اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ترانس پشت به پشت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ترانس پشت به پشت

سلام
    اگه دو تا ترانس رو پشت به پشت هم ببندیم چی میشه؟ یکی 220 به 16 ولت و یکی دیگه 15 به 5
    چی میشه؟!
    *_**_**_* دانش اگر در ثریا هم باشد مردانی از سرزمین پارس بدان دست خواهند یافت پیامبراعظم(ص) *_**_**_*

پاسخ : ترانس پشت به پشت

فک نکنم چیزی بشه!

( حالا نرید ببندید یه چیزیش بشه بترکه بیاید از ما خسارت بخوایدا! )
    حیدر قجا دونیا یالان دونیا دور...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MohammadMers
      فک نکنم چیزی بشه!

( حالا نرید ببندید یه چیزیش بشه بترکه بیاید از ما خسارت بخوایدا! )
      نه داداش ترکید هم فدای سرت

یک ساعت پیش این کار رو کردم. یه ترانس 220 به 17 دوبل داشتم اومدم یکی از + ها رو با سر وسط به یکی از 3 سیم پیچ ترانس تیروئیدی که داشتم دادم و انتظار داشتم روی 2 تا سیم پیچ دیگه ی همون تیروئید ولتاژی القا بشه که نشد و تنها سیم ارتباط بین ترانس و ترانس تیروئیدی شدیدا داغ شد . گفتم من با این کارم یعنی وصل کردن یه سیم پیچ به خروجی ترانس 17 ولت در واقع خروجی ترانس رو اتصال کوتاه کردم
      شاید اشتباهی دارم
      راهنمایی کنید
      :nerd:

این عکس ترانس تیروئیدی که دارم و بستم
      http://cdn.persiangig.com/preview/XlCVYKP0jG/04012006318.jpg
      *_**_**_* دانش اگر در ثریا هم باشد مردانی از سرزمین پارس بدان دست خواهند یافت پیامبراعظم(ص) *_**_**_*

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 0121takpa
        سلام
        اگه دو تا ترانس رو پشت به پشت هم ببندیم چی میشه؟ یکی 220 به 16 ولت و یکی دیگه 15 به 5
        چی میشه؟!
        اگر منظورتان اینست که که به ورودی یک ترانس 220 ولت بدهیم و خروجی آن 16 ولت می شود و بعد به خروجی 16 ولت بدهیم در ورودی 220 ولت داشته باشیم بله کاملا درست است و شما این ولتاژ را خواهید داشت.
        اگر منظورتان اینست که خروجی 16 ولت را به یک ترانس 15 ولت به 5 ولت بدهیم خیر باعث سوختن هر دو ترانس خواهد شد. ولی اگر ترانس دومی 16 ولت به 5 ولت بود بدون اشکال کار می کرد.
        علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
        نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

از صحبت های پیش امده تعجب می کنم oo:
          ترانس یک نسبت تبدیل داره یک جریان نامی گذرنده از سیم هاش رو داره و یک امپدانس دیده شده
          ربطه هم به 15 و 16 ولت نداره !
          ترانس اول شما با توجه به حداکثر جریان اش می تونه یک باری رو راه اندازی کنه که اون بار می شه ترانس بعدی که اگه امپدانس دیده شده از دو سر اون ترانس کمتر باشه مشکلی پیش نمیاد ...
          دقیقا واسه ترانش بعد هم همین موضوع ها هست ...
          (امپدانس به باری که در خروجی وصل می کنید و هسته و تعداد دور سیم متفاوت می شه ...)
          التماس دعا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali.ra
            از صحبت های پیش امده تعجب می کنم oo:
            ترانس یک نسبت تبدیل داره یک جریان نامی گذرنده از سیم هاش رو داره و یک امپدانس دیده شده
            ربطه هم به 15 و 16 ولت نداره !
            ترانس اول شما با توجه به حداکثر جریان اش می تونه یک باری رو راه اندازی کنه که اون بار می شه ترانس بعدی که اگه امپدانس دیده شده از دو سر اون ترانس کمتر باشه مشکلی پیش نمیاد ...
            دقیقا واسه ترانش بعد هم همین موضوع ها هست ...
            (امپدانس به باری که در خروجی وصل می کنید و هسته و تعداد دور سیم متفاوت می شه ...)
            با سلام:
            در صورت هماهنگی بین توان های ترانس ها این کار صد درصد عملی است. مثلا اگر ما یک ترانس 220 ولت به 16 ولت یک آمپر داشته باشم و ورودی را به 220 ولت وصل کنیم در خروجی 16 ولت خواهیم داشت. اگر ما این ترانس را از برق جدا کنیم و به خروجی یا قسمت 16 ولت این ترانس یک برق 16 ولت 1 آمپر بدهیم ما در خروجی 220 ولت خواهیم داشت. من خودم ده بار با ترانس های مختلف آزمایش کردم و نتیجه عملی گرفتم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری
              با سلام:
              در صورت هماهنگی بین توان های ترانس ها این کار صد درصد عملی است. مثلا اگر ما یک ترانس 220 ولت به 16 ولت یک آمپر داشته باشم و ورودی را به 220 ولت وصل کنیم در خروجی 16 ولت خواهیم داشت. اگر ما این ترانس را از برق جدا کنیم و به خروجی یا قسمت 16 ولت این ترانس یک برق 16 ولت 1 آمپر بدهیم ما در خروجی 220 ولت خواهیم داشت. من خودم ده بار با ترانس های مختلف آزمایش کردم و نتیجه عملی گرفتم.
              همین هماهنگی که می فرمایید رو توضیح دادم
              این که می فرمایید یک حالت خاص هستش می شه بحث مربوط به جربان و ولتاژ نامی هم مفصل هستش ...
              التماس دعا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری
                اگر منظورتان اینست که که به ورودی یک ترانس 220 ولت بدهیم و خروجی آن 16 ولت می شود و بعد به خروجی 16 ولت بدهیم در ورودی 220 ولت داشته باشیم بله کاملا درست است و شما این ولتاژ را خواهید داشت.
                اگر منظورتان اینست که خروجی 16 ولت را به یک ترانس 15 ولت به 5 ولت بدهیم خیر باعث سوختن هر دو ترانس خواهد شد. ولی اگر ترانس دومی 16 ولت به 5 ولت بود بدون اشکال کار می کرد.
                منظورم همون حالت دوم بود که فرمودین
                1. میشه توضیح بدین چرا اگر خروجی 16 ولت رو به یک ترانس 15 ولت به 5 ولت بدهیم باعث میشه هر دو ترانس بسوزه؟!! oo:

