اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

lcd 7 اینچ برای raspberry

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

lcd 7 اینچ برای raspberry

سلام درود بر اساتید محترم
    به تازگی یه lcd 7 اینچ برای raspberry خریدم ولی وقتی کابل به پورت HDMI وصل میکنم تصویر روی نصف صفحه باز میشه وتاچ lcd هم کار نمیکنه اگر کسی دلیلشو میدونه راهنمایی کنه
    متشکرم

پاسخ : lcd 7 اینچ برای raspberry

من هم همین مشکل رو دارم با اتصال به یه آداپتور دیگه به راحتی کار میکنه ولی دیگه تاچ ندارم چون تو این مدلی که برای من فرستادن فقط به درگاه USB هست!!

دیدگاه

یک درگاه USB هم برای تاچ و هم برای تغذیه گذاشتند
      مشکلی که پیش میاد ممکن هست USB کامپیوترتون نتونه اون جریان مورد نیاز رو نامین کنه.
      احتمالا مشکل از این هست و تو کامپیوتر دیگه ای تست کنید حل میشه. میتونید میزان جریان کشیش رو هم تست کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hosseinip نمایش پست ها
        سلام درود بر اساتید محترم
        به تازگی یه lcd 7 اینچ برای raspberry خریدم ولی وقتی کابل به پورت HDMI وصل میکنم تصویر روی نصف صفحه باز میشه وتاچ lcd هم کار نمیکنه اگر کسی دلیلشو میدونه راهنمایی کنه
        متشکرم
        سلام دوست عزیز
        برای مشکل فول اسکرین نبودن باید توی فایل config.txt تغییراتی انجام بدین و ابعاد تصویر و نوع ال سی دی رو تصحیح کنین.
        برای مشکل جریان من خودم کابل USB رو از وسط بریدم و خطوط D+ D- GND رو به USB رزبری وصل کردم و خطوط GND , VCC رو از یک منبع 5 ولت خارجی گرفتم.
        موفق باشید.

دیدگاه

سلام
          من السیدی waveshare ورژن 2.1 را دارم به رزبری 3 که وصلش میکنم تصویر لرزش پیدا میکنه
          به ۲ هم وصلش کردم بهتر شد ولی بازم یکم رنگها تغییر میکنه و کمی لرزش مشاهده میشه
          نمی دونم ماله جریان کشیه یا نه
          ماکسیمم جریان خروجی usb را هم یک آمپر گذاشتم
          کسی به این مشکل نخورده؟

دیدگاه

سلام .من مشکلم اینه باهاش که وقتی سیستم (مینی پی سی یا لب تاپ) ریست میشه ، و دوباره بالا میاد ،تصویر دارم اما تاچ کار نمیکنه.
            جالبش اینه که با در آوردن و اتصال دوباره usb درست میشه.
            راه حل دوستمون که گفته بود تغذیه رو جدا کنید هم جواب نداد.لطفا راهنمایی کنید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X