اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی جهت طراحی PCB با قطعات SMD

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی جهت طراحی PCB با قطعات SMD

با سلام . من یه برد SMD طراحی PCB کردم که چون آی سی های اون از نوع پکیج MSOP و با 8 پایه هستند قطر ترک ها حداقل 0.4 میلی متر هست و فاصله بین اونها هم حداقل 0.25 هست . از اونجا که تا حالا برد SMD کار نکردم چندتا سوال داشتم . این قطر ترک و فاصله ترک بعد از ساخت PCB بخوبی در میاد ؟ یعنی باعث اتصال کوتاه و قطعی و ... نمیشه ؟ چون برد تست هست و تنها یک عدد هست قصد دارم بدون محافظ و رنگ سبز و راهنما بدم بزنند . این کار اشکالی نداره ؟ لحیم کاری و کیفیت رو خراب نمیکنه ؟

پاسخ : راهنمایی جهت طراحی PCB با قطعات SMD

در مورد عرض ترک ها (همون قطر به قول شما):
    بستگی به کارتون داره، اگر ترک تغذیه هستش و جریان بالایی ازش رد میشه باید عرض ترک رو بیشتر کنید. من برای جریان های زیر 100 میلی آمپر با عرض ترک تغذیه 0.254 میلی متر مشکلی نداشتم.
    برای سیگنال هم 0.4 خوبه، حتی می تونید 0.3 در نظر بگیرید.
    فقط حواستون باشه بعد از چاپ هویه رو زیاد روی ترک نگه ندارید، چون بلند میشه.

در مورد فاصله (clearance) :
    مراکز چاپ ایران (و مخصوصا اونا که نمونه هم چاپ می کنند)، حداقل 0.254 رو میگن (اگر چه با 0.2 هم مشکلی ندارند). کمتر از این احتمل داره اتصال کوتاه داشته باشه. اما کم پیش میاد.
    ---------
    .
    .
    ...........

دیدگاه

مرسی از پاسختان . این چاپ محافظ یا همون سبز رنگ برای محافظت اکسید هست فقط ؟ یعنی توی لحیم کاری تاثیری نداره ؟ اگر لحیم کاری رو ساده تر میکند سمت TOP رو بدم بزنند . با این که بردم برای تست هست
      سوال آخرم اینکه یه شرکت یا فردی معرفی کنید که PCB با این فاصله و عرض ها رو خوب بزنه و همچنین برای مونتاژ و لحیم کاری هم یکی رو معرفی کنید . ممنون

دیدگاه

این چاپ محافظ یا همون سبز رنگ برای محافظت اکسید هست فقط
        بیشتر بله، ولی در لحیم کاری هم می تونه موثر باشه

اگر لحیم کاری رو ساده تر میکند سمت TOP رو بدم بزنند
        چون کارتون نمونه هستش، بنظرم با توجه به هزینه به صرفه نیست

یه شرکت یا فردی معرفی کنید که PCB با این فاصله و عرض ها رو خوب بزنه
        این اعداد، اعدادی نیست که برای سازنده ها مشکلی ایجاد کنه، نگران نباشید

همچنین برای مونتاژ و لحیم کاری هم یکی رو معرفی کنید
        برد نمونه هزینه زیادی بر میداره، پیشنهاد میشه خودتون دست بکار بشید، زمانی میتونید طراح خوبی باشید که مونتاژکار خوبی هم باشید
        از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X