اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دوتا سوال در مورد بسکام

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دوتا سوال در مورد بسکام

سلام دوستان
    من میخوام وقتی پین وقفه میکرو به مدت 25ms صفر شد یه زیر برنامه رو اجرا کنه چکار باید بکنم؟
    دوم اینکه از پرت سریال یه مجموعه عدد رو میخوام بگیرم و کنار هم بزارم مثلا a وbوcوd که عددن رو بگیرم بعد عدد abcd بدست بیارم چکار کنم
    ممنون

پاسخ : دوتا سوال در مورد بسکام

سلام برای وقفه می تونید این کارو انجام بدید که وقتی وقفه اومد به مد تایمر بره و تا 25 میلی ثانیه بشماره و اگه به اون زمان نرسه ریترن بشه و اگه رسید باید به زیر برنامه مورد نظر پرش کنه
    سوال دومو دقیق متوجه نشدم ولی یه سرس کد به زبان بیسیک دارم که یه متن رو از یوزارت میگیره و تعداد کارکترها رو میشمره و اون ها رو ذخیره می کنه و در اخر تو کاراکتری نمایش میده
    http://www.aparat.com/v/EAblo
    http://s3.picofile.com/file/82282848...erimg.rar.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط m.sanati

دوم اینکه از پرت سریال یه مجموعه عدد رو میخوام بگیرم و کنار هم بزارم مثلا a وbوcوd که عددن رو بگیرم بعد عدد abcd بدست بیارم چکار کنم
      ممنون
      میتونین اعداد به یکاهای مورد نظر ببرین وسپس با همجمع کنین مثلا a=1,b=2,c=3,d=4
      کد:
      m=(a*1000)+(b*100)+(c*10)+d
      که میشه m=1234
      سقراط : دانش من بدانجایی رسید که فهمیدم هیچ نمیدانم.

دیدگاه

ممنونم دوستان
        دستور خاصی وجود نداره که کاراکتر هارو ردیف بگیره دیگه نیازی نباشه در 10 و100 صرب شه بعد جمع بشن؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط m.sanati
          ممنونم دوستان
          دستور خاصی وجود نداره که کاراکتر هارو ردیف بگیره دیگه نیازی نباشه در 10 و100 صرب شه بعد جمع بشن؟
          دستور نیست اما توابعی هستند که من از اونا اطلاعی ندارم اگه عدد باشه که از همین روش میتونین انجام بدین اگه هم رشته باشه میتونین به صورت مستقیم باهم جمع کنید
          موفق باشین
          سقراط : دانش من بدانجایی رسید که فهمیدم هیچ نمیدانم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X