اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل عجیب در پرتیوس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل عجیب در پرتیوس

با سلام .یه مدار ساده زیر را تو پرتیوس بستم.مطابق شکل زیر.اما وقتی شبیه سازی میکنم و سوئیچ باز هست بین بیس امیتر همچنان 0.7 ولت داریم در حالیکه باید صفر باشه.چرا؟؟؟
    http://s3.picofile.com/file/8225899100/12.jpg
    ایا بهتره تو شبیه سازی مدارات انالوگ از مولتی سیم به جای پرتیوس استفاده کنم یا نه؟؟؟

پاسخ : مشکل عجیب در پرتیوس

با سلام.
    در شبیه سازی چنین مداری همه شبیه ساز ها مثل هم هستن و فرقی ندارند. همه تقریبا با یک اصول مدار رو شبیه سازی می کنند و همه Spice هستن.
    مخصوصا مولتیسیم ورژن Spice یکسان با پروتئوس دارد.
    مشکل اینه که اون سویچی که شما گذاشتی مقاومت حالت قطعش رو تنظیم نکردی و مقدار زیادی قرار دادی.
    دوبار روی سیویچ کلیک کن و مقاومت حالت قطعش رو زیاد کن. مثلا 10M اهم.
    اتفاقا در شبیه سازی چنین مدارات ساده ای پروتئوس بهترین گزینه هست زیرا ساده و سریع و بی دردسر شبیه سازی می کنه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Aryan_M
      با سلام.
      در شبیه سازی چنین مداری همه شبیه ساز ها مثل هم هستن و فرقی ندارند. همه تقریبا با یک اصول مدار رو شبیه سازی می کنند و همه Spice هستن.
      مخصوصا مولتیسیم ورژن Spice یکسان با پروتئوس دارد.
      مشکل اینه که اون سویچی که شما گذاشتی مقاومت حالت قطعش رو تنظیم نکردی و مقدار زیادی قرار دادی.
      دوبار روی سیویچ کلیک کن و مقاومت حالت قطعش رو زیاد کن. مثلا 10M اهم.
      اتفاقا در شبیه سازی چنین مدارات ساده ای پروتئوس بهترین گزینه هست زیرا ساده و سریع و بی دردسر شبیه سازی می کنه.
      دوست عزیز
      باز هم مشکلم رفع نشد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mostafa6369
        با سلام .یه مدار ساده زیر را تو پرتیوس بستم.مطابق شکل زیر.اما وقتی شبیه سازی میکنم و سوئیچ باز هست بین بیس امیتر همچنان 0.7 ولت داریم در حالیکه باید صفر باشه.چرا؟؟؟
        http://s3.picofile.com/file/8225899100/12.jpg
        ایا بهتره تو شبیه سازی مدارات انالوگ از مولتی سیم به جای پرتیوس استفاده کنم یا نه؟؟؟
        چرا باید صفر باشه؟؟
        مگه بین امیتر و بیس یک دیود نیست؟؟اختلاف پتانسیل دو طرف یک دیود عادی هم حدود 0.7 ولته :rolleyes: :redface:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mobin-m
          چرا باید صفر باشه؟؟
          مگه بین امیتر و بیس یک دیود نیست؟؟اختلاف پتانسیل دو طرف یک دیود عادی هم حدود 0.7 ولته :rolleyes: :redface:
          وقتی سوئیچ باز باشه.ولتاژی به پایه بیس نمیرسه که بخواد 0.7 ولت دوسرش بیافته

دیدگاه

یک مقاومت مثلا 10کیلو ( به شکل Pull-down)بین کلید و مقاومت 47 کیلو قرار بدید و تست کنید .
            منتظر نتیجه هستم
            از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مرتضی امانی
              یک مقاومت مثلا 10کیلو ( به شکل Pull-down)بین کلید و مقاومت 47 کیلو قرار بدید و تست کنید .
              منتظر نتیجه هستم
              قبلا این کار را کردم .جواب نداد
              همین مدار را تو مولتی سیم بستم مشکلی نداره.به نظر ایراد از نرم افزار باشه

دیدگاه

در حالت کلی و در عمل بهتره که اون مقاومت رو همیشه بذارید.
                بعضی شرایط پیش میاد که در پروتئوس جواب نمیده ولی مدار هم مشکل نداره،بسیار زیاد برخورد کردم، نمیگم الزامن و همیشه مشکل از نرم افزاره ولی خیلی هم وقتتون رو اینجور چیزها نذارید
                از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

من الان مدار شما رو بستم درست جواب میده دقت کنید حتما مدار رو اشتباه بستین
                  http://s3.picofile.com/file/8226466784/1.DSN.html
                  در ضمن اون پراب R1 متصل به بیس مربوط به چه چیزی هست ؟ اون رو بردارین و دوباره مدار رو RUN کنید
                  خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
                  [hr]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ™AG
                    من الان مدار شما رو بستم درست جواب میده دقت کنید حتما مدار رو اشتباه بستین
                    http://s3.picofile.com/file/8226466784/1.DSN.html
                    در ضمن اون پراب R1 متصل به بیس مربوط به چه چیزی هست ؟ اون رو بردارین و دوباره مدار رو RUN کنید
                    مدار شما را دیدم.ولی مدار ما نمیدونیم چرا اینجوریه بازهم جواب نداد.به هر حال دستت درد نکنه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X