ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: D/A

2007/04/11
    112
    0

D/A

سلام .ببخشيد من يه سئوالي در مورد مبدل هاي ديجيتال به انالوگ دارم اين مبدلها درواقع ديجيتال به ديجيتال هستند منتها اگر اولي ولتاژي را از سطح صفر تا 5 داره به مبدل ميده ددر خروجي اين ولتاژها صفر تا 5با ولتاژهايي بين صفر بعد 0.2بعد 0.4وهمينطور تا اخر نشون داده ميشه .نوشتنش سخته وليدر كل مفهوم تبديل اين مولد را ميخواهم كسي ميتونه كمكم كنه. :sad:
    "هنگامي كه دري از خوشبختي به روي ما بسته ميشود ، دري ديگر باز مي شود ولي ما اغلب چنان به دربسته چشم مي دوزيم كه درهاي باز را نمي بينيم." هلن کلر
    2008/02/20
    939
    12

پاسخ : D/A

بله واقعیت همینه. شبیه کاری که این مدار می کنه. ببینید می تونید تحلیلش کنید یا نه ؟ در حقیقت این مدار هم پله پله ولتاژ خروجیش بالا میره. این مدار در واقع یک D/A هست. در کارهای عملی زیادی از این مدار استفاده میشه.

دلا یاران سه قسمند ار بدانی
    زبانی اند و نانی اند و جانی
    به نانی نان بده از در برانش
    محبت کن به یاران زبانی
    و لیکن یار جانی را به دست آر
    به جانش جان بده تا می توانی
    2008/08/24
    4
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط فرزانه .
    سلام .ببخشيد من يه سئوالي در مورد مبدل هاي ديجيتال به انالوگ دارم اين مبدلها درواقع ديجيتال به ديجيتال هستند منتها اگر اولي ولتاژي را از سطح صفر تا 5 داره به مبدل ميده ددر خروجي اين ولتاژها صفر تا 5با ولتاژهايي بين صفر بعد 0.2بعد 0.4وهمينطور تا اخر نشون داده ميشه .نوشتنش سخته وليدر كل مفهوم تبديل اين مولد را ميخواهم كسي ميتونه كمكم كنه. :sad:
    ممکنه بیشتر توضیح بدین که دقیقا با چی مشکل دارید ؟
    2007/04/11
    112
    0

ممنونم .نمونه اين مدار را ديدم .ببينيد در ورودي ما دو تا سطح ولتاژ داريم صفر و 5.اين مدار در حالت 5 خوب مبتونه خروجي هايي با ولتاژ كمتر از 5 ولي نزديك به هم داشته باشه .در حالت صفر چي ؟منظورم اينه كه چون صفره خروجي را صفر مي ده يا اين امكان هست كه منفي داشته باشه.ممنونم
    "هنگامي كه دري از خوشبختي به روي ما بسته ميشود ، دري ديگر باز مي شود ولي ما اغلب چنان به دربسته چشم مي دوزيم كه درهاي باز را نمي بينيم." هلن کلر
    2008/02/20
    939
    12

نه این مدار به هیچ وجه خروجی منفی تولید نمی کنه. در حالت ورودی صفر هم خروجیش صفر میشه. در حقیقت یک مقسم ولتاژ خاص هست. به نظر من حتما با یک نرم افزار شبیه ساز امتحانش کنید. در ضمن هرچی تعداد طبقه هاش بیشتر باشه با دقت بیشتری کارشو انجام میده.(که از بدیهیات هست.)
    محبت کن به یاران زبانی
    2007/04/11
    112
    0

فقط يه سئوال اين خروجي هاي متععد كه داريم را داخل يك دي تو اي واقعي همگي يك خط خروجي دارند چطوري روي يك خط ميارندش.ممكنه از مثلا يه مالتي پلكس استفاده كنند.
    2008/02/20
    939
    12

فقط يه سئوال اين خروجي هاي متععد كه داريم را داخل يك دي تو اي واقعي همگي يك خط خروجي دارند چطوري روي يك خط ميارندش.ممكنه از مثلا يه مالتي پلكس استفاده كنند.
    من منظورتون رو متوجه نمیشم. ممکنه بیشتر توضیح بدید ؟
    محبت کن به یاران زبانی
    2007/04/11
    112
    0

ببخشيد جواب سئوالم را فهميدم .ولي يه سئوال ديگه واقعا مدار ديجيتال به انالوگها همينطوري ساخته ميشه ؟پس چرا قيمتشون گرونه.مگه مقاومتاش چيز خاصي هستند؟
    2007/04/20
    كره زمين
    1,409
    74

ببخشيد جواب سئوالم را فهميدم .ولي يه سئوال ديگه واقعا مدار ديجيتال به انالوگها همينطوري ساخته ميشه ؟پس چرا قيمتشون گرونه.مگه مقاومتاش چيز خاصي هستند؟
    این مدار داخلی dac0800 هست

و دلیل قیمتشون رو نمیدونم
    ضمنا خروجی جریان معمولا میدن
    انجام پروژه هاي برنامه نويسي اندرويد
    [glow=red,2,300]نرم افزار نقشه هاي پاور کامپيوتر اندوريد[/glow]

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2007/07/23
    تهران
    1,197
    14

قیمت dac0800 فکر کنم 750 هستش.