اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تست امپلی فایر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تست امپلی فایر

سلام دوستان من یه امپلی فایر قدیمی تعمیر کردم که درایورش دارلینگتون tip122 هست و و قدرتش 2n3055 هست و خروجی وصل به یه ترانس مچینیگ و خروجی های ترانس وصل به تر مینالای خروجی موقعی که بار (بلندگو) به خروجی و صدا به ورودی مدار وصل نیست پراب سری (لامپ100) خاموش اما وقتی بار و صدا وصل میشه با نوسانات صدا لامپ هم سوسو میزنه این یک مشکل
    مشکل دوم اینه مدار بیشتر از ترانس امپر میگیره تا ولتاژ یعنی 6 تا 3055 با یه ترانس 24 ولت با امپر بالا کار میکنه ترانسه خیلی بزرگه حولهوش 400 -500واته که خود شرکت براش یه فیوز 15 امپر توصیه کرده تا الان من هرچی 7 -8 گذاشتم سوخته میترسم 15 امپر بذارم
    لطف کنین پس از خوندن مطالب با در نظرر گرفتن تجربیات خودتون منوراهنمایی کنین ممنون :read: :agree:

پاسخ : تست امپلی فایر

امپلیه بانیکو هست ba 150

دیدگاه

داداش الان چ مشکلی داری؟؟؟؟
      راجب فیوز ک مشکلی نداره همون 15 بزار
      ولی راجب لامپ متوجه نشدم (ولی لامپ هم مشکلی نداره دیگه با جریان کشی بیشتر لامپ پر نور تر از جریان کشی کمتر روشن میشه)

دیدگاه

کلن مشکل من اینه که همه چی درسته اما امپ بیشتر از نیم ساعت کار نمی کنه و ترانزیستوراش میسوزن البته 3055 اصلی هم به راحتی گیر نمیاد

دیدگاه

سلام
          خوب دوست عزیز این نکته را شما فراموش کردید که زمانی که به آمپلی فایر بار وصل نباشه میسوزه.
          شما ببین خروجی آمپلی چند واته طبق اون یه بار مناسب وصل کن
          بعدشم باید کل آمپلی رو روی یک هیت سینک بزرگ نصب کنی(زمین مدارت به هیت سینگو بدنه ترانزیستورهاتم عایق کن و با یه پیچ وصل کن به هیت سینگ)
          شما به علت نداشتن هیت سینک و تطبیق امپدانس بار خروجی
          تمامی توان تولید شده بر میگرده به مدارت و میسوزه ترانزیستورات به همین راحتی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sarbaz13
            سلام
            خوب دوست عزیز این نکته را شما فراموش کردید که زمانی که به آمپلی فایر بار وصل نباشه میسوزه.
            شما ببین خروجی آمپلی چند واته طبق اون یه بار مناسب وصل کن
            بعدشم باید کل آمپلی رو روی یک هیت سینک بزرگ نصب کنی(زمین مدارت به هیت سینگو بدنه ترانزیستورهاتم عایق کن و با یه پیچ وصل کن به هیت سینگ)
            شما به علت نداشتن هیت سینک و تطبیق امپدانس بار خروجی
            تمامی توان تولید شده بر میگرده به مدارت و میسوزه ترانزیستورات به همین راحتی
            امپلی فایر خودش هیتسینک داره منم رو هیت سینک نصب کردم جنس ۳۰۵۵ ها خوب نیست انقدر جنسشون مذخرف بود که سریع کلاهش با یه فشار معمولی بادست کنده میشد :bye

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen27369
              امپلی فایر خودش هیتسینک داره منم رو هیت سینک نصب کردم جنس ۳۰۵۵ ها خوب نیست انقدر جنسشون مذخرف بود که سریع کلاهش با یه فشار معمولی بادست کنده میشد :bye
              سلام خوب شما میتونی بجای 2n3055 از tip35c یا 2sc5200 هم استفاده کنی حتما که نباید قابلمهای باشه ترانزیستورت که

دیدگاه

سلام ببخشید من یه امپلی بوستر خریدم اما بدون گارانتیه حالا خواستم ازتون بپرسم راهی هست بدون نصب امپلی ، اونو تست کرد؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Seyyedkhalil نمایش پست ها
                  سلام ببخشید من یه امپلی بوستر خریدم اما بدون گارانتیه حالا خواستم ازتون بپرسم راهی هست بدون نصب امپلی ، اونو تست کرد؟
                  درود
                  مثبت و منفی آمپ را به تغذیه و ریموت برای روشن شدن به مثبت ...
                  خروجیها به بلندگو...
                  به ورودی هم منبع صدا وصل بکنید!!!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X