اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد مصرف برق آداپتور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد مصرف برق آداپتور

با سلام

دوستان میخواستم بدونم مثلا مصرف برق یه اداپتور 12 ولت 40 آمپر چقد است
    تا اونجایی که اطلاع دارم هزینه برق بر اساس کیلو وات ساعت هستش و تمام وسایل برقی هم تا اونجا که میدونم مصرف شون بر اساس واتشتون هست
    آیا میشه گفت هر آمپر معادل چند وات است؟
    اگر توضیح بدید به چه صورت هستش ممنون میشم

پاسخ : سوال در مورد مصرف برق آداپتور

سلام
    40*12=480 وات
    با فرض ایده آل بودن و اینکه مصرف کننده شما 40 آمپر جریان رو مصرف کنه اگر این دستگاه برای مدت یکساعت روشن باشه مصرف شما میشه حدود 0.5 کیلو وات ساعت.

وات حاصلضرب ولتاژ در جریان هستش، بستگی به ولتاژتون داره، اگه 220 ولت در نظر بگبریم، میشه 220 وات
    از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

پاسخ : سوال در مورد مصرف برق آداپتور

نوشته اصلی توسط arshia68
      با سلام

دوستان میخواستم بدونم مثلا مصرف برق یه اداپتور 12 ولت 40 آمپر چقد است
      تا اونجایی که اطلاع دارم هزینه برق بر اساس کیلو وات ساعت هستش و تمام وسایل برقی هم تا اونجا که میدونم مصرف شون بر اساس واتشتون هست
      اگر توضیح بدید به چه صورت هستش ممنون میشم
      با سلام خدمت شما کاربر گرامی تازه وارد به جمع ما خوش آمدید.
      برای بدست آورن توان مصرفی شما باید جریان مصرفی را ضربدر ولتاژ مصرفی کنید ، که در اینجا می شود 480 وات یا 0.48 کیلو وات. اما متن جمله شما که سوال کردید (آیا میشه گفت هر آمپر معادل چند وات است؟) این جمله کلا بی معناست احتمالا شما آن را اشتباهی تایپ نموده اید.
      علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
      نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X