2. چرا همونو خروجی رو یه ترانس 16 به 5 بدم نمی سوزه؟
                :nerd:

دیدگاه

عرض کردم این صحبت اشتباه هست مه با 16 ولت نسوزه با 15 ولت بسوزه معیار چیز هایی دیگه ای هستش
                  التماس دعا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali.ra
                    عرض کردم این صحبت اشتباه هست مه با 16 ولت نسوزه با 15 ولت بسوزه معیار چیز هایی دیگه ای هستش
                    پست شما رو ندیدم :redface:

میشه راجع به این معیارها توضیح بدین؟ :nerd:

دیدگاه

خروجی ترانس اول شبیه یک منبع ولتاژ هست اما جریان ای که می تونید ازش بکشید محدود هستش مثلا 500 میلی امپر و با فرض ولتاژ خروجی 12 ولت اگه حساب کنید کوچکترین امپدانسی که می ونید بهش وصل کنید 24 اهم هست پس اگه امپدانس ورودی ترانس دوم ازین مقدار بیشتر باشه مشکلی پیش نمیاد

این امپدانس هم می دونید به چی وابستس دیگه
                      التماس دعا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali.ra
                        خروجی ترانس اول شبیه یک منبع ولتاژ هست اما جریان ای که می تونید ازش بکشید محدود هستش مثلا 500 میلی امپر و با فرض ولتاژ خروجی 12 ولت اگه حساب کنید کوچکترین امپدانسی که می ونید بهش وصل کنید 24 اهم هست پس اگه امپدانس ورودی ترانس دوم ازین مقدار بیشتر باشه مشکلی پیش نمیاد

این امپدانس هم می دونید به چی وابستس دیگه
                        فرض 12 ولت 500 میلی آمپر
                        اگه من باز کمتر از 24 اهم متصل کنم جریانی بیش از 500 میلی آمپر از ترانس کشیده میشه یا چون ترانس 500 میلی آمپری بود بیش از 500 میلی آمپر نمیده؟
                        اگه بار کمتر از 24 اهم ببندم ترانس آسیب می بینه؟
                        احتمال زیاد ولتاژ باید با بستن بار کمتر از 24 اهم بسته به مقدار مقاومت ، افت کنه ، درسته؟

دیدگاه

دیدگاه

با سلام:
                            لطفا از زدن پست های بدون متن در این تاپیک خود داری کنید.

دیدگاه

فرض 12 ولت 500 میلی آمپر
                              اگه من باز کمتر از 24 اهم متصل کنم جریانی بیش از 500 میلی آمپر از ترانس کشیده میشه یا چون ترانس 500 میلی آمپری بود بیش از 500 میلی آمپر نمیده؟
                              اگه بار کمتر از 24 اهم ببندم ترانس آسیب می بینه؟
                              احتمال زیاد ولتاژ باید با بستن بار کمتر از 24 اهم بسته به مقدار مقاومت ، افت کنه ، درسته؟
                              با افزایش ولتاژ مقداری ولتاژ افت می کنه اما اون قدری نیست که جلوگیری کنه از سوختن مدارتون
                              التماس دعا

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X