اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

منبع تغذیه 0تا 30

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

منبع تغذیه 0تا 30

سلام دوستان من چند وقته دنبال ی منبع تغذیه خوب میگرم با lm317 ساختم ولی دلچسبم نبود ی مدار میخوام ی بتوانه از 220 acبه من 0 تا 30 dc بده من خیلی توی اینترنت دنبال همچین چیزی گشتم ولی چیز خوبی پیدا نکردم گفتم شاید اینجا شما مهندسین بتوانیو به من کمک کنید
    @¥poo

پاسخ : منبع تغذیه 0تا 30

سلام
    بهترین کار استفاده از ترانس چند سر هستش چون اگر بخواهیم یک ترانس 220 به 30 ولت معمولی استفاده کنیم وبخواهیم به عنوان مثال ولتاژ 12 ولت را درست کنیم توان زیادی افت می کند و خروجی کم می شود ولی اگر با استفاده از ترانس چند سر ولتاژ 0 تا 30 رو به ولتاژ های پایه تقسیم کنیم اگر ولتاژ 12 ولت را بخواهیم دیگر در مدارمان افت ایجاد نمی شود
    در این انجمن تاپیک های زیادی در این مورد زده شده به آن ها مراجعه کنید
    همچون دیود ی ام که با ورق معکوس روزگار شکسته شده ام

دیدگاه

درود دوست عزیز
      همینطور که دوستمون فرمودند یه منبع خوب منبعی هست که در ورودی یه سلکتور اتومات داشته باشه که به نسبت خروجی ورودی رو افزایش بده.محافظ اتصال کوتاه و... داشته باشه
      بنده یه pcbطراحی کردم اما هنوز به دلیل تهیه نکردن قطعات موفق به مونتاژ شدم
      شما کدام استان هستید ایامیتونید ترانس یا هسته ترانس رو تهیه کنید.
      طوری زندگی کن انگار امروز اخرین روز زندگیته!!!
      امروز رو کامل زندگی کن...
      (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

اقا برو اینجا،از افت ولتاژ وداغ کردن هم خبری نیس
        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=95872.0
        ................Fx7SAM................

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pooyaj
          سلام دوستان من چند وقته دنبال ی منبع تغذیه خوب میگرم با lm317 ساختم ولی دلچسبم نبود ی مدار میخوام ی بتوانه از 220 acبه من 0 تا 30 dc بده من خیلی توی اینترنت دنبال همچین چیزی گشتم ولی چیز خوبی پیدا نکردم گفتم شاید اینجا شما مهندسین بتوانیو به من کمک کنید
          lm317 خودش خیلی خوبه فقط آمپر کم میاره که علاجش ترانزیستوره. من خودم یکی با lm317 ساختم بعد خروجی رو دادم به بیس 2 تا 2n3055 که باهم موازی کردم. الان حدود 5 آمپر میده بهم و میتونم لامپ بزرگ جلوی ماشینو باهاش روشن کنم. فقط باید یه مدار قطع براش بزاری که موقع اتصال کوتاه ترانزیستورات دود نشن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pooyaj
            0-35Volt
            0-3Amper
            ♥♥....((الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلاَیَةِ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ وَ الْأَئِمَّةِ عَلَیْهِمُ السَّلاَمُ))....♥♥

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Nima200
              اقا برو اینجا،از افت ولتاژ وداغ کردن هم خبری نیس
              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=95872.0
              من اینو ساختم ها،خوبه
              وگرنه خودم منبع خطی 20 آمپری قبلا ساخته بودم ولی برای کارای عادی سوییچینگ یه چیز دیگس!
              ................Fx7SAM................

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X