اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت دیوار امنیتی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت دیوار امنیتی

سلام ب همگی
    دوستان ی چند وقتیه بنده قصد درست کردن ی سیستم امنیتی برای منزل یا بهتر بگم باغمون رو دارم
    ب این صورت ک میخوام از ی لیزر و یک مدار فتوسل استفاده کنم و اونها رو تو فاصله 100 متری از هم قرار بدم و لیزر رو رو فتوسل تنظیم کنم تا ب محض اینکه کسی یا چیزی از جلو نور لیزر رد شد و در نتیجه نور از ب فتوسل نرسید آلارم بده
    بحث حاشیه ای مثل نوع آلارم دادن و حساسیت فتوسل و ... خیلی برام مهم نیست و اونها رو میشه رفع کرد
    اما چیزی ک برام مهمه و سوال شده اینه ک من میخوام از نوری استفاده کنم ک مثل این لیزر قرمز معمولی ک دارم مرئی نباشه و مثل مادون قرمز نامرئی باشه
    ک آقا دزده متوجه اون نشه
    تو نت خیلی سرچ کردم با عنوانهای مختلف مثل لیزر مادون قرمز یا سنسور اولتراسونیکو امسال اینها
    ک ب هیچ نتیجه ای نرسیدم
    یعنی چیزی ک برای کار من مناسب باشه تو سایتها ندیدم
    حالا از شما دوستان میخوام اگر همچین تجربه یا فکر ابتکاری دارید با من درمیون بزارید
    من لیزر و فتوسل رو انتخاب کردم چون هزینه کمی داره مثلآ باغمون دورتا دورش حدود 400 متر میشه ک تو خط مستقیم نیست و حدودآ 4 الی 5 جاش شکست داریم

ک مثلآ نمیشه از یک فرستنده و گیرنده استفاده کرد و اگر هم مستقیم میبود بازم من از یک فرستنده استفاده نمیکردم
    چون میخوام حدودی بدونم طرف از کدوم بخش باغ وارد شده مثلآ ضلع شمالی یا جنوبی (این امکان در صورتی امکان پذیره ک برای هر بخش یک گیرنده فرستنده جدا نصب کنم)

اینا توضیحات اضافی بود ک گفتم بگم بهتره
    تو ی شهرک ویلایی اطرافمون دیدم رو دیوارهاش حدودآ هر 70 متر یک چیزی تو این مایه ها که عسش رو پایین میزارم
    رو دیوار رو به روی هم بود رو کل دیوار ها همینطور 2 تا 2تا گیرنده فرستنده بود
    حالا نمیدونم از چ سیستمی استفاده کردن : رادیویی، التراسونیک ، مادون قرمز و....
    http://s3.picofile.com/file/8189238376/ant_loole.JPG
    این تصویر ی آنتن معمولی تلویزیون ک از تو نت گرفتم و تقریبآ شبیه همونه که با پایه رو دیوار دیدم

پاسخ : ساخت دیوار امنیتی

شاید اگر خوده لیزر و فتوسل رو ، هر کدومو تو یه محفظه قرار بدی تا نورش معلوم نشه بتونی پنهانشو کنی.مثلا یه در بطری که وسطش یه سوراخ داره رو به اندازه دو تا انگشت با سر لیزر که ازش پرتو خارج میشه فاصله بدی بعد هم اون فاصله رو بایه چیزی که نور رو رد نمیکنه بپوشونی .این کار با لیزر معمولی هم فکر کنم میسر باشه

دیدگاه

خودم هم ب این فکر افتادم اما بازم نور لیزر تو شب اگر هوا بارونی ، مه آلود باشه مرئی میشه و یا طرف وقتی بهش برخورد کنه ممکنه متوجش بشه
      البته الان ی لیزر مادون قرمز تو یکی از سایتها پیدا کردم ب قیمت 40 هزار تومان ک ی خورده هزینه بالا میره
      (چون لیزر لنز متغیر جنس خوب قرمز رو خریدم 9500 اما این تغریبآ 4 برابر قیمتشه)
      احتمالآ اگر ب نتیجه نرسیدم از همین 40 تومنی سفارش میدم
      اما میخوام بدونم فتوسل نور مادون قرمز رو تشخیص میده دیگه درسته؟؟(این فقط چشم ماست ک محدودیت داره )
      تقریبآ تمام وسایلش رو خریدم فقط اگر مطمئن بشم فتوسل ب مادون قرمز عکس عمل نشون میده خرید کنم
      و کار رو شروع کنم

دیدگاه

تا جایی که میدونم فتوسل مقاومت حساس به نور یعنی با نور تغییر میکنه و نه با نور مرءی ولی تو سایت و چند تا مقاله که خوندم نوشته بود حساس به نور و نور مرءی .
        و اگر این تو فضای بسته هم باشه باز هم ممکنه متوجه بشن. اگر انجامش دادین لطفا نتیجش هم بزارین

