اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروگرام کردن Header Board STM32F103RET6 با استفاده از J-Link Version 8

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پروگرام کردن Header Board STM32F103RET6 با استفاده از J-Link Version 8

سلام
    من یک پروگرامر J-Link Version 8 و یک Header Board STM32F103RET6 تهیه کردم.
    مطابق دستورالعمل درایور J-Link رو نصب و تنظیماتش رو در Keil uVision اعمال کردم.
    اولین بار تونستم میکرو رو بدون مشکل پروگرم کنم. یک برنامه ساده برای راه اندازی USART که روی سایت موجوده روی میکرو پروگرم کردم و کاملا ازش جواب گرفتم. اما بعد از اون دیگه نتونستم میکرو رو پروگرم کنم. با این که دستورالعمل های موجود روی سایت رو مو به مو اجرا کردم. (البته در آموزش نحوه پروگرام کردن هدر بورد اشاره شده که سه عدد دیپ سوییچ روی برد وجود داره اما روی هدر برد من فقط دو تا دیپ سوییج وجود دارد. البته بعد از امتحان کردن رویه پیشنهادی سایت هر چهار حالت ممکن دیپ سوییچ رو هم امتحان کردم که موفق به پروگرام کردن دوباره برد نشدم)
    پیغام خطایی که دریافت می کنم اینه :
    No Cortex-M Device found in JTAG chain.

* JLink Info: STM32F1xxx: Can not attach to CPU. Trying connect under reset.

لطفا برای حل این مشکل من رو راهنمایی کنید

پاسخ : پروگرام کردن Header Board STM32F103RET6 با استفاده از J-Link Version 8

سلام من هم دقیقا همین مشکل رو با این هدر بورد دارم
    پیغامی که در قسمت build output برام چاپ می شه اینه:

**JLink Warning: RESET (pin 15) high, but should be low. Please check target hardware.
    ***JLink Error: TCK (pin 9) low, but should be high. Please check target hardware.

کسی نظری نداره؟

دیدگاه

من این مشکل دارم فکر کنم هدر برد های eca مشکل داره
      * JLink Info: Could not measure total IR len. TDO is constant high.
      **JLink Warning: RESET (pin 15) high, but should be low. Please check target hardware.
      * JLink Info: Could not measure total IR len. TDO is constant high.

دیدگاه

سلام احتمالا پورت jtag میکرو رو به صورت نرم افزاری غیر فعال کردین که پروگرامر برد رو نمیشناسه، دکمه ریست رو نگه دارین و وقتی روی گذینه دانلود کد کلیک کردین سریع دستتون رو از روی دکمه ریست بردارین.

دیدگاه

لطفا مسولین ECA جواب بدن . چون منم میخوام بخرمش . :read:

اخه سه نفر این مشکل براشون پیش اومده پس احتمالش خیلی ضعیفه که غیر فعال کردن jtag باشه

دیدگاه

من هم همین مشکل را داشتم
            اول اینکه از اتصالات روی برد مطمین بشید شاید یه جا قعطی یا همچین چیزی باشه
            دوما سرعت پروگرم کردن را بیار پایین احتمالا حل بشه
            در آخر مطمین بشو روی keil تنظیمات jtag درست انجام شده

دیدگاه

اول تشکر می کنم از آقای پورخلیلی که مشکل من رو حل کردند :job: :applause: :applause: :applause: راستش منم اول فکر می کردم مشکل از جی لینک شرکت باشه ولی اینطور نبود و پایه های جی تگ فعال نشده بودند. من هدر بورد رو ندارم ولی یه پیشنهاد دارم اگه ممکن هست اجراش کنید: پایه ی ریست رو با یه سیم زمین کنید (اگه باعث خرابی بورد نمیشه) و بعد توی keil برید تو options for target>debug>use: jlink/...>setting اینجا احتمالا یه ارور میاد که your device is write protected رو yes بزنید. اگر در بخش سمت راست jtag chain دیوایستون شناخته شد راه حلش همونی هست که آقای پورخلیلی فرمودند. (البته پیشناهد بود خیلی جدیش نگیرید)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X