اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار مبدل 220 ولت ac به 50 تا 100 ولت dc یک امپر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار مبدل 220 ولت ac به 50 تا 100 ولت dc یک امپر

سلام به همگی
    یه مدار میخواستم که بتونه برق شهر رو به 50 تا 100 ولت dc تبدیل کنه و بتونه جریان یک امپر رو تحمل کنه(ولتاژ رو بشه با ولوم یا پتانسیو متر تنظیم کرد)
    مدار نباید با بالا و پایین رفتن برق خروجیش تغییر کنه و تا جایی که امکانش باشه سوییچینگ نباشه
    ممنون میشم اگه کمکم کنین
    http://colddrink.ir/wp-content/uploads/2015/06/COLD.gif

پاسخ : مدار مبدل 220 ولت ac به 50 تا 100 ولت dc یک امپر

البته اینم بگم اگه کسی برام مدار رو طراحی بکنه هزینشم قبول دارم :biggrin:

دیدگاه

با سلام
      دوست عزیز استفاده از مدارات خطی تلفات زیادی رو در بر داره و باعث کاهش راندمان میشه! اگه از سوئیچینگ استفاده کنید تو بدترین شرایط راندمانتون بالا 80 درصد خواهد بود. راستی اگه بگید تو چه ضمینه ای میخواید این مدار رو استفاده کنید شاید پیشنهادات بهتری براتون بشه.

موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط electroniciha
        سلام به همگی
        یه مدار میخواستم که بتونه برق شهر رو به 50 تا 100 ولت dc تبدیل کنه و بتونه جریان یک امپر رو تحمل کنه(ولتاژ رو بشه با ولوم یا پتانسیو متر تنظیم کرد)
        مدار نباید با بالا و پایین رفتن برق خروجیش تغییر کنه و تا جایی که امکانش باشه سوییچینگ نباشه
        ممنون میشم اگه کمکم کنین
        با سلام خدمت شما کاربر گرامی:
        بعلت بالا بودن ولتاژ خروجی می خواهید ترانس ایزوله باشد یا اتو ترانسفورمر.؟
        علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
        نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

سلام
          میخوام باهاش 9 تا پاور ال ای دی 10 وات رو روشن کنم
          از چند نفر سوال کردم گفتن سوییچینگ تلفاتش بیشتره

دیدگاه

سلام
            چی؟ :surprised:
            تلفاتش بیشتره :surprised: :surprised:
            دستت درد نکنه! :sad:
            سوییچینگ تلفات و وزن کمتری داره و مدار پیچیده تری هم داره
            البته منبع خطی چیزیکه شما میخای راحته و چون یک امپره،تلفاتش هم خیلی نیست ولی فکر نمیکنم برای الیدی 10 وات نیازی به این کارها باشه ها!
            چون تا جاییکه من دیدم اکثرا حدود 30 ولت هستن،درسته؟
            اگه درسته پس چرا تغییر ولتاژ اونم تا 100 ولت؟ oo:
            ................Fx7SAM................

دیدگاه

اگر لزومی به ایزوله بودن ورودی و خروجی نیست مبدل باک انتخاب مناسبیه
              اگر موضوعی را در انجمن مطرح کرده اید لطفا با استفاده از "موضوع به نتیجه رسید" بقیه را از این وضعیت مطلع فرمائید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Nima200
                چی؟ :surprised:
                تلفاتش بیشتره :surprised: :surprised:
                دستت درد نکنه! :sad:
                سوییچینگ تلفات و وزن کمتری داره و مدار پیچیده تری هم داره
                البته منبع خطی چیزیکه شما میخای راحته و چون یک امپره،تلفاتش هم خیلی نیست ولی فکر نمیکنم برای الیدی 10 وات نیازی به این کارها باشه ها!
                چون تا جاییکه من دیدم اکثرا حدود 30 ولت هستن،درسته؟
                اگه درسته پس چرا تغییر ولتاژ اونم تا 100 ولت؟ oo:
                ال ای دی های پاور من 10 ولت هستن و هر کدومشون 1 آمپر میکشه :redface:
                تغییر ولتاژم واسه اینکه زمانی که تعداد ال ای دی ها رو کم و زیاد کردم بتونم ولتاژ رو تعیین کنم :smile:
                الان خودم تقریبا یه مدار بستم ولی نمیدونم چرا 13005 میترکه :biggrin: :biggrin:

