اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[گفتگو وتبادل نظر]نحوه اتصال ترانس و آداپتور به مدار آمپلی فایر و استفاده از خازن ها در مدار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

[گفتگو وتبادل نظر]نحوه اتصال ترانس و آداپتور به مدار آمپلی فایر و استفاده از خازن ها در مدار

سلام
    خروجی آداپتور ها DC هست؟ میشه مستقیم به ورودی مدار آمپلی فایر وصلش کرد؟
    برای ترانس ها (جریان AC) فقط استفاده از پل دیود کافیه؟
    جریان این خازن ها چیه که بعضی ها پیشنهاد میدن و میگن موازی کنید با تغذیه آمپلی فایر؟

کلا وقتی مدار آمپلی فایر تکمیل میشه و ما قصد متصل کردن به ترانس یا آداپتور را داریم دیگه نیاز به استفاده از چه قطعات اضافی هست؟

باتشکر

اضافه شده در تاریخ :
    :arrow:
    جدیدترین ویرایش توسط real_ahmadi; ۱۹:۴۰ ۱۳۹۵/۰۵/۲۸.

پاسخ : نحوه اتصال ترانس و آداپتور به مدار آمپلی فایر و استفاده از خازن ها در مدار

سلام
    خروجی90درصد آداپتورهای رایجdcهست و امکان اتصال به آمپلی
    فایر رو داره.
    برای ترانس استفاده از پل دیود + خازن صافی
    دلیل استفاده از خازن برای صاف کردن ولتاژ ورودی آمپلی و کم نیاوردن تغذیه
    استفاده از خازن با ظرفیت بالا نسبت به توان آمپلی و اضافه کردن خازن
    100نانو فاراد موازی با ورودی تغذیه برای حذف نویزهای احتمالی

دیدگاه

پاسخ : نحوه اتصال ترانس و آداپتور به مدار آمپلی فایر و استفاده از خازن ها در مدار

سلام مدار تغذییه آمپلیفایر همیشه باید قویتر از خودش باشه
      شما باید اول ببینی به چه قدرتی از آمپلیفایر احتیاج داری بعد تغذییه مناسبش را انتخاب کنی

دیدگاه

برای آمپلی فایرهایی که تغذیه دوبل نیاز دارن ، اگه بخواهیم از آداپتور برای تغذیه استفاده کنیم آیا مداری هست که خروجی dc 18 رو به 9 دوبل تبدیل کنه؟

دیدگاه

سلام داخل آدابتور را باز کن مدار یکسوساز و رگولاتورش را خارج کن و بجاش مدار دوبل کننده ولتاژ بزار
          اگر نقشش را میخواهی که برات بذارم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط madar1
            سلام داخل آدابتور را باز کن مدار یکسوساز و رگولاتورش را خارج کن و بجاش مدار دوبل کننده ولتاژ بزار
            اگر نقشش را میخواهی که برات بذارم
            بله ممنون میشم اگه قرار بدید.

یه سوال دیگه ، ترانس ها اساس کارشون ایجاد میدان مغناطیسی و القای جریان به سیم پیچ هست درسته؟ حالا با توجه به میدانی که درست میشه ما اگه ترانسی که به عنوان منبع تغذیه استفاده میکنیم نزدیک برد مدار (مثلا مدار آمپلی فایر) قرار بدیم آیا تاثیری روی کار کرد مدار داره؟ مثلا نویز یا ایجاد اختلال در مدار؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AVR-MEGA8
              بله ممنون میشم اگه قرار بدید.

یه سوال دیگه ، ترانس ها اساس کارشون ایجاد میدان مغناطیسی و القای جریان به سیم پیچ هست درسته؟ حالا با توجه به میدانی که درست میشه ما اگه ترانسی که به عنوان منبع تغذیه استفاده میکنیم نزدیک برد مدار (مثلا مدار آمپلی فایر) قرار بدیم آیا تاثیری روی کار کرد مدار داره؟ مثلا نویز یا ایجاد اختلال در مدار؟
              سلام ترانسی که استفاده میکنی حتما باید نو و مرقوب باشه
              البته بیشتر به خود مدارت بستگی داره که با تجربه کردن میفهمی من خیلی مدار ساختم که بیشترشون نویز ترانس روشون اثر نداشته
              ولی حتما باید ترانست نو نو باشه

دیدگاه

اینم لینک مدار دوبل کننده ترانس تک
                http://construyasuvideorockola.com/downloads/doblador.pdf

دیدگاه

ترانس که حتما نو استفاده میکنم ،
                  گفتم بپرسم شاید فاصله استانداردی! چیزی! وجود داشته باشه ، ولی فک کنم نویز با فاصله ترانس از برد رابطه عکس داره :biggrin: خیلی باهوشم نه؟ :nerd: :applause:
                  باتشکر

دیدگاه

یه سوال دیگه!!
                    مداری که پیشنهاد دادید باید ورودیش ac باشه و خروجیش dc هست؟
                    یعنی فقط میشه ac تک رو به دوبل تبدیل کرد و dc رو نمیشه؟
                    فهمیدم مدارو چطوری راه بندازم ، ولی برام سواله چرا dc رو نمیشه تبدیل کرد!