دیدگاه

با سلام
          به نظرمن اصلا برای باغ جوابگو نیست
          چون باید پایین و زیر یک و نیم متر نصب بشه
          در فصل پاییز با وزش هرباد و عبور برگ ها از جلو سنسور اژیر زده میشه
          با گرد و غبار و حتی بارش شدید برف و باران باز آژیر داریم
          با عبور جانوران مثل پرنده ها که گاها فضولن و میان صاف طرف جعبه باز هم اژیر داریم
          فکر اینها رو هم بکنید
          بعد با این مزاحم ها نمیشه فهمید کدوم بار دزد اومده و کدوم بار مزاحم مدار بوده
          مگر اینکه دوربین هم همراه مدار باشه تا به مدت چند دقیقه بعداز اژیر فیلم بگیره
          موفق باشید
          موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Sepehr srk
            تا جایی که میدونم فتوسل مقاومت حساس به نور یعنی با نور تغییر میکنه و نه با نور مرءی ولی تو سایت و چند تا مقاله که خوندم نوشته بود حساس به نور و نور مرءی .
            و اگر این تو فضای بسته هم باشه باز هم ممکنه متوجه بشن. اگر انجامش دادین لطفا نتیجش هم بزارین
            با لیزر معمولی ک دارم حتمآ انجام میدم اما با مادون قرمز باید اول اطمینان پیدا کنم ک امکان تشخیصش هست بعد سفارش بدم و جایگذین کنم
            و حتمآ نتیجه رو اینجا منتشر میکنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ekf2000
              با سلام
              به نظرمن اصلا برای باغ جوابگو نیست
              چون باید پایین و زیر یک و نیم متر نصب بشه
              در فصل پاییز با وزش هرباد و عبور برگ ها از جلو سنسور اژیر زده میشه
              با گرد و غبار و حتی بارش شدید برف و باران باز آژیر داریم
              با عبور جانوران مثل پرنده ها که گاها فضولن و میان صاف طرف جعبه باز هم اژیر داریم
              فکر اینها رو هم بکنید
              بعد با این مزاحم ها نمیشه فهمید کدوم بار دزد اومده و کدوم بار مزاحم مدار بوده
              مگر اینکه دوربین هم همراه مدار باشه تا به مدت چند دقیقه بعداز اژیر فیلم بگیره
              موفق باشید
              موفق باشید
              کار نشد نداره
              بله تمام احتمالاتی ک گفتید رو در نظر گرفتم و بهش فکر کردم
              برای خطای لحظه ای مثل با رون و برگ میخوام برای فتوسل تایمر بزارم ک مثلآ برای 0.5 ثانیه عکس عملی نشون نده.
              یکی اگر بخواد از جلوش رد بشه حداقل 1 تا2 ثانیه زمان میبره البته بعد از نصب این زمانها رو دقیق با آزمون و خطا بدست میارم
              و برای تشخیص انسان از حیوان هم یک دوربین بیسیم ارزون قیمت با کیفیت پایین میگیرم
              تو منزلمون خیلی وقته دوربین مداربسته نصبه و ب قول معروف زیر ساختهای نصب دوربین انجام شده و فقط نیاز ب خرید ی دوربین
              کم کم دارم لوازم رو آماده میکنم فعلآ یک سمت 100 متری رو برای تست درست کنم اگر نتیجه داد و خطاش خیلی پایین بود باقی جهات باغ رو هم نصب میکنم
              فقط تنها مشکل همین دیده شدن نور لیزر تو خط ک بعد از ساخت اولی باید تصمیم بگیرم از مادون استفاده کنم یا نه
              ممنون از همه گی ب خاطر راهنمایی و همفکریتون

اگر کسی تونست بفهمه فتوسل مادون قرمز رو میتونه تشخیص بده ممنون میشم بهم خبر بده
              :wow:
              ی فکر الان ب ذهنم رسید اونم آزمایش با استفاده از نور مادون قرمز دوربین مدار بسته
              برم ببینم میشه

دیدگاه

نه متاسفانه نتیجه جالبی در نیومد
                با یک فتوسل تست کردم و تا 10 سانتیمتری پاور ال ای دی مادون قرمز دوربین جواب میده و نور رو میشناسه اما دورتر ک میکنم دیگه نمیتونه تشخیص بده
                نمیدونم شاید لیزر چون نورش متمرکز و فاصله بالا رو یک نواخت پرتاب نور داره ، شاید رو فوتوسل بهتر از مادون قرمز دوربین مدار بسته جوا بده شایدم نه..؟؟؟؟
                بازم رسیدم ب نقطه اول اگر دوستان کسی تجربه یا اطلاعی داره لطفآ با خبرمون کنه

دیدگاه

میتونید با سنسور حرارتی هم کار کنید جالب میشه

دیدگاه

میشه لطفآ بیشتر توضیح بدید
                    منظورتون اینه ک با تشخیص گرمای یک جاندار فعال میشه؟
                    اگر اینطوری باشه فکر نمیکنم برای متراژ بالا کار آیی داشته باشه
                    چیزی ک من اطلاع دارم اینه ک این سنسور ها نهایت بتونن تا 7 متر رو پوشش بدن
                    البته شاید منظور شما سنسور دیگه ای باشه

دیدگاه

سلام
                      اگه قراره دوربین مدار بسته به همراه dvr نصب بشه میتونین مدلی از dvr رو انتخاب کنین که خروجی آلارم و قابلیت فعال شدن اونو با حرکت یا ورود به یک زون امنیتی داشته باشه اینطوری کارتو خیلی راحت میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen++
                        سلام
                        اگه قراره دوربین مدار بسته به همراه dvr نصب بشه میتونین مدلی از dvr رو انتخاب کنین که خروجی آلارم و قابلیت فعال شدن اونو با حرکت یا ورود به یک زون امنیتی داشته باشه اینطوری کارتو خیلی راحت میشه
                        تا اونجایی ک بنده اطلاع دارم دوربین این قابلیت رو نداره بلکه دی وی آر بر اساس تغییر پیکسل در تصویر و مثلآ تو یک بخش مشخص شده از تصویر این آلارم رو میده ک دستگاه بنده هم همین قابلیت رو داره اما این قابلیت ک معروف به حالت موشن فقط بدرد مکان بسته یا داخل منزل میخوره و چون در محیط بیرون خیلی خطا بالا میره عملآ کارایی نداره

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X