دیدگاه

پس میخای الیدی هارو با هم سری کنی :surprised:
                  نه این کارو نکن
                  اولا که حتما میدونید که الیدی مخصوصا پاور باید با منبع جریان روشن شه نه منبع ولتاژ ثانیا فکر میکنم بهترین کار اینه که یک اداپتور سوییچینگ صنعتی 12 ولت بخری و با یک تغییر خیلی کوچول خروجیشو به حدود 10 کاهش بدین
                  توپ توپ،البته نظر منه

خدا به داد اون 13005 برسه
                  13005 کم نیس؟چند امپره؟
                  حداقل 13007 میبستی
                  امیدوارم الیدی هارو با این کارا به باد ندید،چون خیلی سوختن داره :cry2:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Nima200
                    پس میخای الیدی هارو با هم سری کنی :surprised:
                    نه این کارو نکن
                    اولا که حتما میدونید که الیدی مخصوصا پاور باید با منبع جریان روشن شه نه منبع ولتاژ ثانیا فکر میکنم بهترین کار اینه که یک اداپتور سوییچینگ صنعتی 12 ولت بخری و با یک تغییر خیلی کوچول خروجیشو به حدود 10 کاهش بدین
                    توپ توپ،البته نظر منه

خدا به داد اون 13005 برسه
                    13005 کم نیس؟چند امپره؟
                    حداقل 13007 میبستی
                    امیدوارم الیدی هارو با این کارا به باد ندید،چون خیلی سوختن داره :cry2:
                    اره دارم باهم سری میکنم
                    واسه جریان هم با میکرو یه برنامه نوشتم که جریان رو روی یک امپر قفل میکنه
                    مشکل تر کیدن 13005 هم این بود که پایه هارو برعکس زده بودم :biggrin: :biggrin:
                    الان یه تست کوچیک کردم فقط پتانسیومتر کم اورد که باید یه برنامه بنویسم و جای پتانسیومتر رو با یه ترانزیستور عوض کنم :redface: :redface: :mrgreen:
                    جایی رو نمیدونین که ال ای دی پاور با قیمت مناسب بده؟؟؟

دیدگاه

با سلام
                      اگر میخواهید از منابع خطی استفاده کنید با یک عدد ترانس 220 به 110 و دیود پل و خازن الکترولیت 1000 میکرو میتوانید ولتاژ لازم را فراهم کنید . برای 50 ولت هم از ترانس 220 به 48 ولت با سر وسط استفاده کنید خیلی ساده و ارزانتر و مطمئن تر از منابع سویچیگ است البته حجم مدار بیشتر از سویچینگ میشود آنهم بدلیل وجود ترانس .

دیدگاه

سلام
                        دوست عزیز همونطوری که نیما خان اشاره کردن شما نیاز به یک منبع جریان دارید نه منبع ولتاژ! منبع جریان اون چیزی که شما میخواین رو کاملا تامین میکنه! حالا دوست دارید 3 تا LED استفاده کنید یا 10! هیچ اتفاقی تو منبع جریان نمیوفته و بنا به بارتون ولتاژ رو خودش بطور اتوماتیک تنظیم میکنه و مشکلی هم پیش نمیاد. من خودم این کار کردم البته برای ولتاژ بین 25 تا 35 ولت با جریان 3 آمپر، تو لینک زیر میتونید نتیجه کارم رو مشاهده کنید.

در مورد تلفات منابع سوئیچینگ متاسفانه خیلی ها میان برای اینکه توان مصرفی رو اندازه بگیرین یه آمپر متر در ورودی AC سری میکنند و ولتاژ ورودی رو هم اندازه میگیرن و درهم ضرب میکنند!!! این روش اندازه گیری اصلا کاره درستی نیست ( البته برای باره اهمی درسته برای بارهای سلفی و خازنی درست نیست) چون :
                        1. به احتمال زیاد مولتی مترشون True RMS نیست و جریان رو به درستی نشون نمیده!
                        2. اگه مولتی متر True RMS باشه حاصلضرب جریان و ولتاژ AC دیده شده میشه توان ظاهری سیستم! همونطوری که میدونید توان ظاهری مجموع توان حقیقی ( توانی که شما مصرف میکنید ) و توان موهومی هست. الان تو درایورهای LED توان موهومی رو تا اونجایی که میتونند کاهش میدن در واقع اختلاف فاز ولتاژ و جریان رو به حداقل میرسونن که اصطلاح بهش میگن اصلاح ضریب توان یا همون PFC

