اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارائه یک مدل کامل برای شبیه سازی ماشین های DC در PSpice

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارائه یک مدل کامل برای شبیه سازی ماشین های DC در PSpice

نویسنده : محمد رضا یوسفی نجف آبادی، احمد رضا صالحی مورکانی

چکیده : دراین مقاله یک مدل کامپیوتری چهار سطحی برای شبیه سازی ماشین dc با استفاده از Pspice پیشنهاد گردیده است. این مدل پیچیده، اشباع مغناطیسی، عکسآ‌العمل آرمیچر، پارامترهای سیمآ‌پیچی ماشین وابسته به جریان و اثرات جریانهای گردابی را مورد نظر قرار داده است. این مدلآ‌ها، امکان شبیهآ‌سازی مشخصهآ‌های استاتیکی و دینامیکی یک سیستم درایو با موتور dc را به طور مناسب و دقیقآ‌ ارائه میآ‌دهند.

کلمات کلیدی : مدل کامپیوتری ، شبیه سازی ماشین dc

لینک دانلود : http://dlc.eca.ir/index.php?act=view&id=58

پاسخ : ارائه یک مدل کامل برای شبیه سازی ماشین های DC در PSpice

نوشته اصلی توسط امیرعلی بلورچیان
    نویسنده : محمد رضا یوسفی نجف آبادی، احمد رضا صالحی مورکانی

چکیده : دراین مقاله یک مدل کامپیوتری چهار سطحی برای شبیه سازی ماشین dc با استفاده از Pspice پیشنهاد گردیده است. این مدل پیچیده، اشباع مغناطیسی، عکسآ‌العمل آرمیچر، پارامترهای سیمآ‌پیچی ماشین وابسته به جریان و اثرات جریانهای گردابی را مورد نظر قرار داده است. این مدلآ‌ها، امکان شبیهآ‌سازی مشخصهآ‌های استاتیکی و دینامیکی یک سیستم درایو با موتور dc را به طور مناسب و دقیقآ‌ ارائه میآ‌دهند.

کلمات کلیدی : مدل کامپیوتری ، شبیه سازی ماشین dc

لینک دانلود : http://dlc.eca.ir/index.php?act=view&id=58
    یا سلام خدمت جناب بلورچیان . میخواستم در مورد سیمولیشن یه hbridge تو pspice یه موتور ببندم کاریم به داخل موتور ندارم و نمیخوامم خودم موتور رو طراحی کنم ! اما متاسفانه یه موتور دی سی فقط پیدا کردم که 3 تا پایه داره یه + یه - و یه ... که اصلا نمیدونم باس چی کارش کنم . یه موتور معمولی مثل چیزی که تو پروتئوس هست سراغ دارید برای این کار تو کنابخونه ها؟ یا همین موتور رو چطور میشه راه انداخت ؟ ممنون میشم اگه بگید :cry2: تو منابع انگیسی هم همش اومده ساخت موتور و محاسباتش رو تو اورمد گفته ممنون
    اشکهايي که پس از هر شکست ميريزيم همان عرقيست که براي پيروزي نريخته ايم.
    هيتلر

دیدگاه

در زیر یک نمونه شبیه سازی برای موتور براشلس قرار داده ام .
      http://www.4shared.com/file/P1u5YAE5/motor_drv.html

www.********.blogsky.com
      ********@yahoo.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Saeed Saeb
        یا سلام خدمت جناب بلورچیان . میخواستم در مورد سیمولیشن یه hbridge تو pspice یه موتور ببندم کاریم به داخل موتور ندارم و نمیخوامم خودم موتور رو طراحی کنم ! اما متاسفانه یه موتور دی سی فقط پیدا کردم که 3 تا پایه داره یه + یه - و یه ... که اصلا نمیدونم باس چی کارش کنم . یه موتور معمولی مثل چیزی که تو پروتئوس هست سراغ دارید برای این کار تو کنابخونه ها؟ یا همین موتور رو چطور میشه راه انداخت ؟ ممنون میشم اگه بگید :cry2: تو منابع انگیسی هم همش اومده ساخت موتور و محاسباتش رو تو اورمد گفته ممنون
        اصلا برای محاسبات و حتی شبیه سازی موتور کسی orcad استفاده نمیکنه (با نهایت احترام به کار استاد یوسفی عزیز و گرامی) شما توی matlab هم مدل اماده هر نوع موتوری رو که بخواهید هست هم خیلی راحت میتونید درایور از هر نوعی که دوست دارید رو طراحی کنید حتی توی مثال های حل شده خود matlab یه شبیه سازی حل شده کامل داره. orcad مال الکترونیک قدرته در موارد نهایی که شما می خواهید پروژه رو بسازید وگرنه matlab همه کاری براتون انجام میده اگر خواستید بفرمایید کتاب معرفی میکنم
        گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
        همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X