اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

stm32f7

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

stm32f7

باسلام
    سوالی داشتم اونهم اینکه
    در سایتst مطلبی دیدم
    که میگه
    Compatibility

Cortex-M7 is backwards compatible with the Cortex-M4 instruction setSTM32F7 series is pin-to-pin compatible with the STM32F4 series*

پاسخ : stm32f7

یعنی سری 7 این میکرو هم دستور ها ی سری 4 رو انجام میده
    هم پین به پین با سری 4 یکی هست
    حالا دو ستان اطلاعی از این ما جرا داره؟
    چون من یک pcbبرای سری f4کشیدم ایا دقیقا جای اون ایسی با تعداد پایه برابر امکان گزاشتن سری f7 وجود داره؟

دیدگاه

دوست عزیز
      این مطلب رو منم خوندم،حتما درست گفته دیگه،الکی که نمی نویسه
      می تونی جهت اطمینان با cubemx امتحان کنی مدل دقیق رو
      موفق باشی
      سری ۷ رو کسی تو ایران نیورده تا جایی که می دونم باید سفارش خارج بدی
      هميشه به ياد خدا باش !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط DDR3
        دوست عزیز
        این مطلب رو منم خوندم،حتما درست گفته دیگه،الکی که نمی نویسه
        می تونی جهت اطمینان با cubemx امتحان کنی مدل دقیق رو
        موفق باشی
        سری 7 رو کسی تو ایران نیورده تا جایی که می دونم باید سفارش خارج بدی
        باسلام
        یک مطالعه اجمالی کردم به نظر که شدنی هست ولی کلا من تا جواب نگیرم کامل با چشم خودم ....
        ولی یک نکته الان می خوام سری 4 رو سفارش خارج کنم خوب سری 7 رو سفارش خارج میکنم
        نکته جالب اینکه قیمت هاشونم خیلی فرقی نداره دلاری
        17$ قیمت خورده

دیدگاه

همینطوره
          بهتره سری ۷ رو سفارش بدی
          هميشه به ياد خدا باش !

دیدگاه

سلام. صد در صد Pin Compatible نیستن. یه اختلافات جرئی دارن که بهتره دیتاشیت رو چک کنید.
            There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : stm32f7

نوشته اصلی توسط رضا سپاس یار
              سلام. صد در صد Pin Compatible نیستن. یه اختلافات جرئی دارن که بهتره دیتاشیت رو چک کنید.
              اینجوری که من متوجه شدم سری جدید قابلیت های قبلی رو ساپرت می کنه و دستورات
              و سخت افزار پین به پین برابر هست و میشه بر نامه ای که برای سری 4 نوشته رو روی این سخت افزار بدون تغییر کامپایل کرد فقط
              اینکه من موندن چرا یک هم چین کاری کرده.
              خودم باز نتیجه گیری کردم که نسل 4 این شر کت از رده خارج خواهد شد چون قیمت به دلار این محصول سری 7 اختلافی با سری 4 نداره
              در کل منطقی نیست سری 4 کار بکنی وقتی سری 7 با سرعت بالاتر و قیمت تقریبا برا بر و جود داره.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط S.R.F
                و سخت افزار پین به پین برابر هست و میشه بر نامه ای که برای سری 4 نوشته رو روی این سخت افزار بدون تغییر کامپایل کرد فقط
                خودم باز نتیجه گیری کردم که نسل 4 این شر کت از رده خارج خواهد شد چون قیمت به دلار این محصول سری 7 اختلافی با سری 4 نداره
                در کل منطقی نیست سری 4 کار بکنی وقتی سری 7 با سرعت بالاتر و قیمت تقریبا برا بر و جود داره.
                سازگاری با نسخه های قبلی رمز ماندگاری سخت افزار و نرم افزاره. همین که شما می گید بدون نگرانی می تونید آی سی F7 رو بخرید و بزنید توی برد F4 و نرم افزارش هم با 4 خط بالا و پایین کردن عینهون قبلی کار می کنه، این خودش یه حـُسن بسیار بزرگه که st برای راحتی مشتریانش فراهم کرده.
                سالها پیش، یه دوره ای بود که همه شرکت های بزرگ دنیا پردازنده می ساختن و روانه بازار می کردن و هر روز سخت افزار و نرم افزار جدید. اون وسط اینتل هر پردازنده جدیدی که به بازار میداد، ساختار کد و کلیه دستورالعمل های پردازنده های قبلی رو هم توش رعایت می کرد. تمام کدهای سیستمی و غیرسیستمی بدون ذره ای تغییر قابل اجرا بر روی پردازنده های جدید بودند. این بود که اینتل شد غول، و بقیه 20-30 ساله دارن میدوند تازه رسیدن بهش...
                بیایید با Google آشتی کنیم!

دیدگاه

میگم sdram چی انتخاب کردی ؟
                  هميشه به ياد خدا باش !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط DDR3
                    میگم sdram چی انتخاب کردی ؟
                    باسلام
                    نیازی به استفاده از sdram ندارم
                    راستی بکمک یکی از دوستان همین سایت سفارش سری 7 رو دادم
                    10تا15 روز دیگهstm32f746انشاالله به دستم خواهدرسید.

فعلا pcbرو برای سفارش نمیفرستم تا bill of material کامل بشه.

دیدگاه

ممنون موفق باشی
                      هميشه به ياد خدا باش !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط S.R.F
                        قطعات 469/479 از سری F4 امکاناتشون خیلی شبیه به سری F7 هست اما با بقیه قطعات سری F4 تفاوت نسبتا زیادی دارن. مهمترین موارد QSPI SPDIFRX، DSIHOST و... هستند.
                        There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

با کسب اجازه از اساتید محترم.

البته فکر کنم حرف آقای S.R.F تا حدودی درست باشه چون امکانات سری f7 نسبت به f4 خیلی بیشتره و اگر اختلاف چندانی هم روی قیمت میکرو نباشه و پردازش بالا و امکانات سخت افزاری بیشتر مد نظر باشه سری F7 در اولویت هستش. . ضمنا برای کدام پکیج f4 شما pcb طراحی کردید 208 ..144..176؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط metalelec
                            با کسب اجازه از اساتید محترم.

البته فکر کنم حرف آقای S.R.F تا حدودی درست باشه چون امکانات سری f7 نسبت به f4 خیلی بیشتره و اگر اختلاف چندانی هم روی قیمت میکرو نباشه و پردازش بالا و امکانات سخت افزاری بیشتر مد نظر باشه سری F7 در اولویت هستش. . ضمنا برای کدام پکیج f4 شما pcb طراحی کردید 208 ..144..176؟
                            باسلام
                            روی 176 پین lqfp

دیدگاه

یه سوال .pcb که واسه اون طراحی کردید 2 لایه است یا چند لایه؟ چون با وجود فرکانس fsmc بالا فکر نکنم که فیبر دو رو مناسب سری f7 باشه .توی یکی از فروم های خارجی هم دیدم که حتی مدارهای stm32F4 با پکیج lqfp رو هم روی فیبر 4 لایه طراحی میکنن چون اولا دسترسی به Vcc و Gnd توی مسیرکشی میکرو آسون تر میشه و به نوعی دیباگ pcb راحت تر هستش. ثانیا امپدانس خطوط یکسان هست (در ارتباط با fsmc و SDRAM) .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X