اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تفاوت آیسی ها

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تفاوت آیسی ها

سلام

آیسی های زیر به جز شکل ظاهری چه تفاوت های دیگری دارند؟ :eek:
    آدمی ساختهآ‌ی افکار خویش است فردا همان خواهد شد که امروز میآ‌اندیشیده است. (مترلینگ)

پاسخ : تفاوت آیسی ها

نوشته اصلی توسط hosseinT730
    سلام

آیسی های زیر به جز شکل ظاهری چه تفاوت های دیگری دارند؟ :eek:
    باسلام
    عمده تفاوت ظاهری ویا همان نوع بسته بندی ای سی هستش
    اما گاها تو پکیج های smdشاهد امکانات بیشتری نسبت به پکیجDIP هستیم مثلا تو میکرو کنترلر مگا8 smd ما دوکانالadc بیشتر از نوعDIP اون داریم

دیدگاه

خیلی سوالتون کلی هستش
      مثل ینه که بگیم Z80، AVR،FPGA,ARM چی تفاوتی با هم دارند . اینها همه میکرو پروسسور - میکرو کنترلر - هستند ولی هرکدوم امکانات خاصی رو مهیا میکنن.
      برای این بردهایی هم که شما گذاشتید، دقیقن همینجوریه، مثلا یکیش ممکنه اصلا قابلیت خوندن ولتاژ آنالوگ رو نداشته باشه، یا یکیش ممکنه قابلیت اتصال به شبکه رو داشته باشه.
      یا ساده بگم یکیش ممکنه پیکان باشه و اون یکی پژو ... جفتشون ماشینه ولی با امکانات مختلف
      از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

از توضیحاتون ممنونم حالا از این پاسخ شما سوالی باسم پیش اومد: :eek:
        از بین ARM,FPGA,AVR,Z80(کهZ80رو اولین باره میبینم)کدوم رو بهتره یاد بگیرم؟(از لحاظ کاربرد بیشتر)
        میشه اینهارو به طور مختصرکاربرد هر کدومشو بگین؟(که کجاها کاربرد دارند) :question: :question:
        آدمی ساختهآ‌ی افکار خویش است فردا همان خواهد شد که امروز میآ‌اندیشیده است. (مترلینگ)

دیدگاه

z80 رو خدا رحمتش کنه
          مابقی پایه های صنعت امروز الکترونیکه.
          همه اونها کاربرد داره
          منابع یادگیری که می تونید پیدا کنید به ترتیب از زیاد به کم
          AVR
          ARM
          FPGA
          از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

خب میخام ،آرم رو یاد بگیرم وavr هم کار نکردم(وابسته هم که نیستند)
            تو همین سایت که میگشتم این پروگرمر

رو دیدم فک کنم بهتر از بقیه باشه
            برنامه نویسی سی بلدم
            آیا کارم درست بوده که از آرم شروع کردم ؟
            برای شروع ،در کنار این پروگرامر چه کتاب های آموزشی ومنابعی رو پیشنهاد میکنید؟ :eek:

دیدگاه

آیا کارم درست بوده که از آرم شروع کردم ؟
              اشتباه نیست ولی اگر من بودم از AVR شروع میکردم، به این دلایل:
              - تنوعش در بازار ایران بسیار زیاده
              -قدیمی تر هستش، بنابراین کتابها، مقاله ها و نمونه کدهای بسیار بیشتری ازون میتونید پیدا کنید( خودتون میتونید تعداد تاپیک های ARM با AVR رو مقایسه کنید)
              -بردهای متنوع تر و در نتیجه ارزون تری داره
              -قسمتهای داخلیش کمتره و نسبت به ARM اصطلاحن دم دست تره

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X