فک کنم بتونم برا این کار آداپتور با خروجی ac گیر بیارم
                    برا آمپلی فایر با آیسی های سری tda مقدار خازن صافی چقدر باشه و چند ولت؟ از کجا مقدار خازن رو محاسبه کنیم؟
                    تو پاسخ های بالا یکی از دوستان فرموده بودن خازن 100 نانو فاراد ، اگه با ظرفیت بیشتر بزاریم بهتره؟
                    این خازن بین مثبت و گراند تغذیه قرار میگیره؟ وقتی تغذیه دوبل باشه چجوری قرار بدیم؟؟؟

کلا ببخشید سوال زیاد میپرسم :redface:

دیدگاه

یه سوال دیگه!!
                      مداری که پیشنهاد دادید باید ورودیش ac باشه و خروجیش dc هست؟
                      یعنی فقط میشه ac تک رو به دوبل تبدیل کرد و dc رو نمیشه؟
                      فهمیدم مدارو چطوری راه بندازم ، ولی برام سواله چرا dc رو نمیشه تبدیل کرد!

فک کنم بتونم برا این کار آداپتور با خروجی ac گیر بیارم
                      برا آمپلی فایر با آیسی های سری tda مقدار خازن صافی چقدر باشه و چند ولت؟ از کجا مقدار خازن رو محاسبه کنیم؟
                      تو پاسخ های بالا یکی از دوستان فرموده بودن خازن 100 نانو فاراد ، اگه با ظرفیت بیشتر بزاریم بهتره؟
                      این خازن بین مثبت و گراند تغذیه قرار میگیره؟ وقتی تغذیه دوبل باشه چجوری قرار بدیم؟؟؟

کلا ببخشید سوال زیاد میپرسم :redface:
                      سلام دوست من برای تبدیل dc باید مدار سوئیچینگ استفاده کنی که اصلا دنبالش نرو
                      از همون ترانس استفاده کن و توجه کن ترانس داخل آداپتور قدرت زیادی نداره نسبت به قدرت آمپلیفایر باید براش ترانس تهیه کنی
                      همین مداری که برات گذاشتم خازنها صحیح قرار گرفتن و برای نویز گیری بیشتر میتونی با هرکدوم یه خازن عدسی 100 نانو موازی بزاری
                      بگو چه قدرتی میخای تا بگم از چه آی سی استفاده کنی

دیدگاه

یه پری آمپلی شما معرفی کرده بودین که تغذیه دوبل 9 میخواست ، میخوام یه آمپلی فایر بسازم به اون متصل کنم.
                        احتمالا با آیسی tda7377 یا یه آیسی قویتر
                        میخوام اینترنتی خرید کنم همه ی قطعات رو ، اگه میشه یه مدار خوب با ترانزیستور یا ماسفت پیشنهاد بدید تا همه ی قطعات رو بگیرم ، اول مدار با آیسی رو میسازم ، سر فرصت مدار ترانزیستوری رو هم میسازم.
                        کلا آداپتور رو هم بیخیال شدم ظاهرا بهترین گزینه برای پلی فایر یه ترانس آمپر بالاست

دیدگاه

سلام دوست من اول یه نکته خیلی مهم را بهت بگم شما اگه از یه مدار مثلا 100 وات صدا میخای باید مداری انتخاب کنی 150 یا 200 وات حداکثر قدرت داشته باشه تا بتونی بدون نویز ازش 100 وات صدا بگیری
                          مقدار قدرتی که برای آی سی ها نوشته شده معمولا با نویز 10 درصد هست که خیلی داغون میشه
                          نکته دوم تمام آمپلیفایر ها تغذییه دوبل میخان ولی با طراحی در مدارات تغذیه تک را با بایاس کردن به دوبل تبدیل میکنند که به نظر من وقتی میشه تغذییه دوبل تهیه کرد خیلی بهتره
                          شما استفاده ای که میخای از مدار بگیری و قدرت بلندگو را بگو تا من تا جایی که میتونم راهنمایید کنم

دیدگاه

برای باند های 50 وات و 100 وات بگید.
                            برای 50 واتی به نظرم همین ic ها خوب جواب میدن...
                            اگه من برای باند صد واتم آمپلی فایر 100 وات ترانزیستوری بسازم نمیتونم از حداکثر توان باند استفاده کنم؟
                            یکم گیج شدم ، بهتره زودتر مدارارو بسازم تست کنم ببینم قضیه چیه ، منتظرم مدار ترانزیستوری پیشنهاد بدید.

دیدگاه

برای باند های 50 وات و 100 وات بگید.
                              برای 50 واتی به نظرم همین ic ها خوب جواب میدن...
                              اگه من برای باند صد واتم آمپلی فایر 100 وات ترانزیستوری بسازم نمیتونم از حداکثر توان باند استفاده کنم؟
                              یکم گیج شدم ، بهتره زودتر مدارارو بسازم تست کنم ببینم قضیه چیه ، منتظرم مدار ترانزیستوری پیشنهاد بدید.
                              سلام ببین من ار آی سی tda7377 در حالت دو خروجی بریج شده بدون اعوجاج در صدای خروجی از هر کانال رو 4 اهم 20 وات تغریبا صدا گرفتم ولی اگه ولوم را بیشتر باز میکردم کیفیت صدا بهم میریخت
                              الان دارم از یه مدار 300 وات بدون اعوجاج تغریبا 200 وات صدا میگرم خیلی با کیفیت که تازه هیچ کس تحمل بلندیه صداش را ندارد
                              برات یه مدار میزارم خیلی سادس امتحان شدم هست ارزونم در میاد بدرد بلندگوهای شما هم میخوره ولتاژ تک هم هست اسم مدارش apex ax6

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X