اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تست آیسی 7805

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تست آیسی 7805

سلام
    برای تست آیسی 7805 که مثلا ولتاژ9ولت به ورودی میدیم تا خروجیه5ولت داشته باشه. :eek:
    حالا سوالم اینکه این ولتاژ اعمالی DCهه یاAC؟
    آدمی ساختهآ‌ی افکار خویش است فردا همان خواهد شد که امروز میآ‌اندیشیده است. (مترلینگ)

پاسخ : تست آیسی 7805

ولتاژ dc باید بدی

دیدگاه

یعنی چن تا باطری رو سری کنم درست میشه؟
      چون باطری به مرور زمان تموم میشه،وسیله ای هست که همین کاررو بکنه؟ :eek:
      آدمی ساختهآ‌ی افکار خویش است فردا همان خواهد شد که امروز میآ‌اندیشیده است. (مترلینگ)

دیدگاه

شما ولتاژ چند وولت میخای؟برای چکاری لازم داری این ولتاژ رو که میگی باتری تموم میشه؟

دیدگاه

9ولت که میشه 6تا باطری 1.5 ولت سری
          همون برای تست 7805،ولی چون میخاستم بعدم هم از این 9ولت استفاده کنم میخاستم یه دایمی داشته باشم
          ویه چیز دیگه که برای تست یه برد شنیده بودم به ورودیه 7805ای که به هیت سینک متصله ،باید ولتاژ 12ولت بدم تا از سالم بودن میکروی برد اطمینان پیداکنم
          این 12 ولت دایمی باشه چه بهتر
          دستگاه ارزونی هست که این ولتاژ هارو تامین کنه؟(میخاستم بفهم به جز باطری چیزه دیگه ای هم هست یا نه) :eek:

دیدگاه

ارزونترین وسیله فکر کنم پاور دسته دوم کامپیوتر باشه که 3 و 5 و 12 ولت رو داره و کار شما رو راه میندازه...با کمتر از ده هزار تومن میشه خرید

دیدگاه

9ولت که میشه 6تا باطری 1.5 ولت سری
              برای تست میتونید از یک باطری 9 ولت کتابی استفاده کنید .در همه الکتریکی ها موجود است
              از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

سلام
                چون که میخواید دایمی باشه آداپتور خوبه
                وجریانشم باید یکمی از باطری معمولی بیشتر باشه که آداپتور 12ولتی 1آمپری که در فروشگاه همین سایت هم وجود داره خوبه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hosseinT730
                  سلام
                  برای تست آیسی 7805 که مثلا ولتاژ9ولت به ورودی میدیم تا خروجیه5ولت داشته باشه. :eek:
                  حالا سوالم اینکه این ولتاژ اعمالی DCهه یاAC؟
                  با سلام:
                  حداقل ولتاژ قابل قبول برای تست رگولاتور ها نباید از 1.5 ولت از ولتاژ خروجی رگولاتور ها کم تر باشد. برای این رگولاتور 6.5 الی 12 ولت با بار خروجی تست شود.
                  علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
                  نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

یه آداپتورمتغیر (که ولتاژهای1.5و3و4.5و6و9و12ولت) 1 آمپر خریدم بعد با مولتی متر ولتاژ وآمپرش رو میگیرم درست نشون نمیده مثلا برای12ولت، ولتاژرو19 ولت نشون میده
                    مشکل از چیه؟

دیدگاه

یه آداپتور 12 ولت 1 آمپر خریدم بعد با مولتی متر ولتاژ وآمپرش رو میگیرم درست نشون نمیده مثلا ولتاژرو19 ولت نشون میده
                      مشکل از چیه؟
                      اگه آداپتور ترانسی باشه این عادیه و این ولتاژ بی باری هست و به محض متصل شدن به بار درست میشه

دیدگاه

بعد به بار(مثلا به ورودی های آیسی7805)وصل کردم جریان رو متغیر نشون میده و 1آمپر نشون نمیده :eek:

دیدگاه

بعد به بار(مثلا به ورودی های آیسی7805)وصل کردم جریان رو متغیر نشون میده و 1آمپر نشون نمیده :eek:
                          این طور نیست که همیشه یک امپر نشون بده
                          بسته به مقدار مقاومت باری که بهش وصل میشه ، جریان میکشه
                          شما قانون اهم رو مطالعه کن تا متوجه بشی که چه اتفاقی داره میوفته

دیدگاه

بعد به بار(مثلا به ورودی های آیسی7805)وصل کردم جریان رو متغیر نشون میده و 1آمپر نشون نمیده
                            منابع تغذیه ای که در مدارها استفاده میکنیم(مثل این آداپتور شما) منابع تغذیه ولتاژ هستند . یعنی ولتاژ انها عددی ثابت است منتها بسته به مصرف که قطعات مدار دارند، از این منبع تغذیه جریان میکشن.
                            این آداپتور شما که 1 آمپر جریان اونه یعنی قطعات تا 1 آمپر میتونن جریان بکشن.
                            از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

یه آداپتورمتغیر (که ولتاژهای1.5و3و4.5و6و9و12ولت) 1 آمپر خریدم بعد با مولتی متر ولتاژ وآمپرش رو میگیرم درست نشون نمیده مثلا برای12ولت، ولتاژرو19 ولت نشون میده
                              مشکل از چیه؟
                              با سلام خدمت شما کاربر گرامی:
                              چون اکثر آداپتور های ترانسی موجود در بازار، دارای خروجی رگوله شدن نیستند، لذا ولتاژ خروجی ترانس ها بعد از یکسو سازی و فیلتر شدن در عدد 1.414 ضرب می شود.
                              1- برای ولتاژ ترانی 12 ولت می شود تقریبا 17 ولت.
                              2- چون ورودی برق شما از 220 ولت بیش تر بود، در نتیجه خروجی ترانس شما می شود 13.5 ولت A.C که با این حساب شما ولتاژ 19 ولت را اندازه گیری کردید.
                              علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
                              نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X