اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل ADC در میکروکنترلر stm32f103re

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل ADC در میکروکنترلر stm32f103re

سلام
    من یدونه از ADC ها رو با استفاده از مثال خود کیل راه اندازی کردم برای ولتاژ متغیر نیز از مولتی ترن استفاده کردم سوال اولم اینه که آیا این میکرو مثل AVR نیاز به ولتاژ و زمین رفرنس داره؟ یا تنظیماتی چیزی برای این موضوع داره؟
    دوم اینکه تو دیتاشیت میگه ADC این میکرو 12 بیت هست که در اینصورت باید برای صفر عدد صفر و 3.3 عدد 4096 را برگرداند درحالی که برای صفر عدد 712 و برای 3.3 عدد 3552 را بر میگرداند به نظرتون مشکل از چی میتونه باشه؟

پاسخ : مشکل ADC در میکروکنترلر stm32f103re

کسی نیست آیا لطفی کند و جوابی دهد؟

دیدگاه

بله نیاز به اتصال ولتاژ vref خود میکرو به 3.3 هست .چون حداقل یه مرجع ولتاژ نیاز داره تا نسبت به اون مقدار adc رو بخونه اگر از هدر خود فروشگاه استفاده میکنید دیپ سویچ vrefرو در حالت وصل قرار بدید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط metalelec
        بله نیاز به اتصال ولتاژ vref خود میکرو به 3.3 هست .چون حداقل یه مرجع ولتاژ نیاز داره تا نسبت به اون مقدار adc رو بخونه اگر از هدر خود فروشگاه استفاده میکنید دیپ سویچ vrefرو در حالت وصل قرار بدید.
        خیلی ممنون بابت پاسختون
        من از هدر برد فروشگاه که لینکشو میزارم استفاده میکنم البته یکم متفاوته و دوتا دیپ سوئیچ داره یکی برا usb و یکی هم bot0 و اونی که شما میفرمایید رو نمیبینم میشه توضیح بدین چه باید کرد
        http://eshop.eca.ir/%D9%85%D8%AD%D8%B5%D9%88%D9%84%D8%A7%D8%AA-eca/1325-stm32f103ret6-header-board.html

دیدگاه

مقدار adc از 4095...0 هستش نه 4096 .
          این سایت در مورد راه اندازی adc توضیح داده... احتمالا تنظیمات کلاک adc یا بعضی از رجیستر ها رو اشتباه مقدار دهی کردی .
          http://www.micromouseonline.com/2009/05/26/simple-adc-use-on-the-stm32/

دیدگاه

سلام. تا جایی که من اطلاع دارم قطعات زیر 100 پین STM32، پایه Vref شون از داخل به AVDD وصل هست و به صورت مستقل در دسترس نیست.
            There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : مشکل ADC در میکروکنترلر stm32f103re

نوشته اصلی توسط رضا سپاس یار
              سلام. تا جایی که من اطلاع دارم قطعات زیر 100 پین STM32، پایه Vref شون از داخل به AVDD وصل هست و به صورت مستقل در دسترس نیست.
              مهندس من از بین میکرو های cortex m3 شرکت stm با میکروی stm32f103zet6 برنامه نوشتم که 144 پایه است و پایه vref رو داره و الان هم برای میکرو f429 دارم برد طراحی میکنم و بیشتر با مدار هایی کار میکنم که به میکرو هایی با gpio زیاد و امکاناتی مثل fmc و sdram و ... نیاز داره و تا حالا با میکرو های ۶۴پین مثل stm32f103ret6 کار نکردم.

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : مشکل ADC در میکروکنترلر stm32f103re

نوشته اصلی توسط رضا سپاس یار
                بله سری C و R پایه رفرنس خارجی رو ندارن و از داخل به VDDA وصل شده ، من دو میکرو STM32F103RET6 هدر فروشگاه و STM32F103VET6 که خودم بردشو زدم و از رفرنس خارجی LM4040 استفاده کردم رو با هم مقایسه کردم ، خروجی مبدل ADC برد فروشگاه اصلا تعادل خوبی نداره، حتی برای پین VDDA فیلتر LC هم قرار داده نشده .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X