اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروگرمر AVR و ATMEGA16,32

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پروگرمر AVR و ATMEGA16,32

سلام

من یه پروگرمر AVR progispگرفتم ولی فقط atmega8 رو پروگرم می کنه
    ATMEGA16 , 32رو هرکاری می کنم پروگرم نمی کنه
    فویز هارو علی الظاهر باید تنظیم کنم ولی تقریبا بلد نیستم
    ATMEGA16 v رو آکبند گرفتم
    خواهشا یکی کمک کنه

پاسخ : پروگرمر AVR و ATMEGA16,32

سلام
    معمولا تنظیم خاصی وجود نداره و اگه MEGA8 رو پروگرم میکنه شما فقط باید میکروهای دیگه رو به درستی توی سوکت پروگرمر قرار بدی ، شاید اشکال کار همین باشه .
    موفقیت یک فرایند است نه یک اتفاق...

******** استفاده از گزينه تشكر نشانه اهميت و احترام شما به پيگيري شخص نظر دهنده است ********

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mhamohsen
      سلام

خواهشا یکی کمک کنه
      با سلام دوست عزیز @};-
      عرض شود که چون فرکانس پیشفرض میکرو مگا8 روی 8 مگاهرتز تنظیم هست و پروگرمر شما اونو به راحتی میشناسه اما میکرو های مثلا مگا16و32 فرکانس پیش فرضشون 1 مگاهرتز هست در نتیجه پروگرمر نمیتونه بشناسه
      شما روی مدار پروگرمر ببین جامپری به اسمLS وجود داره یا خیر؟ اگه بود وصلش کن و میکرو رو به راحتی پروگرم کن

دیدگاه

اگه usbasp دارین ، سه تا جامپر تو شماتیک هست که متاسفانه فقط یکیش تو نمونه های بازاری نصب شده که مربوط به ولتاژ 3.3/5 هست و اون دوتای دیگه وصل نیست که هیچ ، پین هدرش هم نیست! خوشبختانه جاش هست رو برد!
        شما شماتیک رو از نت بگیر اونی که اسمش slow sck هستش(روی برد نوشته jp3) رو یه طوری دو سرش رو وصل کن میتونی یه پین هدر دوپین روش لحیم کنی یا با سیمی چیزی وصلش کنی ولی اگه دائم وصل باشه سرعت پروگرم کردن همیشه پایین میاد پس بهتره پین هدر دوپین روش لحیم کنی...

دیدگاه

روی این پروگرمری که من گرفتم جامپر LS نداره ولی مثل اینکه مدل های قدیمیش داشتن
          به شرکتش هم زنگ زدم میگن بفرست ولی نمی خوام بفرستم
          هزینه ارسالش با یه آکبندش یکی یه

دیدگاه

منم همین مشکل رو دارم من یه پروگرامر stk 500 دارم ماله نواوران الکترونیک تا قبلا فقط باهاش مگا8 پروگرام کرده بودم و مشکلی نبود یه مدت پیش برا اولین بار اومدم باهاش مگا 16 رو پروگرام کنم یه برنامه ساده نوشتم پروگرام کردم (چند تایی پین هدر روش بود که تو دفتر چه گفته بود برای مگا هشت باید فلان شکل وصل باشن برای مگا 16,32 یه شکل دیگه که من تنظیم کردم) ولی وقتی میکرو رو میزارم تو مدار اینگار هیچی تو مدار نیست البته میدونم پروگرام میشه چون تو کدویژن اون گزینه ای که مربوط به چک پروگرام شدن هست فعاله موندم چشه ؟؟؟؟!؟!!!
            به نظر من همه باید برنامه نویسی را یاد بگیرند زیرا برنامه نویسی طریقه ی فکر کردن را به شما یاد میدهد.
            @@@@@@@@@@*بیل گیتس*@@@@@@@@@@

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mhamohsen
              سلام

خواهشا یکی کمک کنه
              بهتر هست عکس هایی از پروگرامر در حالاتی مگاهشت و مگا شانزده قرار دادید ارسال کنید. تا بهتر بتوان مشکل را بررسی و راهنمایی کرد.

نکات بسیار مهم در تهیه پروگرامر که متاسفانه فراموش میشود!

دیدگاه

مشکل اصلی درمورد فیوز بیت هاش بود
                تنظیم شده بود روی فرکانس خارجی کار نمی کرد
                یه پروگرامرstk500مجبور شدم بگیرم بعدبا اون یوز بیت هاش رو تغییر دادم تا تونستم با AVR progisp پروگرم کنم
                .......

دیدگاه

فیوز بیت ها رو چطور تنظیم کردین دقیقا؟؟
                  به نظر من همه باید برنامه نویسی را یاد بگیرند زیرا برنامه نویسی طریقه ی فکر کردن را به شما یاد میدهد.
                  @@@@@@@@@@*بیل گیتس*@@@@@@@@@@

دیدگاه

راستش دقیق یا دم نیست
                    ولی یادمه گذاشتم توی پروگرامرSTK500بعد از روی کلاک خارجی به کلاک داخلی تغییر دادم فیوز بیت هاش رو

دیدگاه

سلام من یه برنامه نوشتم که از یه میکرو مگا 16 توش استفاده کردم با 4تا سون سگمنت و قراره از 0 تا9999 رو بشمره.میکرو پروگرام میشه اما مدارشو بستم یه سری ال ای دی هاش روشن نمیشه.اما این برنامه رو تو پروتئوس چک کردم اجرا شد و مشکلی نداشت.فیوز بیت ها هم رو دیفالت تنظیمن.پروگرامرمم هاتله.لطفا راهنماییم کنید :cry:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pariya08
                        سلام من یه برنامه نوشتم که از یه میکرو مگا 16 توش استفاده کردم با 4تا سون سگمنت و قراره از 0 تا9999 رو بشمره.میکرو پروگرام میشه اما مدارشو بستم یه سری ال ای دی هاش روشن نمیشه.اما این برنامه رو تو پروتئوس چک کردم اجرا شد و مشکلی نداشت.فیوز بیت ها هم رو دیفالت تنظیمن.پروگرامرمم هاتله.لطفا راهنماییم کنید :cry:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pariya08
                          باید تاخیر هایی که ایجاد می کنید درحد 5 میلی ثانیه باشه .در راه اندازی سون سگمنتها تاخیر های برنامه و کریستال خارجی یا کالیبره داخلی خیلی مهم هستن.
                          اگه از کریستال خارجی 8 مگا هرتز استفاده می کنید فیوزبیت هارو 1111 بذار. حتما حتما فیوزبیت ckopt=0فعال کن. اگه هم از کریستال کالیبره داخلی میکرو استفاده می کنی فیوزبیت ها0010(CKSEL0=0,CKSEL1=0,CKSEL2=1,CKSEL3=0) باشه .
                          هر آموزشگاهی را که باز کنید در زندانی را بسته اید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X