اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برنامه ریختن آیسی میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

برنامه ریختن آیسی میکرو

سلام
    برنامه ریختن داخل آی سی میکرو مثلاAVRچطوریه؟ :eek: :eek:
    (من با برد آردوینو تازه شروع کردم که این سوال به وجود اومد که اگه یه آیسی باشه وبرد آماده ای مثل آردوینو نباشه چطور میشه داخل اون آیسی برنامه ریخت؟)
    آدمی ساختهآ‌ی افکار خویش است فردا همان خواهد شد که امروز میآ‌اندیشیده است. (مترلینگ)

پاسخ : برنامه ریختن آیسی میکرو

نوشته اصلی توسط hosseinT730
    سلام
    برنامه ریختن داخل آی سی میکرو مثلاAVRچطوریه؟ :eek: :eek:
    (من با برد آردوینو تازه شروع کردم که این سوال به وجود اومد که اگه یه آیسی باشه وبرد آماده ای مثل آردوینو نباشه چطور میشه داخل اون آیسی برنامه ریخت؟)
    با سلام
    برای پروگرم کردن میکروکنترلر شما نیاز دارید که به این پایه ها MISO، MOSI، SCK، RESET و پایه زمین (GND) میکرو دسترسی داشته باشید
    بعد میتونید از طریق پروگرمر میکرو رو پروگرم کنید

دیدگاه

پاسخ : برنامه ریختن آیسی میکرو

شما برای یک میکرو مثلا AVR نیاز به این موارد دارید:
      - یک برنامه کامپایلر که بتونید برنامه خودتون رو داخلش بنویسید و کامپایل کنید(به زبان قابل فهم میکرو تبدیل کنید) مثل Bascom , CodeVision , ....
      - یه برنامه هم نیاز دارید که این فایل تبدیل شده رو بریزید رو میکرو، که برنامه های نام برده شده در بالا این قابلیت رو دارن
      - یه سخت افزار هم افزار نیاز دارید که از کامپیوتر برنامه رو بریزیر رو میکرو که میشه پروگرمر
      -خود میکرو هم باید پایه هایی برای ارتباط با کامپیوتر داشته باشه که میشه پایه های که جناب کریمی گفتن.
      از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X