اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ابهامات در رابطه با پایه گراند

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ابهامات در رابطه با پایه گراند

سلام دوستان عزیز
    من تو این چند روزه خیلی چیزا ازتون یاد گرفتم در رابطه با نحوه ی نویز گیری avr
    اما یه چیزی برام گنگ مونده
    یه مثال بزنم مثلا ما میدونیم تمامی ورودی ها و خروجی های میکرو باید ایزوله بشن مثلا با اپتو کوپلر و ....
    واضحه که خروجی ای که از مدار ایزوله میگیریم مربوط به پایه ی مثبته نه گراند و میدونیم گراندها همه جا به هم وصلن و همه نویز گیری ها مربوط به پایه مثبت یعنی ولتاژمونه
    آیا از گراندها هم امکان ورود نویز به میکرو هست؟؟؟؟؟ (کمی البته بعید مینماید)
    اگر امکان ورود نویز هست چجوری میشه این مورد رو رفع کرد؟؟ (بازم میگم شک دارم از پایه گراند نویز بیاد چون بالفرض اگرم نویز بیاد هیچ جوری نمیشه گراند رو دستکاری کرد چون پایه مرجعمونه)
    اگه سوالم مبتدیانه س ببخشید دیگه ولی لطفا راهنمایی کنید
    ممنون

پاسخ : ابهامات در رابطه با پایه گراند

یه مثال بزنم مثلا ما میدونیم تمامی ورودی ها و خروجی های میکرو باید ایزوله بشن مثلا با اپتو کوپلر و ....
    واضحه که خروجی ای که از مدار ایزوله میگیریم مربوط به پایه ی مثبته نه گراند و میدونیم گراندها همه جا به هم وصلن و همه نویز گیری ها مربوط به پایه مثبت یعنی ولتاژمونه
    آیا از گراندها هم امکان ورود نویز به میکرو هست؟؟؟؟؟ (کمی البته بعید مینماید)
    اگر امکان ورود نویز هست چجوری میشه این مورد رو رفع کرد؟؟ (بازم میگم شک دارم از پایه گراند نویز بیاد چون بالفرض اگرم نویز بیاد هیچ جوری نمیشه گراند رو دستکاری کرد چون پایه مرجعمونه)
    سلام
    اتفاقن اولین نقطه ای که در مدار نویز ایجاد میکنه زمین مدار هستش.
    یه مثال ساده میزنم:
    شما باید زمین مدارتون بسیار قوی باشه، یعنی هر جریانی که واردش میشه بتونه اون رو صفر کنه، یعنی مقاومت زمین بسیار پایین باشه.
    حال فرض کنید زمین شما مقاومت داشته باشه، با عبور جریان از اون چه اتفاقی میفته؟ زمین ولتاژ داره میشه یا بعبارت دیگه زمین یک نقطه نسبت به زمین مبدا دارای اختلاف پتانسیل میشه و.....

بحث زمین بسیار بسیار پیچیده و مفصل و در عین حال برای بسیاری از مدارها اصلن مطرح نمیشه و نیاز نیست. پیشنهاد میکنم تا لازم نشده خیلی رو این بحث حساس نشید.

فقط این چند نکته رو مد نظر کارتون قرار بدید:
    -خطوط اتصالی زمین رو خیلی نازک انتخاب نکنید
    -بعد از اتمام طراحی حتما برد رو پلی گان کنید

باز می تونید به تناسب بردها رو بفرستید تا بررسی بیشتری بشه
    از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

پاسخ : ابهامات در رابطه با پایه گراند

ممنون داداش مرتضی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X