اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشورت انتخاب رشته

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشورت انتخاب رشته

سلام دوستان من میخوام ارشد کامپیوتر بخونم چون لیسانسم بدرد نمیخوره(مکانیک)و جایی هم که کار میکنم با دیپلم استخدام شدم و مدرک ارشد کامپوتر قبول میکنن که میخوام بگیرم
    سوالم اینه که کدوم گرایش کامپیوتر و ای تی بهتره و راحتتر میتونم مدرک بگیرم

در زمینه برق در حد avr و درایو کردن ماسفت و ساخت مدار های ساده کار کردم و برنامه نویسی هم در حد ربات مسیر یاب یه مقدار بیشتر بلدم
    ربات امدادگر و مسیر یاب و اتشنشان هم قبلا ساختم

با اطلاعاتی که دادم میتونید من رو راهنمایی کنید از بین سه تا رشته نرم افزار - هوش مصنوعی رباتیکز - ای تی کدوم واسم بهتره؟
    چون من هیچ اطلاعاتی در مورد دروس این رشته ها ندارم و فقط بصورت کاربردی و پروژه ای با رشته برق کار کردم
    ممنون

پاسخ : مشورت انتخاب رشته

سلام
    من رشتم الکترونیک هستش و تنها نظرم رو میتونم به نسبت چیزهائی که توی این چند سال دیدم رو بگم
    به نظر من الان توی استخدامی های دولتی بیشتر IT جذب میکنن اما باید این رو هم درنظر گرفت که رشته نرم افزار و برنامه نویسی طوری هستش که با کمی پیشرفت میتونی خودت برای خودت کار کنی مثل بازی سازی واسه اندرود یا برنامه های اندروید که الان تو ایران رفته رفته داره اهمیتش بیشتر میشه

دیدگاه

من استخدام شدم دنبال استخدام نیستم
      دنبال ارتقای مدرکم
      برنامه نویسی رو هم میشه بصورت خود جوش یاد گرفت
      کدوم گرایش از همه راحتتره؟

دیدگاه

سلام.
        ببینید شما میتونید چارت درسی ارشد رشته های مختلف رو از گوگل پیدا کنید و بعد از مطالعه تصمیم بگیرید.
        ولی خب چیزی که به طور تقریبی من میدونم اینه که رشته ی کامپیوتر از IT سخت تر هستش. ( با توجه به چارت درسی)
        و اینکه رباتیک و هوش مصنوعی رشته ای بین برق و کامپیوتر هستش.( با توجه به چارت درسی) دروسی مثل بینایی ماشین ، کاربرد میکروپروسسور در صنعت ، کنترل ، رباتیک و ... دورس برقی این رشته هستش. دروس بین رشته ای یا کامپیوتری این گرایش هم میتونه هوش مصنوعی ، شبکه های عصبی ، فازی و ... باشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeedxs
          سلام دوستان من میخوام ارشد کامپیوتر بخونم چون لیسانسم بدرد نمیخوره(مکانیک)و جایی هم که کار میکنم با دیپلم استخدام شدم و مدرک ارشد کامپوتر قبول میکنن که میخوام بگیرم
          سوالم اینه که کدوم گرایش کامپیوتر و ای تی بهتره و راحتتر میتونم مدرک بگیرم

در زمینه برق در حد avr و درایو کردن ماسفت و ساخت مدار های ساده کار کردم و برنامه نویسی هم در حد ربات مسیر یاب یه مقدار بیشتر بلدم
          ربات امدادگر و مسیر یاب و اتشنشان هم قبلا ساختم

با اطلاعاتی که دادم میتونید من رو راهنمایی کنید از بین سه تا رشته نرم افزار - هوش مصنوعی رباتیکز - ای تی کدوم واسم بهتره؟
          چون من هیچ اطلاعاتی در مورد دروس این رشته ها ندارم و فقط بصورت کاربردی و پروژه ای با رشته برق کار کردم
          ممنون
          من هم رشته ام مکانیکه ...
          از رشته سطح بالا می خوای بری .... :biggrin:
          یکی از دوستام داره هوش مصنوعی میخونه روزانه (ارشد) تا جایی که من درس هاشون رو بررسی کردم اصلا برنامه نویسی و اینجور چیز ها ندارن .. کلا همه درس هاشون ریاضی بود . کلا اگه ریاضیت خوب باشه هر رشته فنی که بخوای می تونی بری ... البته وقتی رشته ات مکانیکه یعنی ریاضیت خوبه :biggrin:
          ارشد مکانیک طراحی کاربردی بخون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط newmoon
            من هم رشته ام مکانیکه ...
            از رشته سطح بالا می خوای بری .... :biggrin:
            یکی از دوستام داره هوش مصنوعی میخونه روزانه (ارشد) تا جایی که من درس هاشون رو بررسی کردم اصلا برنامه نویسی و اینجور چیز ها ندارن .. کلا همه درس هاشون ریاضی بود . کلا اگه ریاضیت خوب باشه هر رشته فنی که بخوای می تونی بری ... البته وقتی رشته ات مکانیکه یعنی ریاضیت خوبه :biggrin:
            ارشد مکانیک طراحی کاربردی بخون
            ارشد مکانیک نمیتونم بخونم چون محل کارم مکانیک قبول نمیکنه
            اره ریاضیم خوبه از حفظیات متنفرم بهمین خاطر بجای مدیریت میخوام کامپیوتر بخونم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X