اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اولیه ترانس؟؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اولیه ترانس؟؟؟

دوستان ببخشید
    این ترانس کاهنده ای که 220 رو به مثلا 16 ولت کاهش میده ورودی خودش که 220 هست رو اتصال کوتاه نمیکنه؟
    خب اولیه ترانس یه سیمه دیگه ، فاز رو به نول وصل میکنه که!
    چرا فیوز نمی پره؟ مگه اولیه ترانس چقدر مقاومت داره؟

ترانس بی بار هم داغ میشه ، واسه چی؟ حتما جریان کشی داره دیگه
    یه خورده توضیح میدین روشن شم؟
    *_**_**_* دانش اگر در ثریا هم باشد مردانی از سرزمین پارس بدان دست خواهند یافت پیامبراعظم(ص) *_**_**_*

پاسخ : اولیه ترانس؟؟؟

نوشته اصلی توسط 0121takpa
    دوستان ببخشید
    این ترانس کاهنده ای که 220 رو به مثلا 16 ولت کاهش میده ورودی خودش که 220 هست رو اتصال کوتاه نمیکنه؟

با سلام:
    درست است اولیه یک ترانس سیم است اما این سیم پیچ در مقابل فرکانس 50 سیکل اهمی خیلی بالاتر از اهم دی سی که با اهمتر گرفته می شود می باشد و به همین خاطر فیوز نمی پرد.
    ترانس بی بار باید کمی گرم کند. اگر شما یک میلی آمپر متر A.C در اولیه یک ترانس بصورت سری متصل کنید عبور چند میلی آمپری جریان را مشاهده خواهید کرد. این طبیعیست اگر داغ کرد ترانس مشکل دارد.
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

ورودی ترانس سلف هست و در فرکانس 50 هرتز امپدانس قابل توجه ایی داره اون گرم شدن هم به خاطر تلفات ثابت هسته هستش تلفات دیگه هم در ترانس وجود داره مثل تلفات سیم پیچ ها که تابع جریان هستن ...
      التماس دعا

دیدگاه

دوستان ببخشید

به خاطر وجود هسته ترانس هست.
        شما وقتی یک سیم رو یک دور دور یک هسته پیچوندی دیگه همه چیز تغیر میکنه.دیگه از قانون اهم و ..... تبعیت نمیکنه.
        ابتدا و شروع هرکاری سخت ترین مرحله آن کار است. برای مثال به عقابها نگاه کن ، حتی اونها هم در ابتدای پرواز ، زیاد بال و پر می زنند، اما هنگامی که اوج می گیرند ، دیگر حتی نیازی به پر زدن هم ندارند ...

کافیست اولین قدمها را بدون ترس و با پشتکارِ بالا برداری مطمئن باش بزودی به اوج خواهی رسید و روزهای سخت همیشه نخواهند ماند ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری
          با سلام:
          درست است اولیه یک ترانس سیم است اما این سیم پیچ در مقابل فرکانس 50 سیکل اهمی خیلی بالاتر از اهم دی سی که با اهمتر گرفته می شود می باشد و به همین خاطر فیوز نمی پرد.
          ترانس بی بار باید کمی گرم کند. اگر شما یک میلی آمپر متر A.C در اولیه یک ترانس بصورت سری متصل کنید عبور چند میلی آمپری جریان را مشاهده خواهید کرد. این طبیعیست اگر داغ کرد ترانس مشکل دارد.
          ممنون از همه ، متوجه شدم چرا اتصال کوتاه نمیشه ، هر چه از DC به سمت فرکانس های بالا بریم مقاومت القایی سیم پیچ طبق رابطه XL=2.P.f.L افزایش پیدا میکنه :agree:
          آره اشتباه گفتم ترانسم در حالت بی باری داغ نمیشه منظورم همون کمی گرم بود

من خیلی به ترانس پیچیدن علاقه پیدا کردم ولی تا حالا متاسفانه هیچ وقت ترانس نپیچیدم
          دوست دارم حتما علمی ترانس بپیچم
          اگه فرمولی یا نرم افزاری واسه هر بخش از بخش های ترانس پیچی دارین ممنون میشم بفرستین :nerd:

تو پرشین گیگ عضوشین و فایل رو پلود کنید بعد لینک مستقیم رو کپی کنید و اینجا قرار بدین ، ممنون

*_**_**_* دانش اگر در ثریا هم باشد مردانی از سرزمین پارس بدان دست خواهند یافت پیامبراعظم(ص) *_**_**_*

