اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یه سوال در مورد ICSP

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یه سوال در مورد ICSP

با سلام
    سوالم اینه که در حالت پروگرم کردن در حالت ICSP ، پایه های PGC و PGD باید از بقیه مدار ایزوله باشه
    منظور از مدار ایزوله چیه ؟
    مقاومت بزاریم ؟
    تو عملکرد بقیه مدار تاپیر نمی زاره ؟ مثلا اگه این پایه ها رو برای اتصال LCD استفاده کنیم و مقاومت هم سری باشه باهاش مشکلی پیش نمیاد؟

پاسخ : یه سوال در مورد ICSP

احتیاج به مقاومت نداره . مستقیم وصل میشه به پروگرمر. واسه ال سی دی هم مشکل ایجاد نمیکنه .چون سطح ولتاژ اش یکیه .منظور هم از ایزوله احتمالا بافر بوده.
    بعدشم شما اون طرف ال سی دی زدین ال سی دی ولتاژ برنمیگردونه که مشکل ساز باشه

دیدگاه

با سلام
      من منظورم در حالتی هستش که میکرو تو مدار هست نه اینکه میکرو جدا وصل باشه :agree:
      فرض کنید میکرو SMD روی مدار لحیم شده شما دارید برنامه مینویسید و آزمون وخطا انجام می دید
      تو این حالت تغذیه میکرو باید وصل باشه دیگه به طبع اون هم باقی مدار فعال و وقتی می خواین پروگرم کنید بنظرم مشکل ایجاد میشه :redface:
      یه فایل PDF میزام صفحه آخرو بخونید منظور منو میگیرید :nerd:
      البته تو چند تا کتاب هم اینو خوندم این مواردو
      http://server4.eca.ir/eshop/pic_prog/help.pdf

من میخوام مدار بسازم نمیدونم اینکار باعث ایجاد مشکل میشه یا نه؟ :angry:

دیدگاه

این واسه پروگرمر نواورانه داخل دیتا شیت اش از یه مقاومت استفاده کرده(واسه ایزوله). داخل برد اش رو هم نیگاه انداختم واسه پایه ریست یه ترانزیستور گذاشته به گمونم قبل از پروگرم کردن پایه ریست رو صفر میکنه و ای سی رو استپ میده بعد سرو به پروگرم میکنه ولی مطمئن نیستم. حالا شما یه برنامه با ال سی دی بنویس امتحانش که ضرر نداره کلا هم یه ساعت وقتتو نمیگیره

دیدگاه

این چیزی رو که شما گفتید منم دیدم قبلا :rolleyes:
          بحث من lcd نیست مثال زدم فقط اونو
          فرض کنیم میخوایم بصورت icsP میکرو پروگرم کنیم اصلا اون پایه ها به lcd نه به یه چیز دیگه مثال پایه یه ای سی ، ترانزیستوری ،اپتوکوپلری هرچی وصل باشه مشکل ایجاد نمیکنه
          اخه من دیدم یکی اومده بود با بسکام و پروگرمر tnm بصورت icsP پروگرم کرد بود یه avr رو
          دقیق نمی دونم از اون پایه ها هم تو مدار استفاده کرده بود یا نه چون اگه نشه از این پایه ها استفاده کرد بعضی مواقع به مشکل برمیخوریم بخاطر محدودیت پایه ها
          بیشتر من میخوام بدونم کسانی که تا حالا از این روش استفاده کردند مشکلی داشتن یا نه؟ چون روش بسیار خوبی برای میکرو های smd هستش :biggrin:
          شما درست میفرمایید وقت چندانی نمیگیره و حتما این کارو انجام میدم :smile:

دیدگاه

سلام
            من هم این سوال رو داشتم
            اما تا به الان بورد نساختم تا تست کنم
            تا اونجای که من فهمیدم پروگرم PICkit2 می تونه تشخیص بده که مدار میکرو ولتاژ داره یا اینکه باید ولتاژ اعمال کنه؟؟
            زمانی که شما میکرو رو میزارید توی بورد ، ولتاژ اعمال میشه و .... بقیه کارها
            اما زمانی که میکرو توی بورد هست و به بورد منبع تغذیه وصله و منبع تغذیه هم روشنه انوقع که پروگرمر باید تصمیم بگیره که ولتاژ اعمال کنه یا از منبع تغذیه بورد استفاده کنه!!!
            فکر کنم توی برنامه PICkit2 یه تیکی هست که اینکار رو انجام می ده یا به صورت اتوماتیک هست؟؟؟؟
            برای اینکه مدارت رو هم ایزوله کنی به نظر من اولن تا اونجای که می تونی ، اون پایه های که درگیر پروگرم کردن هست ، توی برنامه پایه ورودی تعریف کنی . بعد از اون ، بعد از خروجی پایه از یه دیود ژرمانیم استفاده کن و قبل از اون هم مستقیم بده به پایه پروگرمر
            .
            .
            علاوه بر این برای اینکه مطمئن بشی و بیخیال تنظیمات پروگرمر بشی اینکار رو کن :
            1.منبع تغذیه مدارت رو 7806 انتخاب کن
            2.ابتدای ورودی تغیه میکرو یه دیود ( ژرمانیم باشه بهتره) قرار بده
            3. ابتدای ورودی پایه تغذیه هم یه دیود ( ژرمانیم باشه بهتره) قرار بده
            4.پایه های درگیر توی پروگرمر رو هم ورودی تعریف کن و یه دیود ( ژرمانیم باشه بهتره) قرار بده
            .
            .
            خَلاص

دیدگاه

سلام
              من اینکار رو زیاد انجام دادم حتی توی سری های که پایه ریست اونها میتونه ورودی باشه از پایه ریست هم به عنوان ورودی استفاده کردم و همزمان میکرو رو توسط سوکت icsp و روی برد پروگرام کردم
              در این حالت بهتره همون طور که دوستمون گفت پایه رو در حالت ورودی استفاده کنید (چون در زمان پروگرام اگر این پایه ها به ورودی تجهیزات دیگه وصل شده باشه ممکنه باعث سویچ زنی اونها بشه و مشکل ایجاد کنه) و خروجی تجهیزات دیگه رو با یه مقاومت در حد 2.2 کیلو به این پایه ها متصل کنیم اما سوکت icsp مستقیما به پایه ها متصل میشه
              AYRIC

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X