن مقاومت قرص مخصوص گرم و ایجاد نوعی بو در فضای خانه می کند که خوشایند پشه ها نیست و باعث فراری و دور شدن آن ها می شود. من خودم قبلا داشتم، این بو قابل احساس برای انسان نیست.
        علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
        نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X