دیدگاه

ممنون از همه ، متوجه شدم چرا اتصال کوتاه نمیشه ، هر چه از DC به سمت فرکانس های بالا بریم مقاومت القایی سیم پیچ طبق رابطه XL=2.P.f.L افزایش پیدا میکنه :agree:
            آره اشتباه گفتم ترانسم در حالت بی باری داغ نمیشه منظورم همون کمی گرم بود

من خیلی به ترانس پیچیدن علاقه پیدا کردم ولی تا حالا متاسفانه هیچ وقت ترانس نپیچیدم
            دوست دارم حتما علمی ترانس بپیچم
            اگه فرمولی یا نرم افزاری واسه هر بخش از بخش های ترانس پیچی دارین ممنون میشم بفرستین :nerd:

تو پرشین گیگ عضوشین و فایل رو پلود کنید بعد لینک مستقیم رو کپی کنید و اینجا قرار بدین ، ممنون

درود.
            نرم افزار مخصوص ترانس پیچی تو انجمن هست.بگردی پیدا میکنی
            ابتدا و شروع هرکاری سخت ترین مرحله آن کار است. برای مثال به عقابها نگاه کن ، حتی اونها هم در ابتدای پرواز ، زیاد بال و پر می زنند، اما هنگامی که اوج می گیرند ، دیگر حتی نیازی به پر زدن هم ندارند ...

کافیست اولین قدمها را بدون ترس و با پشتکارِ بالا برداری مطمئن باش بزودی به اوج خواهی رسید و روزهای سخت همیشه نخواهند ماند ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Majid_Malvandi

درود.
              نرم افزار مخصوص ترانس پیچی تو انجمن هست.بگردی پیدا میکنی
              خب درسته ، نرم افزاری که گفتین ، بود و دانلودش کردم
              اسمش TC هستش
              این یه عکس از نمای نرم افزاره
              http://cdn.persiangig.com/preview/1SWs89Y3b7/aaa.png

میشه راجع به پارامتراش کمی توضیح بدین؟
              آخه 33 تا عدد بعد از کلیک روی CALCULATE میده که فقط ولتاژ و جریان ورودی و خروجی + تعداد دور + ضخامت سیم های اولیه و ثانویه و عدد گردشدهشون رو میونم چی هستن ولی نمی دونم بقیه چی هستن و در کجا های کار تاثیر گذارن :redface:

دیدگاه

خب درسته ، نرم افزاری که گفتین ، بود و دانلودش کردم
                اسمش TC هستش
                این یه عکس از نمای نرم افزاره
                http://cdn.persiangig.com/preview/1SWs89Y3b7/aaa.png

میشه راجع به پارامتراش کمی توضیح بدین؟
                آخه 33 تا عدد بعد از کلیک روی CALCULATE میده که فقط ولتاژ و جریان ورودی و خروجی + تعداد دور + ضخامت سیم های اولیه و ثانویه و عدد گردشدهشون رو میونم چی هستن ولی نمی دونم بقیه چی هستن و در کجا های کار تاثیر گذارن :redface:

درود.
                نرم افزاری که من داشتم خیلی راحت بود.الان هر چی تو سیستم میگردم پیداش نمیکنم.
                تو گوگل سرچ کنید Transformer Calculations پیداش میکنید.
                این عکسشه

دیدگاه

درود.
                  نرم افزاری که من داشتم خیلی راحت بود.الان هر چی تو سیستم میگردم پیداش نمیکنم.
                  تو گوگل سرچ کنید Transformer Calculations پیداش میکنید.
                  این عکسشه

خب Transformer Calculations همون TC یه دیگه
                  مهندس عکسش نیومد که
                  خب میشه همون پارامترهای عکسی که بنده قرار دادم رو کمی توضیح بدین؟ (نرم افزار شما رو خودم پیدا می کنم)

اضافه شده در تاریخ :
                  خب Transformer Calculations همون TC یه دیگه

خب میشه همون پارامترهای عکسی که بنده قرار دادم رو کمی توضیح بدین؟ (نرم افزار شما رو خودم پیدا می کنم)

دیدگاه

من در مورد نرم افزار شما اطلاعی ندارم.
                    من با همین نرم افزاری که عکسش رو بالا گذاشتم کار کردم.وپارامتر هاشو یاد دارم.

دیدگاه

من در مورد نرم افزار شما اطلاعی ندارم.
                      من با همین نرم افزاری که عکسش رو بالا گذاشتم کار کردم.وپارامتر هاشو یاد دارم.
                      مهندس لینک دانلود نرم افزار رو داری؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X