اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ASK DX-RF 433 فرستنده گیرنده بی سیم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ASK DX-RF 433 فرستنده گیرنده بی سیم

سلام دوستان
    من یه فرستنده گیرنده ماژول فرستنده ASK DX-RF 433 رو از سایت ECA خریدم

ولی نمیدونم برنامه نویسی ارتباط بین AVR و ماژول فرستنده رو چطور باید بنویسم که درست ارسال و دریافت بشه
    میشه یه برنامه تست برام بنویسید
    راستش من اینطوری نوشتم ولی وقتی دریافت میکنه معلوم نیست چه چرت و پرتی رو نمایش میده
    $regfile = "m32def.dat"
    $crystal = 8000000
    $BAUD=1200
    Config Com1 = 1200 , Synchrone = 1 , Parity = disabled , Stopbits = 1 , Databits = 8 , Clockpol = 0
    config LCD = 16 * 2
    Config Lcdpin = Pin , RS = Portb.0 , E = PortB.1 , Db4 = PortB.2 , Db5 = PortB.3 , Db6 = PortB.4 , Db7 = PortB.5
    config PORTA= OUTPUT
    config PORTc= OUTPUT
    config PORTd= OUTPUT
    PORTA=1
    PORTc=1
    PORTd=1
    do
    PRINT "Ok"
    waitms 50
    loop
    END

برنامه دریافت:
    $regfile = "m32def.dat"
    $crystal = 8000000
    $BAUD=1200
    Config Com1 = 1200 , Synchrone = 1 , Parity = disabled , Stopbits = 1 , Databits = 8 , Clockpol = 0
    config LCd= 20 * 4
    Config Lcdpin = Pin , RS = Portb.0 , E = PortB.1 , Db4 = PortB.2 , Db5 = PortB.3 , Db6 = PortB.4 , Db7 = PortB.5
    cls
    config PORTA= OUTPUT
    config PORTc= OUTPUT
    config PORTd= OUTPUT
    dim a as String * 8
    PORTA=1
    PORTc=1
    PORTd=1
    cursor off
    waitms 20
    CLS
    LOCATE 1,1
    LCD "R"
    WAITms 500
    do
    input a
    cls
    locate 2,7
    lcd a
    waitms 250
    loop
    END

اشتباه نوشتم؟

اضافه شده در تاریخ :
    بدون این خط رو هم نوشتم:
    بازم درست نمایش نمی داد

اینم ماژول های سایت:
    http://eshop.eca.ir/%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C-rf/2265-%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%D9%81%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D9%86%D8%AF%D9%87-ask-xd-rf-433.html

http://eshop.eca.ir/%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C-rf/2263-%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%DA%AF%DB%8C%D8%B1%D9%86%D8%AF%D9%87-ask-xd-rf-433.html

اضافه شده در تاریخ :

1.تغذیه مدار از یه آداپتور 5.1 ولت 1 آمپره که یکی واسه گیرنده دارم و یکی هم برای فرستنده جدا وصله

2.روی خروجی هر دو آداپتور یه خازن 100uF با ولتاژ 25 ولت گذاشتم

3.من هر دو رو فعلا واسه تست اولیه روی برد بستم

4. خازن 100nF رو روی پایه vcc هر دو میکرو گذاشتم

5. کریستال خارجی نذاشتم

6. هر دو برد بورد یه lcd داره

7. ولتاژ سر تغذیه میکرو و lcd و ماژول ها دقیقا 5 ولته
    .

اضافه شده در تاریخ :
    دوستان ، ارتباط مداری بین TX و RX میکرو با پایه data ماژول فقط توسط اتصال یه سیم اجرا میشه یا چیزی هم مثل خازن و مقاومت و ... باید به این سیم متصل کنم تا دیتا درست ارسال و دریافت بشه؟

:bye

اضافه شده در تاریخ :
    امکان داره مشکل از بسکام باشه؟
    قبلا یادمه وقتی یه خط برنامه می نوشتم خودش کلمات رو درست می کرد ولی الا نه ، مثلا برنامه گیرنده رو که براتون نوشتم ببینید
    یه جا CLS نوشتم و یه جا cls یعنی از نظر بزرگ و کوچکی هم کلمات رو درست نمیکنه
    مشکلی هست؟ مال شما هم اینجوریه؟ :read:

اضافه شده در تاریخ :
    آخه چرا؟!!! :cry2:

اضافه شده در تاریخ :
    نبود یه :read:
    *_**_**_* دانش اگر در ثریا هم باشد مردانی از سرزمین پارس بدان دست خواهند یافت پیامبراعظم(ص) *_**_**_*

پاسخ : ASK DX-RF 433 فرستنده گیرنده بی سیم

ببین رفیق!

