اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

عقب ماندن ساعت دیجیتال

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

عقب ماندن ساعت دیجیتال

سلام دوستان.من یه دونه رادیو ساعت دارم،که 110ولت هستش.با ترانس تبدیل راه اندازی شده.یه مشکلی که داره اینه که ساعت دیجیتالش عقب میمونه.توی نت سرچ کردم قطعه ای به نام کریستاله که وظیفه محاسبه ساعت طبق فرکانس رو داره ولی روی برد ساعت فقط خازن و مقاومت هست.
    ممنون میشم کمکم کنید
    عکس برد رو هم میتونم اینجا اپلود کنم اگه بخواید

پاسخ : عقب ماندن ساعت دیجیتال

سلام
    کریستال یکی از قطعاتی هستش که در مدار ساعت استفاده میشه و ممکنه ساعت با تکنیکی دیگر طراحی شده باشه.
    بهتره عکسی از مدار قرار بدید اینجوری راحت تر میشه نظر داد.
    از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

با درود

احتمالاً ساعت جنابعالی بر اساس فرکانس برق شهر کار میکند و فاقد کرسیتال میباشد !!!!

دیدگاه

خدمت شما

دیدگاه

سلام
          ظاهرا آی سی مدار ساعتتون tms3450 هستش این آی سی از فرکانس برق شهر بعنوان رفرنس استفاده میکنه بنابر این خطای فرکانس برق شهر باعث عقب و جلو افتادن اون میشه .
          البته یک مساله دیگه هم وجود داره و اینکه ساعت شما 110 ولتی بوده ، معمولا برق 110 ولت فرکانس 60 هرتز داره در حالی که برق 220 ولتی فرکانسش 50 هرتزه این مورد باعث عقب افتادن شدید ساعت میشه برای رفع این مشکل با مراجعه به دیتا شیت آیسی میتونین پینی که مسئول انتخاب 50 یا 60 هرتز بعنوان مرجع کلاک هست رو شناسایی ( پین 26 آی سی ) و وضعیت اونو تغییر بدین ( با وصل کردن این پین به vss یا همون منفی رفرنس این آی سی به 50 هرتز تغییر میکنه )
          http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/86980/TI/TMS3450NL.html

دیدگاه

ممنونم.یعنی با یک تیکه سیم پایه 26 رو به vss وصل کنم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط magneticfield
              ممنونم.یعنی با یک تیکه سیم پایه 26 رو به vss وصل کنم؟
              تایید میشه
              لطفا نتیجه رو هم برای استفاده دوستان اعلام کنید.

دیدگاه

با راهنمایی های دوست خوبم انجام دادم و نتیجه داد.
                نوشته اصلی توسط mohsen++
                تایید میشه
                لطفا نتیجه رو هم برای استفاده دوستان اعلام کنید.
                یک تاپیک دیگه هم دارم لطفا اونجا هم کمکم کنید

دیدگاه

با سلام خدمت دوست عزیزی که راهنمایی کردن بنده هم چنین مشکلی داشتم ولی ic دستگاه بنده lm8560 هستش و مشکل عقب ماندن ساعت با این روش حل شد ولی یک مشکل دیگری دارد که وقتی برق قطع میشود و رو باتری بک آپ میرود در هر دقیقه ساعت 15 ثانیه جلو میفته اگر بابت این مشکل نیز راهنمایی بفرمایید ممنون میشم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X