اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

جریان ماکس bc 546

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

جریان ماکس bc 546

سلام دوستان
    جریان کلکتور ترانزیستور bc 546 برابر 100 میلی آمپر است درسته؟ یه ترانزیستور می خوام بیس وسط وnpnباشه و جریان مدارم 400 میلی هستش
    ویه سوال دیگه. مثلا ترانزیستور tip 41 درنظر بگیرید 1 آمپر رو میتونه تحمل کنه و من باید از کجا بدونم از چه آمپری بالا تر نیاز به هیت سینک داره

اضافه شده در تاریخ :
    یه سوال دیگه هم داشتم چرا وقتی سیم منفی رو به کلکتور tip 41 وسیع مثبت رو به امیتر می زنیم باعث اتصال کوتاه شدن میشه :angry: :cry2:
    همچون دیود ی ام که با ورق معکوس روزگار شکسته شده ام

پاسخ : جریان ماکس bc 546

سوال اولت : میتونی از 2N2222A استفاده کنی که بیس وسط هست ولی CوE اون جابجاست . بسته بندی مثل iترانزیستوری هست که گفتی جریانش 600میلی آمپر هست و Vce اون هم 40 ولت

برای انتخاب هتسینگ باید نقطه کارش رو بدست بیاری و توان تلف شده رو حساب کنی و برحسب توان تلف شده هتسینگ بذاری

سوال سوم هم کمی ابهام داره . موقعی که کلکتور و امیتر رو اتصال میدی ، وضعیت بیس در چه حالی ؟؟
    در ضمن این مشکلی که داری متیتونه از دیود ریورس که داخل ترانزیستور میذارن باشه ولی تا جایی که من یادم میاد و داخل دیتاشیت گفته tip41 دیود هرزگرد داخلی نداره

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : جریان ماکس bc 546

نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده ............®TJ Co
      سوال اولت : میتونی از 2N2222A استفاده کنی که بیس وسط هست ولی CوE اون جابجاست . بسته بندی مثل iترانزیستوری هست که گفتی جریانش 600میلی آمپر هست و Vce اون هم 40 ولت

برای انتخاب هتسینگ باید نقطه کارش رو بدست بیاری و توان تلف شده رو حساب کنی و برحسب توان تلف شده هتسینگ بذاری

سوال سوم هم کمی ابهام داره . موقعی که کلکتور و امیتر رو اتصال میدی ، وضعیت بیس در چه حالی ؟؟
      در ضمن این مشکلی که داری متیتونه از دیود ریورس که داخل ترانزیستور میذارن باشه ولی تا جایی که من یادم میاد و داخل دیتاشیت گفته tip41 دیود هرزگرد داخلی نداره
      پایه بیس رو هوا است.نه داخلش دیود هرزگرد نداره. واز سالم بودن ترانزیستور مطمئن هستم با چند تا tip41 دیگه هم امتحان کردم
      .....
      درمورد سوال 2ببخشید من 2n60 رو با tip 41 اشتباه کردم چون هر دو to 220 هستن و هم پایه اند و دلیلش هم فکر کنم این باشه که این ترانزیستور ماسفت هستش و درین و سورس از داخل به هم متصل اند
      همچون دیود ی ام که با ورق معکوس روزگار شکسته شده ام

دیدگاه

پاسخ : جریان ماکس bc 546

آها 2n60 این اتفاق به خاطر دیودی هست که داخل 2n60 هست و کاتد به درین و آند به سورس متصل هست و موقعی که سورس را به مثبت و درین را یه منفی میزنید دیود بایاس شده رو اتصال کوتاه رخ میدهد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X