موفق باشید

دیدگاه

اقا حرف های این اقا سعیدو جدی بگیر ها ایشون در این زمینه تجربیات خوبی دارن،یه سر به سایتشون بزنی متوجه حرفام میشین،البته اگه مثه من دلتون برای ترافیکتون میسوزه ندیده قبول کنین چون تو سایتشون یه عکسهایی گذاشتن آآآآآآآآآآآآه :mrgreen:
                          هر کدوم حول و حوش یه مگی هست
                          فقط اقا سعید هر تعدادی که نمیشه سری کرد،بالاخره هر منبع جریانی یه محدودیت ولتاژ داره دیگه؟

دیدگاه

سلام
                            ال ای دی های من قرار هست سری باشن پس جریان مدار برابر با جریان یک ال ای دی خواهد بود :arrow:
                            پس برای من مهم ولتاژ مدار هست که بتونم تو رنجی که بخواهم ثابتش کنم :redface:
                            این که مدار حالتی باشه که هرچقدر ال ای دی امپر بکشه مدار بهش بده از نظر من اشتباه چون با گرم شدن ال ای دی ،ال ای دی جریان بیشتری از مدار میگیره پس تا جایی پیش میره که بسوزه
                            بنده الان مداری که بستم تونستم توسط یک پتانسیومتر ولتاژ رو تغییر بدم
                            جریانشم بسته به ترانزیستور تغییر میکنه

دیدگاه

سلام
                              ال ای دی های من قرار هست سری باشن پس جریان مدار برابر با جریان یک ال ای دی خواهد بود :arrow:
                              پس برای من مهم ولتاژ مدار هست که بتونم تو رنجی که بخواهم ثابتش کنم :redface:
                              این که مدار حالتی باشه که هرچقدر ال ای دی امپر بکشه مدار بهش بده از نظر من اشتباه چون با گرم شدن ال ای دی ،ال ای دی جریان بیشتری از مدار میگیره پس تا جایی پیش میره که بسوزه
                              بنده الان مداری که بستم تونستم توسط یک پتانسیومتر ولتاژ رو تغییر بدم
                              جریانشم بسته به ترانزیستور تغییر میکنه
                              :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
                              ما کی یه همچین چیزی گفتیم
                              ببین همونطوری که خودتون کفتید نباید به الیدی هر چقد دلش خواست جریان و ولتاژ بدیم
                              گرم شدن الیدی متناسبه با جریان عبوری ازش
                              خب حالا وقتی شما بیاین الیدی رو با یه ولتاژی روشن کنین خب یه جریانی میکشه که چون میدونین نباید زیاد بهش جریان بدین ولتاژ رو طوری انتخاب میکنین که جریان مناسبی ازش رد شه
                              خب حالا با گذشت زمان به دلایل مختلف مثل گرم شدن(چه بدلیل روشن ماندن یا گذشت ماه ها) و یا خیلی عوامل دیگر و با گرم شدن الیدی مقاومتش کم میشه در نتیجه با توجه به ثابت بودن ولتاژ جریان بیشتری از الیدی میگذره در نتیجه گرمتر میشه و باز گرمتر و یا میسوزه و یا حداقل عمرش کم میشه
                              و این دقیقا همون دلیلیه که خیلی تابلوساز ها نمیدونن و حتی وقتی از الیدی خوب استفاده میکنن بعد از مدتی بعضی الیدی ها میسوزن
                              مثلا من خودم تابلوسازی هم میکنم،اما چون این حقیقتو میدونم و چون نمیتونم از منبع جریان مناسب استفاده کنم از همون منبع ولتاژ استفاده میکنم ولی با توجه به تجربه و شرایط جاییکه تابلو نصب میشه و اینکه چقد گرم میشه ،افتاب میخوره یا نه ،باد میخوره یا نه و... ولتاژ کمتری بهش میدم در نتیجه در حالت عادی به میزان کمی از حداکثر ،نور کمتری خواهد داشت که مشتری متوجه نمی شود و در بدترین حالت و گرم شدن الیدی باز هم جریان گذرنده از الیدی به حداکثر نمی رسد در نتیجه سالیان سال تابلو هایم کار می کنند :applause:
                              حالا شما هم اگر نمی خواهید از منبع جریان استفاده کنین با توجه به شرایط کار باید ولتاژ کمتری به الیدیتون بدین
                              والسلام

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X