اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نیاز به فایل pspice ای سی های lm387 و sa602

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نیاز به فایل pspice ای سی های lm387 و sa602

سلام دوستان من به فایل pspice آی سی های lm387 و SA602 نیا دارم لطفا به من کمک کنید.
    thank

پاسخ : نیاز به فایل pspice ای سی های lm387 و sa602

سلام بزرگواران
    من به مدل pspice آس سی های lm387 و sa602/ne602 ودیود ورکتور mv209 نیاز فوری دارم لطفا من رو راه نمایی بفرمایید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط magically.tools
      سلام بزرگواران
      من به مدل pspice آس سی های lm387 و sa602/ne602 ودیود ورکتور mv209 نیاز فوری دارم لطفا من رو راه نمایی بفرمایید.
      علیک سلام.
      اکثر سازنده هایی IC ها، مثل ni, onsemi یا irf یک کتابخانه از مدل IC های متدوالی که می زنند رو به صورت SUBCKT های اون مدار ها دارند که می تونین مستقیما توی نتلیست یا model library اسپایس واردشون کنید ولی بعید می دونم به صورت مدل .model بشه نوشتشون. برای دانلود این مدارها باید به سایت سازنده اون ها سربزنید.
      برای شروع هم پیشنهاد می کنم یک سری به این لینک بزنید. کار منو که چند بار راه انداخته:
      http://homepages.which.net/~paul.hills/Circuits/Spice/SpiceBody.html

غیر از این تو دیتاشیت این ICها معمولا یک شماتیکی از مدار معادل اون ها وجود داره که می تونین به جاش از اون استفاده کنید. این مدار معادل رو برای همین می زارند.
      اگر دو راه بالا به دردتون نخورد می تونین یک IC مشابه تو PSpice رو پیدا کنید و توی Edit PSpice model رو توی Capcture بزنید یا مستقیما از PSpice model editor استفاده کنید تا بهتون یک SUBCKT با مدارهای PSPICE بده. بعد PARAM های مناسب خودتون رو بهش بدین. البته این توصیه نمیشه چون اون وقت مدارتون فقط توی PSpice کار می کنه و با بقیه شبیه سازهای Spice کار نخواهد کرد. تو مورد شما 387 فکر کنم op-ampی دیگه اگه اشتباه نکنم. پس می تونین یک خانواده op-amp شبیه این رو پیدا کنید و rin, rout با gain و پاسخ فرکانسی خودتونو بهش بدین و ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadyan

علیک سلام.
        اکثر سازنده هایی IC ها، مثل ni, onsemi یا irf یک کتابخانه از مدل IC های متدوالی که می زنند رو به صورت SUBCKT های اون مدار ها دارند که می تونین مستقیما توی نتلیست یا model library اسپایس واردشون کنید ولی بعید می دونم به صورت مدل .model بشه نوشتشون. برای دانلود این مدارها باید به سایت سازنده اون ها سربزنید.
        برای شروع هم پیشنهاد می کنم یک سری به این لینک بزنید. کار منو که چند بار راه انداخته:

غیر از این تو دیتاشیت این ICها معمولا یک شماتیکی از مدار معادل اون ها وجود داره که می تونین به جاش از اون استفاده کنید. این مدار معادل رو برای همین می زارند.
        اگر دو راه بالا به دردتون نخورد می تونین یک IC مشابه تو PSpice رو پیدا کنید و توی Edit PSpice model رو توی Capcture بزنید یا مستقیما از PSpice model editor استفاده کنید تا بهتون یک SUBCKT با مدارهای PSPICE بده. بعد PARAM های مناسب خودتون رو بهش بدین. البته این توصیه نمیشه چون اون وقت مدارتون فقط توی PSpice کار می کنه و با بقیه شبیه سازهای Spice کار نخواهد کرد. تو مورد شما 387 فکر کنم op-ampی دیگه اگه اشتباه نکنم. پس می تونین یک خانواده op-amp شبیه این رو پیدا کنید و rin, rout با gain و پاسخ فرکانسی خودتونو بهش بدین و ...
        سلام دوست عزیز لطف کنید بیشتر من رو در مورد آی سی sa602 راهنمایی کنید
        مرسی

دیدگاه

دوستان من نیاز فوری به فایل pspice ، sa602 دارم لطف کنید کمکم کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadyan
            علیک سلام.

متشکر
            من یه فت رو می خواستم شبیه سازی کنم و تونستم ولی از edit pspice model رفتم و نتونستم از راههای دیگه استفاده کنم.(با اورکد 16) استفاده از این راه اشکالی نداره ؟ ( مثلا باعث نمی شه که کلا برای همه ی مدارهای دیگه این قطعه مدل شبیه سازیش عوض بشه ؟ )
            دوستان عزیزم تصمیم گرفتم تا یه مدت کمتر به تالار سر بزنم . اگر دیر جواب دادم ببخشید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X