اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده از موج PWM در رگولاتور های متغیر LM317

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استفاده از موج PWM در رگولاتور های متغیر LM317

سلام دوستان
    امیدوارم ایام به کامتون باشه !!! یه سوال داشتم اگه کسی بتونه کمک کنه ممنون میشم !!!
    دوستان من با استفاده از پین های PWM میکرو و اتصال اون به پایه ی Adjustment رگولاتورLM317 تونستم ولتاژ متغیر با استفاده از مقداردهی رو موج مدلاسیون پهنای پالس بگیرم حالا سوالم اینکه این کار درسته از نظر الکتریکی!!!؟ چون همونطور که میدونیم تو دیتاشیت مدار LM317 برای راه اندازیش و مقدار دهی متغیر از یه دونه مقاومت متغیر و یا ولوم استفاده کردن و با کم و زیاد کردن مقدار مقاومت ها متصل به پایه های Vout و Adj میتونستم مقدار ولتاژه دلخواهو از IC یا رگولاتور بگیریم حالا من اومدم بجا اون مقاومت متقیر یا ولوم از پین PWN میکرو استفاده کردم و حتی تو آزمایشی که انجام دادم بازه 1.6 تا 6.8 ولت رو داشتم میشه نظر بدید آیا درسته و با خیال راحت مدارمو طراحی کنم .
    You do not really understand something unless you can explain it to your grandmother. Albert Einstein

پاسخ : استفاده از موج PWM در رگولاتور های متغیر LM317

اولا کاری که کردین ایده جالبیه دوما چون این رگولاتورها خطی هستند اصولا نباید مشکلی پیش بیاد.فقط مسئله ای که هست خروجی رو بررسی بکنین ببینین چجوریه؟من احساس میکنم خروجی رگولاتور متناسب به پالس PWM شما باید تغییر بکنه و اگر از این ولتاژ برای راه اندازی قطعات دیجیتالی استفاده کنید باعث ایجاد مشکل میشه.با یه اسکوپ موضوع رو بررسی کنین.
    موفق باشین
    Aristar Group - Always And Forever

دیدگاه

پاسخ : استفاده از موج PWM در رگولاتور های متغیر LM317

جناب آقای جباری ممنون که مرهمت فرمودید و پاسخ دادید ، اولا حضورتان بعرض رسانم ، چون کارمو باید زود تحویل می دادمو نمیتونستم با قاطعیت از این ایده استفاده کنم اومدم از آیسی پتاسیومتری دیجیتال AD8403 که توی وسایلم موجود بود با استفاده از پروتکل SPI مقدار ولتاژو کنترل کردم (البته هم جای زیادی از بردو اشغال کرد و هم 3 تا پتاسیومتر خالی رو IC رو حروم کردم بدلیل استفاده نکردن ازشون) اما باید به عرض مبارکتان برسانم یه چرخیم تو نت و انجمن های غیر فارسی زبان زدیم و نتیجه برآیندی فرآیند مذکور همونطور که فرمودید در هیچ کجای انجمن های انگلیسی زبان گزارش خرابی و غیر ممکن بودن نشده بود البته در یکی دوجا برای تقویت سیگنال از Op Amp استفاده کرده بودن و منم چونکه از گرفتن نتیجه و پاسخ از انجمن پرباره خودمون ناامید شده بودم و قبل از مطالعه و دیدن دست به طراحی بردیمو و کشیدیمو و ساختیمو و تحویل دادیمو و دیگر هیچ ... دیگه از خیر استفاده شو و طراحی دوباره گذشتیم !!!
      درمورد اسکوپ هم متاسفانه در دسرس نداشتیمو نداریمو فک کنیم با توجه به این اوضاع اقتصادیه بنده ، فقط خودمو میگم هاااااااااااااااااااااا!!! اصلا شماها جز این دهک نیستید خدایی نکرده ... منظورم خوده خودمه ....صراحتا ما یارانه بگیرانو گشادان سرزمینم که از خروس خونه صب تا اون ور بوق سگ ، سگ دو میرنیم نخواهییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی یییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییم داشت !!! ولی مطمئنم یه روزه خوب میاد!!!
      یاشاسین آذربایجان ... بژی کوردستان...اهلا و سهلا ... زنده باد ایران عزیز...
      You do not really understand something unless you can explain it to your grandmother. Albert Einstein

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X