اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست کمک - مداز چشمک زن ال ای دی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست کمک - مداز چشمک زن ال ای دی

سلام بچه ها :icon_razz: :icon_razz:من زیاد از الکترونیک حالیم نی ..
    میخوام یه مدار چشمک زن کوچیک درست کنم که از 6 تا ال ای دی کوچیک کنار هم تشکیل شده
    هر کدوم از این ال ای دی ها تو تایم مشخصی باید روشن شه

اگه میشه بگید دقیقا چی بگیرم یا چ نرم افزاری واسه دادن تایم استفاده کنم

خواهشا کمک کنید - یه قسمت از پروژه پایان ترمه

:nice:

پاسخ : درخواست کمک - مداز چشمک زن ال ای دی

نوشته اصلی توسط mrmili
    سلام بچه ها :icon_razz: :icon_razz:من زیاد از الکترونیک حالیم نی ..
    میخوام یه مدار چشمک زن کوچیک درست کنم که از 6 تا ال ای دی کوچیک کنار هم تشکیل شده
    هر کدوم از این ال ای دی ها تو تایم مشخصی باید روشن شه

اگه میشه بگید دقیقا چی بگیرم یا چ نرم افزاری واسه دادن تایم استفاده کنم

خواهشا کمک کنید - یه قسمت از پروژه پایان ترمه

:nice:
    دوست گرامی

منطور شما از تایم مشخص چیه ؟
    پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

مرسی که پاسخ دادی

مثلا یه دونه ال ای دی باید تو ثانیه 1 روشن شه بعد تو ثانیه 3 خاموش شه بعد تو ثانیه 7 روشن شه و تو ثانیه 12 خاموش شه و ...

دوستان خواهشا کمکم کنید بد جور گیرم :angry:

اینم تو گوگل پیدا کردم ( میتونم وسایلاش رو بگیرم و وصلش کنم ولی نمیدونم چطوری به ای سیش تایم بدم )

دیدگاه

سلام دوست عزیز
        ببین شما میتونی با آردوینو خیلی راحت این کار هارو انجام بدی .اموزش آردوینو هم خیلی زیاده تو سایتا
        حالا اگه نمی دونی آردوینو چی هست به این جا برو http://arduino.ir/

دیدگاه

داش من یه چیز کوچیک میخوام .. یعنی رو یه مدار کوچیک باشه

اون دستگاه که شما میگی بزرگه به دردم نمیخوره

مرسی از پاسخت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mrmili
            داش من یه چیز کوچیک میخوام .. یعنی رو یه مدار کوچیک باشه

اون دستگاه که شما میگی بزرگه به دردم نمیخوره

مرسی از پاسخت
            با سلام
            این کاری که شما میخواین انجام بدین بنظرم فقط میکروکنترلر از پسش برمیاد
            چون شما تایم مشخص ندارین و این کار رو میکشونه سمت مدارات دیجیتال که دوستمون به اردینو اشاره کردن
            البته اگه برنامه نویسی میکرو بلد باشین میتونین با هزینه اندک مدار دلخواهتون رو بسازین بنده و سایر دوستان هم کمک میکنیم هم تو سخت افزار و هم نرم افزارش

دیدگاه

دوست گرامی
              اگر منظور شما زمان ثابت باشه ( یعنی هر LED زمان روشن و خاموش بودنش مساوی و ثابت باشه و برای همه LED ها یکسان ) همین مدار کار شما را انجام میده
              در غیر این صورت ( یعنی هر LED زمان مستقل داشته باشه ) ساده ترین روش استفاده از میکرو کنترلر میباشد
              پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

اولا تشکر میکنم ازت و دوست بالایمون ( اقای کریمی ) ؛
                من یکسری مطالب درباره میکروکنترلر خوندم و تا حدودی با کارایی هاش اشنا شدم

مشکلاتی که دارم
                1: میکروکنترلر از چ نوع مدلش بگیرم ؟
                2: نحوه تایم دادن به میکروکنترلر چطوریه ؟ و نرم افزار مورد نیازش چیه ؟

3: اگه میتونید یه نقشه از مدارش بدین , ( منظور تعداد مقاومت و تغدیه مورد نیاز و .. )

دستتون درد نکنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mrmili
                  اولا تشکر میکنم ازت و دوست بالایمون ( اقای کریمی ) ؛
                  من یکسری مطالب درباره میکروکنترلر خوندم و تا حدودی با کارایی هاش اشنا شدم

مشکلاتی که دارم
                  1: میکروکنترلر از چ نوع مدلش بگیرم ؟
                  2: نحوه تایم دادن به میکروکنترلر چطوریه ؟ و نرم افزار مورد نیازش چیه ؟

3: اگه میتونید یه نقشه از مدارش بدین , ( منظور تعداد مقاومت و تغدیه مورد نیاز و .. )

دستتون درد نکنه
                  با سلام
                  خواهش میکنم دوست عزیز
                  شما برای کار با میکرو کنترلر به طور کلی به تجهیزات زیر نیاز دارید
                  1-پروگرمر avr
                  2-برد بورد(جهت تست مدار)
                  3-منبع تغذیه 5 ولت(تثبیت شده)
                  4-میکرو کنترلر
                  حال جواب سوالتون:
                  شما بسته به تعداد ورودی خروجی و امکانات مورد نیازتون نوع میکرو رو انتخاب میکنید شما گه تعداد led تون 5 تا بود میتونستی از attiny13 استفاده کنی اما اگه اصرار داری که 6 تا باشه میکرو کنترلرatmega 8 رو انتخاب کن که نهایت میتونی 23 تا ورودی/خروجی داشته باشه شما از 6 تا استفاده کن
                  ج سوال دوم:نرم افزار مورد نیاز برای برنامه نویسی میکرو کنترلر اسمش کامپایلر هستش که من بهتون توصیه میکنم از بسکام استفاده کنید چون مبتدی هستید و اینکه به دو صورت کلی میشه به میکرو تایم بدید یکی اینکه بصورت ثابت داخل کد ها زمان مورد نظر برای led هارو تعیین میکنید و این مقدار همیشه ثابت خواهد ماند و روش دوم و پیچیده تر اون هستش که شما میای سیستم رو مجهز به lcd یا segment میکنی و توسط چنتا شستی زمان هر led رو بصورت دلخواه تایین میکنی که چقدر روشن و چقدر خاموش باشه(نیاز به مهارت کد نویسی سطح متوسط )
                  ج سوال سوم:شماتیک مدار رو خودتون بسته به کد نویسی تعیین میکنید که کدام led به کدام پایه میکرو متصل باشه
                  اما اگه منظورتون شماتیک برای راه اندازی میکرو کنترلر هستش که باید عرض کنم شنماتیک خاصی نداره پایه های تغذیه به 5 ولت متصل میشن و میکرو شروع به کار میکنه و بسته به برنامه نویسی که انجام دادین کارش رو انجام میده
                  بنده بصورت کلی مباحث رو عرض کردم خودتون بصورت جزئی داخل نت نحوه کار با میکروکنترلر رو سرچ بفرماین سوالی هم داشتین در خدمتیم
                  این تاپیک اموزش میکرو کنترلر avr هستش اگه قصد یادگیری دارین حتما این تاپیک رو مطالعه بفرمایین
                  http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=7070.0

دیدگاه

با سلام
                    یک نکته ای رو یادم رفت بهتون بگم اونم اینکه شما میتونی با روش ماتریسی همون6 تاled رو هم باattiny13 که یک میکرو 8 پایه هست راه اندازی کنی
                    مثل این شکل
                    که با استفاده از 8 تا سیم16 تا led روکنترل میکنه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X