اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی برای طراحی ربات

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی برای طراحی ربات

با سلام وخسته نباشید خدمت دوستان ومهندسان.من تصمیم دارم طراحی وساخت ربات کار کنم خواستم از دوستان راهنمایی کنم بنده باید از کجا شروع کنم و چه مباحثی رو باید آغازکنم.من لیسانس نرم افزار هستم وبرنامه نویسیم قوی است.ولی میخوام خودم طراح ربات باشم حالا برای شروع راهنمایی کنید از کجا شروع کنم در مورد رشته برق والکترونیکم هیچ شاخه یا حرفه ای ندارم با تشکر

پاسخ : راهنمایی برای طراحی ربات

سلام و به جمع کاربران ECA خوش آمدید.

رباتیک به تمام معنا یک دانش فنی میان رشته ای است و ترکیبی است از الکترونیک و مکانیک (مکاترونیک)، الکتروتکنیک، نرم افزار، مهندسی ساخت و تولید، طراحی صنعتی، ارگونومی، مخابرات و حتی در مورد سنسورهای آن؛ شاخه های دیگری مثل اپتیک، لیزر، فیزیک و ... هم دخیل هستند. بنابراین ساخت رباتهای حرفه ای؛ بر حسب پروژه، نیاز به Team Work کاملی مشتمل بر بیشتر تخصصهای فوق دارد.
    اما برای شروع می توانید ایده طراحی و ساخت یک ربات نوعی کاربردی را به عنوان هدف اولیه، مد نظر قرار دهید و از کلاسهای برنامه نویسی میکروکنترلرها و نیز کلاسهای تخصصی رباتیک به همراه کتابهای مفیدی که در این زمینه وجود دارند شروع کنید و آنقدر کار عملی، مطالعه و کنجکاوی کنید تا به آن هدف اولیه خود دست یابید.

دیدگاه

پاسخ : راهنمایی برای طراحی ربات

سلام من مهندس برق هستم و در غرب تهران ساکن حاضرم به شما در دستیابی به این هدف یاری رسانی کنم اگر مایلید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X