اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

D/A

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

D/A

سلام .ببخشید من یه سئوالی در مورد مبدل های دیجیتال به انالوگ دارم این مبدلها درواقع دیجیتال به دیجیتال هستند منتها اگر اولی ولتاژی را از سطح صفر تا 5 داره به مبدل میده ددر خروجی این ولتاژها صفر تا 5با ولتاژهایی بین صفر بعد 0.2بعد 0.4وهمینطور تا اخر نشون داده میشه .نوشتنش سخته ولیدر کل مفهوم تبدیل این مولد را میخواهم کسی میتونه کمکم کنه. :sad:
    "هنگامي كه دري از خوشبختي به روي ما بسته ميشود ، دري ديگر باز مي شود ولي ما اغلب چنان به دربسته چشم مي دوزيم كه درهاي باز را نمي بينيم." هلن کلر

پاسخ : D/A

بله واقعیت همینه. شبیه کاری که این مدار می کنه. ببینید می تونید تحلیلش کنید یا نه ؟ در حقیقت این مدار هم پله پله ولتاژ خروجیش بالا میره. این مدار در واقع یک D/A هست. در کارهای عملی زیادی از این مدار استفاده میشه.

دلا یاران سه قسمند ار بدانی
    زبانی اند و نانی اند و جانی
    به نانی نان بده از در برانش
    محبت کن به یاران زبانی
    و لیکن یار جانی را به دست آر
    به جانش جان بده تا می توانی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فرزانه .
      سلام .ببخشید من یه سئوالی در مورد مبدل های دیجیتال به انالوگ دارم این مبدلها درواقع دیجیتال به دیجیتال هستند منتها اگر اولی ولتاژی را از سطح صفر تا 5 داره به مبدل میده ددر خروجی این ولتاژها صفر تا 5با ولتاژهایی بین صفر بعد 0.2بعد 0.4وهمینطور تا اخر نشون داده میشه .نوشتنش سخته ولیدر کل مفهوم تبدیل این مولد را میخواهم کسی میتونه کمکم کنه. :sad:
      ممکنه بیشتر توضیح بدین که دقیقا با چی مشکل دارید ؟

دیدگاه

ممنونم .نمونه این مدار را دیدم .ببینید در ورودی ما دو تا سطح ولتاژ داریم صفر و 5.این مدار در حالت 5 خوب مبتونه خروجی هایی با ولتاژ کمتر از 5 ولی نزدیک به هم داشته باشه .در حالت صفر چی ؟منظورم اینه که چون صفره خروجی را صفر می ده یا این امکان هست که منفی داشته باشه.ممنونم
        "هنگامي كه دري از خوشبختي به روي ما بسته ميشود ، دري ديگر باز مي شود ولي ما اغلب چنان به دربسته چشم مي دوزيم كه درهاي باز را نمي بينيم." هلن کلر

دیدگاه

نه این مدار به هیچ وجه خروجی منفی تولید نمی کنه. در حالت ورودی صفر هم خروجیش صفر میشه. در حقیقت یک مقسم ولتاژ خاص هست. به نظر من حتما با یک نرم افزار شبیه ساز امتحانش کنید. در ضمن هرچی تعداد طبقه هاش بیشتر باشه با دقت بیشتری کارشو انجام میده.(که از بدیهیات هست.)
          محبت کن به یاران زبانی

دیدگاه

فقط یه سئوال این خروجی های متععد که داریم را داخل یک دی تو ای واقعی همگی یک خط خروجی دارند چطوری روی یک خط میارندش.ممکنه از مثلا یه مالتی پلکس استفاده کنند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فرزانه .
              فقط یه سئوال این خروجی های متععد که داریم را داخل یک دی تو ای واقعی همگی یک خط خروجی دارند چطوری روی یک خط میارندش.ممکنه از مثلا یه مالتی پلکس استفاده کنند.
              من منظورتون رو متوجه نمیشم. ممکنه بیشتر توضیح بدید ؟
              محبت کن به یاران زبانی

دیدگاه

ببخشید جواب سئوالم را فهمیدم .ولی یه سئوال دیگه واقعا مدار دیجیتال به انالوگها همینطوری ساخته میشه ؟پس چرا قیمتشون گرونه.مگه مقاومتاش چیز خاصی هستند؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فرزانه .
                  ببخشید جواب سئوالم را فهمیدم .ولی یه سئوال دیگه واقعا مدار دیجیتال به انالوگها همینطوری ساخته میشه ؟پس چرا قیمتشون گرونه.مگه مقاومتاش چیز خاصی هستند؟
                  این مدار داخلی dac0800 هست

و دلیل قیمتشون رو نمیدونم
                  ضمنا خروجی جریان معمولا میدن
                  انجام پروژه هاي برنامه نويسي اندرويد
                  [glow=red,2,300]نرم افزار نقشه هاي پاور کامپيوتر اندوريد[/glow]
                  http://cafebazaar.ir/app/?id=com.atxdroid

دیدگاه

قیمت dac0800 فکر کنم 750 هستش.
                    www.icesi.ir

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X