اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت چراغ قوه با باطری تبلت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت چراغ قوه با باطری تبلت

سلام وقتتون بخیر
    من یه باطری تبلت دارم لیتیوم هست و 3.7 ولت 4000 میلی آمپر ساعت
    میخواستم باهاش یه چراغ قوه دست ساز پرنور بسازم مثلا با 2 تا پاور 5 وات (تعداد لامپها نمیخوام بیشتر از 4.5 تا باشه.... )
    به نظرتون از چه مدل پاور هایی استفاده کنم؟ مدلهایی هستن که با همون ولتاژ3تا4 ولت خود باطری کار کنن و نیاز به درایور نباشه؟ ممنون میشم یه راهنمایی کامل بکنید

پاسخ : ساخت چراغ قوه با باطری تبلت

نوشته اصلی توسط ARLOX
    سلام وقتتون بخیر
    من یه باطری تبلت دارم لیتیوم هست و 3.7 ولت 4000 میلی آمپر ساعت
    میخواستم باهاش یه چراغ قوه دست ساز پرنور بسازم مثلا با 2 تا پاور 5 وات (تعداد لامپها نمیخوام بیشتر از 4.5 تا باشه.... )
    به نظرتون از چه مدل پاور هایی استفاده کنم؟ مدلهایی هستن که با همون ولتاژ3تا4 ولت خود باطری کار کنن و نیاز به درایور نباشه؟ ممنون میشم یه راهنمایی کامل بکنید
    با سلام:
    چون توان باتری شما 14.8 وات می باشد (14.8=3.7×4 ) در نتیجه شما براحتی می توانید از دو عدد ال ای دی 3.2 الی 3.4 ولت 5 وات بصورت موازی با استفاده از دو مقاومت 0.3 اهمی یک وات برای هر ال ای دی با باتری استفاده کنید.
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری
      با سلام:
      چون توان باتری شما 14.8 وات می باشد (14.8=3.7×4 ) در نتیجه شما براحتی می توانید از دو عدد ال ای دی 3.2 الی 3.4 ولت 5 وات بصورت موازی با استفاده از دو مقاومت 0.3 اهمی یک وات برای هر ال ای دی با باتری استفاده کنید.
      این 2 پاور باید همزمان روشن شن یا میشه یکی شون هم تنها روشن کرد؟ و اینکه چون درایور نصب نمیشه مشکل جریان کشی پیش نمیاد؟؟
      در ضمن من هرچی 5 وات دیدم 7 ولت بودن 3.5 ولتش هم موجوده؟ اگه باطری پر باشه حدود 4 ولت داره مشکلی پیش نمیاد؟
      تشکر از پاسختون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ARLOX
        این 2 پاور باید همزمان روشن شن یا میشه یکی شون هم تنها روشن کرد؟ و اینکه چون درایور نصب نمیشه مشکل جریان کشی پیش نمیاد؟؟
        در ضمن من هرچی 5 وات دیدم 7 ولت بودن 3.5 ولتش هم موجوده؟ اگه باطری پر باشه حدود 4 ولت داره مشکلی پیش نمیاد؟
        تشکر از پاسختون
        با سلام:
        اگر باتری شما در هنگام فول شارژ 4 ولت است، پس توان شما در نهایت 16 وات می باشد. اما با توجه به وات های ال ای دی های موجود در بازار و ولتاژ کار آن ها نوع ال ای دی های موجود را حد اکثر زیر 4 ولت انخاب نمائید. این دو ال ای دی پاور می توانند به صورت تک یا زوج بکار روند، جون باتری توانایی روشن کردن آن ها را دارد.اگر از دو عدد ال ای دی 5 وات 3.5 ولت استفاده می کنید برای هر ال ای دی از یک مقاومت 0.4 اهم یک وات بصورت جداگانه استفاده کنید. طبیعست، این باتری توانایی روشن کردن ال ای دی های پاور با ولتاژ بالاتر 4 ولت را ندارند.
        علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
        نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X