اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

صرفه جویی در تولید انبوه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

صرفه جویی در تولید انبوه

با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
    یه بوردی رو تولید انبوه کردیم و حالا پی صرفه جویی هر چه بیشتر در هزینه و ها قطعات مصرفی هستیم
    سوال اینجاس که چه اتفاقی میوفته اگر پایه ها بدون مقاومت پول پ بشن
    و یا اینکه 8 پین مجتمع بشن و با یه مقاومت پول پ بشن
    ؟؟؟؟؟
    با تشکر

پاسخ : صرفه جویی در تولید انبوه

نوشته اصلی توسط Rezash86
    با شلام و خسته نباشید خدمت دوستان
    یه بوردی رو تولید انبوه کردیم و حالا پی صرفه جویی هر چه بیشتر در هزینه و ها قطعات مصرفی هستیم
    ؟؟؟؟؟
    با تشکر
    سلام.
    نقشه بردتون رو بزارید لطفا.
    There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Rezash86
      دقیقا معلومه چه اتفاقی میفته . با زدن کلید منبع تغذیه اتصال کوتاه میشه و میکرو ریست میشه .
      تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
      داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

خوب از مقاومت داخلی پایه های میکرو برای پول پ استفاده کنید.
        ---------
        .
        .
        ...........

دیدگاه

پیشنهاد میکنم که به هیچ عنوان به این شکل صرفه جویی نکنید.
          نهایتا با توجه به سرعت و ابعاد مقاوت معمولی رو به Array تبدیل کنید
          از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مرتضی امانی
            پیشنهاد میکنم که به هیچ عنوان به این شکل صرفه جویی نکنید.
            نهایتا با توجه به سرعت و ابعاد مقاوت معمولی رو به Array تبدیل کنید
            با سلام و درود
            به چه دلیل بهتره از این روش استفاده نشه؟

دیدگاه

به چه دلیل بهتره از این روش استفاده نشه؟
              ساده ترین و دم دست ترین علت : برای بردهایی که به شکل صنعتی طراحی میشه، هیچوقت نمیتونیم پیش بینی کنیم که این مدار در چه شرایطی و در کنار چه دستگاه های دیگه ای قرار کار کنه.
              در تمام اسنادی که برای طراحی بردها توسط سازندگان آی سی و ماژول منتشر میشه، قید میشه که Pull-up و Pull-down از نوع خارجی باشه، حتی عنوان میشه که پایه هایی از آی سی های دیجیتال استفاده نمیشه بهتر اینه که /Pull-up/down بشه و اگر نه مستقیم به تغذیه یا زمین وصل بشه.

پینوشت: الان دوستان و اساتید نیان بگن ما Pull-up داخلی استفاده کردیم و هیچی نشده یا اصلا نذاشتیم و هیچ نشده ها!
              از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

سلام
                در ضمن، شما باید ببینین چه مقاومتی برای pull-up تون کافیه
                مقاومت pull-up داخلی بین 20K تا 50K هست
                http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=108455.msg777842#msg777842

دیدگاه

طبق تجربه عرض می کنم که برای کاهش هزینه ها، از کیفیت و ضریب اطمینان محصول خود نکاهید بلکه درست بر عکس، مانند تفکر ژاپنیها، مدار خود را هر چه حرفه ای تر کنید.

در واقع راهکارهای کاهش هزینه ها در کشور ما، کمتر فنی هستند و بیشتر مربوط به اقتصاد بازار و نقش مسائل غیر فنی در ایجاد هزینه های سربار تولید هستند. مثل هزینه اجاره بهای کارگاه و انبار، بسته بندی، هزینه مالی و زمانی اخذ مجوزها و انواع تاییدیه های دولتی، هزینه چاپ دفترچه راهنما، دستمزد کارگر، بیمه و جریمه هایش، شهرداری، دارائی و جریمه هایش، قبوض، جرائم اداره کار، خواب مواد اولیه و محصول نهائی در انبار، درصد زیادی که واسطه ها و کانالهای توزیع در ایران طلب می کنند، هزینه تبلیغات، هزینه پرداخت زیر میزی، هزینه غیر عادی برون سپاری در ایران، تیراژ فروش (که وابسته به متوسط قدرت خرید مشتریان بازار هدف است)، هزینه نامرئی ناشی از تورم و نوسانات قیمتی، بهره های غیر عادی وامهای بانکی، و ...

