اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در راه اندازی سون سگمنت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در راه اندازی سون سگمنت

سلام خدمت دوستان گرامی لطفا کمکم کنید
    من 6 عدد سون سگمنت بزرگ دارم میخواستم ولتاژ اون هارو پیدا کنم تا 12 ولت اعمال کردم اما روشن نمیشه کسی میتونه راهنماییم کنه؟

پاسخ : کمک در راه اندازی سون سگمنت

نوشته اصلی توسط imanwet
    سلام خدمت دوستان گرامی لطفا کمکم کنید
    من 6 عدد سون سگمنت بزرگ دارم میخواستم ولتاژ اون هارو پیدا کنم تا 12 ولت اعمال کردم اما روشن نمیشه کسی میتونه راهنماییم کنه؟
    با سلام خدمت شما کاربر گرامی:
    چون سون سگمنت ها به دو نوع کاتد و آند مشترک تقسیم بندی می شوند. اگر 7 سگمنت های شما بصورت تکی می باشند حداقل باید دارای 8 پایه باشد، یکی مشترک و 7 تای دیگر a b c d e f g . شما باید با ولتاژ 12 ولت با یک مقاومت سری 1 کیلو اهم را به یکی از پایه ها نگه دارید و سیم دیگر منفی 12 ولت بدون مقاومت را به تک تک پایه های دیگر بچرخانید هر پایه که روشن شد نشان دهنده آند مشترک بودن 7 سگمنت می باشد. اگر نشد این با سیم منفی را به یکی از پایه ها ثابت نگه دارید و سیم 12 ولت با مقاومت را به تک تک پایه ها متصل کنید اگر روشن شد نشان دهنده کاتد مشترک بودن 7 سگمنت شماست.
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

همشون آند مشترک هستند و پایه های سون سگمنت ها رو هم پیدا کردم مشکلم اینه که چون سگمنت ها با ولتاژ 18 ولت و یک مقاومت 100 اهم نور درخشان و عالی دارند نمیتونم ترانس 18 ولت پیدا کنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط imanwet
        همشون آند مشترک هستند و پایه های سون سگمنت ها رو هم پیدا کردم مشکلم اینه که چون سگمنت ها با ولتاژ 18 ولت و یک مقاومت 100 اهم نور درخشان و عالی دارند نمیتونم ترانس 18 ولت پیدا کنم
        با سلام خدمت شما کاربر گرامی:
        اگر کلا ولتاژ مدار شما 18 ولت و جریان زیر یک آمپر است از یک ترانس جفت 12 ولت یک آمپر با یک پل دیود و خازن صافی استفاده کنید و خروجی این ولتاژ را به یک آی سی رگولاتور یک آمپر 7818 ولت که روی هیت سینک نصب شده استفاده کنید.
        علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
        نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X