ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    2015/12/10
    2
    0

قطع و وصل تغذیه مدار

سلام دوستان. اگه میشه یه کمکی به من بکنید.
    من یه مدار با میکروی atmega16 دارم که بهش چهار دکمه برای انجام کارهای مختلفی وصل شده. موضوع اینجاست که میخوام اکثر مدارم(از جمله میکرو) در حالت اولیه تغذیش قطع باشه و وقتی یکی از اون چهار دکمه رو زدم ابتدا تغذیه کل مدار وصل بشه و بعد از اون چهار دکمه برای کارهای دیگه استفاده بشه.
    این دقیقا همون اتفاقیه که در ریموت تلویزیون میوفته. مثلا وقتی شما ریموت کنترل تلوزیون رو بر میداری و مثلا دکمه 1 رو میزنی اول تلوزیون روشن میشه و بعد که روشن شد وقتی دوباره دکمه 1 رو میزنی کانال تلویزیون عوض میشه.
    میدونم راه های زیادی مثل استفاده از فلیپ فلاپ و یا آی سی 555 وجود داره اما مشکل من اینجاست که میخوام این بخش از مدارم که قراره تغذیه کل مدار رو قطع و وصل باش کنم باید با ولتاژ 2.4 ولت کار کنه و نه بیشتر.

متشکر میشم اگه کمک کنید : :nice: :nice: :nice: :nice:
    2014/07/20
    البـــرز - کـــرج - گوهـــردشت
    694
    158

پاسخ : قطع و وصل تغذیه مدار

نقل قول نوشته اصلی توسط nortimor
    سلام دوستان. اگه میشه یه کمکی به من بکنید.
    من یه مدار با میکروی atmega16 دارم که بهش چهار دکمه برای انجام کارهای مختلفی وصل شده. موضوع اینجاست که میخوام اکثر مدارم(از جمله میکرو) در حالت اولیه تغذیش قطع باشه و وقتی یکی از اون چهار دکمه رو زدم ابتدا تغذیه کل مدار وصل بشه و بعد از اون چهار دکمه برای کارهای دیگه استفاده بشه.
    این دقیقا همون اتفاقیه که در ریموت تلویزیون میوفته. مثلا وقتی شما ریموت کنترل تلوزیون رو بر میداری و مثلا دکمه 1 رو میزنی اول تلوزیون روشن میشه و بعد که روشن شد وقتی دوباره دکمه 1 رو میزنی کانال تلویزیون عوض میشه.
    میدونم راه های زیادی مثل استفاده از فلیپ فلاپ و یا آی سی 555 وجود داره اما مشکل من اینجاست که میخوام این بخش از مدارم که قراره تغذیه کل مدار رو قطع و وصل باش کنم باید با ولتاژ 2.4 ولت کار کنه و نه بیشتر.

متشکر میشم اگه کمک کنید : :nice: :nice: :nice: :nice:
    سلام
    قطع تغذیه فقط در همون مدار امکان نداره! در مثالی که زدید هم تغذیه قطع و وصل نمیشه! شما ممکنه بتونید میکرو رو در مد SLEEP قرار بدید و با هر بار فشردن کلید ها، میکرو بیدار بشه و وظیفه ی مربوط به هر کلید انجام بشه و سپس میکرو دوباره در مد SLEEP قرار بگیره.
    *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***
    2009/09/23
    47
    20

پاسخ : قطع و وصل تغذيه مدار

شما مي توانيد از مدار خود نگهدار استفاده کنيد
    2015/12/10
    2
    0

از کمک دوستان ممنونم.. البته منظور من این نیست که کل مدار خاموش شه ... فقط قسمت پر مصرفتر مدار منظورم بود.
    2007/05/16
    764
    42

فقط قسمت پر مصرفتر مدار منظورم بود.
    همونجور که دیگر دوستان گفتن شما نیمتونید میکرو خاموش کنید بلکه باید در مدارتون در مد Sleep باشه. پس تکلیف این بخش مشخصه
    قسمت های دیگه مدارتون شامل چه بخش هایی میشه؟
    از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.
    2008/09/25
    32
    0

در همه حالات باید میکرو روشن باشه. فقط کافیه از رگلاتورهایی مثل LM2576 استفاده کنی که یک پایه برای خاموش و روشن شدن دارن و قسمت های دیگه غیر از میکرو رو به خروجی اون وصل کن و خود رگلاتور را هم با میکرو کنترل کن. تغذیه میکرو هم قاعدتا جدا هست.
    2009/09/23
    47
    20

پاسخ : قطع و وصل تغذيه مدار

:surprised: :surprised: :surprised: :surprised: :surprised:
    با استفاده از مدار خود نگهدار شما به راحتي مي تواني ميکرو را هم خاموش کني
    :applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :applause:
    با استفاده از رگلاتور هايي که پايه فعال ساز دارند به راحتي مي تواني آن پايه را به يک کليد بدهي و بعد از خوردن کليد آن پايه را با ميکرو نگه دار و وقتي خواستي خاموش بشه پايه ميکرو را قطع کني مدار خاموش ميشه
    رگلاتور با سه پايه فعال ساز L9741 از شرکت Infinon
    از اين روش در ECU خودرو استفاده ميشه تا بعد از خاموش کردن ماشين کار هاي لازمه را انجام دهد مثلا روشن نگه داشتن فن بعد ميکرو ECU هم خاموش مي شود. :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7