حالا می بینید که این وسط؛ هزینه چند تا مقاومت، تاثیر زیادی روی قیمت نهائی کالای شما ندارد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس نوآور
                    طبق تجربه عرض می کنم که برای کاهش هزینه ها، از کیفیت و ضریب اطمینان محصول خود نکاهید بلکه درست بر عکس، مانند تفکر ژاپنیها، مدار خود را هر چه حرفه ای تر کنید.

در واقع راهکارهای کاهش هزینه ها در کشور ما، کمتر فنی هستند و بیشتر مربوط به اقتصاد بازار و مسائل غیر فنی هستند. مثل هزینه اجاره بهای کارگاه و انبار، بسته بندی، هزینه مالی و زمانی اخذ مجوزها و انواع تاییدیه های دولتی، هزینه چاپ دفترچه راهنما، دستمزد کارگر، بیمه و جریمه هایش، شهرداری، دارائی و جریمه هایش، قبوض، جرائم اداره کار، خواب مواد اولیه و محصول نهائی در انبار، درصد زیادی که واسطه ها و کانالهای توزیع در ایران طلب می کنند، هزینه تبلیغات، هزینه پرداخت زیر میزی، هزینه غیر عادی برون سپاری در ایران، تیراژ فروش (که وابسته به متوسط قدرت خرید مشتریان بازار هدف است)، هزینه نامرئی ناشی از تورم و نوسانات قیمتی و ...

حالا می بینید که این وسط؛ هزینه چند تا مقاومت، تاثیر زیادی روی قیمت نهائی کالای شما ندارد.
                    oo: oo: oo: oo: oo: oo: oo:
                    شنیدن میگن :شما ریزش مو میبینید ما پیچش مو
                    مهندس نوآور از همون هاست به سخنانشون گوش کنید
                    اصلا صرفه جویی یعنی درست استفاده کردن نه کم کردن واجبات
                    تفاوت یک برد ایرانی با محصولات شرکت"Texas Instruments" همین هاست نه چیز دیگه !!!
                    از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
                    --------------------------------------------------------
                    تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
                    --------------------------------------------------------
                    اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رضا سپاس یار
                      سلام.
                      نقشه بردتون رو بزارید لطفا.
                      این یه بورد با یه مگاهشت اس ام دی
                      همراه با مقاومت آرایه ای اس ام دی
                      با توجه به اینکه بورد میبایست کوچک باشد امکان استفاده از مقاومت آرایه ای دیپ وجود نداره
                      دوستان مسئله صرفا هزینه نیست
                      زمان و به علت کوچک بودن مدار عیب یابی سختر
                      و همچنین نیروی کار آمد جهت لحیم کاری هر چه بهتر این گونه قطعات
                      اتصال 8 پایه به هم و پول پ شدن توسط مقاومت چطور؟

دیدگاه

دیدگاه

چند مورد کلی در مورد این برد:
                          تا جایی که می تونید قطعات رو پایه دار کنید، چون سرعت مونتاژ رو بیشتر میکنه
                          همچنین برای اینکه درساخت مشکلی ایجاد نشه و کیفیت برد بهتر بشه و از همه مهمتر برد قابلیت تعمیر داشته باشه، Track ها رو ضخیم تر کنید.

اتصال 8 پایه به هم و پول پ شدن توسط مقاومت چطور؟
                          با توجه به طراحی، به نظرم این پایه هایی که Pull-up شدن، پایه های بدون استفاده هستند؟ اگر بله، این پایه ها رو نرم افزاری Pull-up کنید و همه رو به هم وصل کنید و درصورت تمایل Pull-up کنید.

دیدگاه

در مورد استفاده از پایه های دیپ که تجربه خوبی در موردش ندارم.
                            قطعات اس ام دی کیفیت بالاتری دارن و خودم شخصا علاقه ی زیادی به قطعات اس ام دی دارم
                            اما در مورد بلا استفاده بودنش
                            بله
                            بلااستفادست
                            پس همه مجتمع بشن و با یه مقاومت پول پ بشن.

دیدگاه

در مورد استفاده از پایه های دیپ که تجربه خوبی در موردش ندارم.
                              نمیدونم تجربه در این باره چی بوده، اگه بفرمایید شاید راهی برای اون هم باشه

ولی با توجه به شرایط حال حاضر ایران تولید انبوه بردهایی با قطعات پایه دار بسیار ارزانتر تموم میشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X