اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال ساده در مورد دیتاشیت 74173

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال ساده در مورد دیتاشیت 74173

سلام وقتتون بخیر
    من میخوام دیتاشیت آی سی 74173 که شامل چهار فلیپ فلاپ D هست رو در نرم افزار کوارتوس شبیه سازی کنم.ولی یه سری علائمش رو متوجه نمیشم.
    شکل اول تصویری هست که از اینترنت برای این دیتاشیت گرفتم و شکل دوم تصویری هست که استاد دادند.میشه مواردی رو که دورش دایره کشیدم توضیح بدید چی هستند؟

مثلا در شکل دو اون دایره های کوچکی که پشت گیتای and و فلیپ فلاپ هست اونا not هست؟اونا رو باید به صورت not رسم کنم؟من خواستم این کار رو انجام بدم ولی با مقایسه با شکل یک به این نتیجه رسیدم که کلا دایره ها رو در نظر نگیرم فقط در اونجایی که علامت 4 رو زدم پشت بافر یه گیت not گذاشتم و not موجود در شماره 3 رو در نظر نگرفتم چون اگه دو تا not می بود که با هم خنثی میشد و استاد نمیذاشت دیگه درسته؟

[glow=red,2,300]( موضوع تاپیک ویرایش شد ! )[/glow]
    بر محمد و آل محمد صلوات
    "اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم"

پاسخ : سوال ساده در مورد دیتاشیت 74173--کمک-فوری-

نوشته اصلی توسط setare_h
    سلام وقتتون بخیر
    من میخوام دیتاشیت آی سی 74173 که شامل چهار فلیپ فلاپ D هست رو در نرم افزار کوارتوس شبیه سازی کنم.ولی یه سری علائمش رو متوجه نمیشم.
    شکل اول تصویری هست که از اینترنت برای این دیتاشیت گرفتم و شکل دوم تصویری هست که استاد دادند.میشه مواردی رو که دورش دایره کشیدم توضیح بدید چی هستند؟
    ...
    مثلا در شکل دو اون دایره های کوچکی که پشت گیتای and و فلیپ فلاپ هست اونا not هست؟اونا رو باید به صورت not رسم کنم؟من خواستم این کار رو انجام بدم ولی با مقایسه با شکل یک به این نتیجه رسیدم که کلا دایره ها رو در نظر نگیرم فقط در اونجایی که علامت 4 رو زدم پشت بافر یه گیت not گذاشتم و not موجود در شماره 3 رو در نظر نگرفتم چون اگه دو تا not می بود که با هم خنثی میشد و استاد نمیذاشت دیگه درسته؟
    هر دو مدار یک کار رو انجام میدن.
    دایره یک و چهار، مدار بافر با پایه enable هست اما بالایی بافر ساده هست ولی پایینی بافری که ورودیش اینورت شده
    دایره دو، سویچ آنالوگ هست که هر کدوم با دو ترانزیستور ماسفت درست میشه
    دایره سه، پنج و شش، یک اینورتر ساده است (شامل دو ترانزیستور ماسفت یکی نوع P و یکی N )
    از نظر جبر بولی میتونی دو تا اینورتر پشت سر هم رو حذف کنی اما از نظر قابلیت جریان دهی یا فن اوت گاهی لازم هست که این بافرها گذاشته شده

دیدگاه

پاسخ : سوال ساده در مورد دیتاشیت 74173--کمک-فوری-

الان من هر جا این دایره کوچیکا رو دیدم یعنی not بزارم؟
      بر محمد و آل محمد صلوات
      "اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم"

دیدگاه

پاسخ : سوال ساده در مورد دیتاشیت 74173

در مورد شکل 2 نظری ندارم

شکل یک نات هستش
        شکل 6 نات هستش
        شکل 5 نات هستش با لبه پایین رونده.

شکل 3 و 4: وقتی 2 تا نات پشت سر هم میوفتن بافر جریان میشن.
        .The best question deserves a better answer
        =-=-=-=-=-=-=-=-=-==-=-=-=-=-=-=-=-=
        «پناه»می برم «به خدا»
        از عـیبی که ، «امروز» در خود می بینم، و «دیروز» «دیگران را» به خاطر، «هـمان عیـب» ملامت کرده ام.
        محتاط باشیم، در «سرزنش» و «قضاوت کردن دیگران». وقتی نه از «دیروز او» خبر داریم و نه از "فردای خودمان" .

دیدگاه

پاسخ : سوال ساده در مورد دیتاشیت 74173

شما از شکل دو استفاده کن. دایره همون not هست. مثلث هم بافره. حتما هم کتاب مدار منطقی موریس مانو رو مطالعه کنید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X