سه چار بار اطلاعات دریافت کن
    بگو
    input a
    بعد اگه درست بود برو تو یه زیر برنامه و بگو دوباره بگیر بازم اگه درست بود برو تو یه زیربرنامه دیگه و دوباره بگیر اگه درست بود کاری که میخوایو انجام بده.

تو فرستنده هم 20 30 بار بفرس با حلقه for

بعدم چرا اینطوری نوشتی؟ همه را یجا مینوشتی راحتتر خونده میشد
    حیدر قجا دونیا یالان دونیا دور...

دیدگاه

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=52063.0
      آیا جهالت نیست که آدمی ساعات شیرین امروز را فدای روزهای آینده کند؟

دیدگاه

هر دیتایی که میفرستی تو یه حلقه FOR حد اقل 20 تایی با تاخیر چند میلی ثانیه ای بفرست
        دیتایی که میخای بفرستی رو با پیشوند و پسوند بفرست و تو گیرده با دستور MID بسکام البته پسوند و پیشوند رو برش و چک کن در صورت صحت دیتا رو به عنوان دیتایه دریافتی استفاده کن
        عجب روزگاریست...! هیچکس به سکوت آدم نمیرسد،همه منتظرند به داد آدم برسند...!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MohammadMers
          ببین رفیق!
          سه چار بار اطلاعات دریافت کن
          بگو
          input a
          بعد اگه درست بود برو تو یه زیر برنامه و بگو دوباره بگیر بازم اگه درست بود برو تو یه زیربرنامه دیگه و دوباره بگیر اگه درست بود کاری که میخوایو انجام بده.
          تو فرستنده هم 20 30 بار بفرس با حلقه for
          من دوتا سوال دارم ، این خط باید باشه یا این خط مربوط به ارتباط سریال میکرو با کامپیوتره :

برای خواندن در گیرنده از دستور input استفاده کنم بهتره یا waitkey ؟ (میدونم waitkey در برنامه stop ایجاد میکنه)

بعدم چرا اینطوری نوشتی؟ همه را یجا مینوشتی راحتتر خونده میشد
          شرمنده ، ببخشید :redface:

*_**_**_* دانش اگر در ثریا هم باشد مردانی از سرزمین پارس بدان دست خواهند یافت پیامبراعظم(ص) *_**_**_*

دیدگاه

نه داداش دشمنت شرمنده

من با inkey جواب گرفتم اون خطه هم من استفاده نکردم (اصن نمیدونم چی هس !!) ولی یه چیزی ازمن بشنو :

سعی کن همه کارتو خودت ردیف کنی آخرش اگه دیگه نشد و نتونستی اونوخ از بقیه کمک بگیر...
            حیدر قجا دونیا یالان دونیا دور...

دیدگاه

سعی کن همه کارتو خودت ردیف کنی آخرش اگه دیگه نشد و نتونستی اونوخ از بقیه کمک بگیر...
              چشم دوست عزیزم :agree:

دیدگاه

این چهار تا رو دارم ولی نتونستم یه ارتباط ایجاد کنم

http://cdn.persiangig.com/preview/BySDwI7tLK/20160120_103951.jpg

اصلا همش روی lcd گیرنده 0 رو نشون میده یعنی دستور inkey چیزی دریافت نمیکنه ، بعضی اوقات هم عددی رو نشون میده که اونم خیلی به ندرت پیش میاد

طول آنتن رو 17.5 گرفتم و از بچه های مخابرات پرسیدم گفتن نباید حلقویش کنی که اون داستانش چیز دیگه است . الان از نزدیکترین فاصله هم چیزی نشون نمیده ، البته حلقوی هم کردم اتفاقی نیوفتاد ، سیم آنتن مفتولی 1 میل هست ، یکی هم گفت باید سیم افشان بذاری که البته اینو هنوز تست نکردم

ولتاژ همه رو 5 ولت دادم ، میکرو ها هم اصلا هنگ نیستن و خوب کار میکنن
                ماژول ها رو رو بردبرد وصل کردم نشد کلا از بردبرد فاصله دادم و با سیم وصل کردم بازم نشد

ارتباط بین 2 میکرو رو با سیم برقرار می کنم همه چی درسته ولی با این ماژول ها هیچی نشون نمیده ، گفتم شاید اصلا این ماژول ها سر کاریی باشن ، ها؟
                دو تا رو از eca خریدم
                لطفا کمک کنید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X