اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چجوری ماشین خورشیدی بسازم؟؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چجوری ماشین خورشیدی بسازم؟؟؟

سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیزو محترم :bye :bye
    من میخوام یه ماشین خورشیی بسازم که طولش حدودای40سانتی متر و عرضش28سانتی متر باشه
    میخوام بدونم چ موتوری و چ گیربکسی و....چی باید استفاده کنم؟؟؟؟وزنش تا چه اندازه باشه خوبه؟؟؟ممنون میشم راهنمایی کنید...
    Proudly @real_ahmadi
    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

پاسخ : چجوری ماشین خورشیدی بسازم؟؟؟

نوشته اصلی توسط Ali-Ahmadi
    من میخوام یه ماشین خورشیی بسازم که طولش حدودای40سانتی متر و عرضش28سانتی متر باشه
    میخوام بدونم چ موتوری و چ گیربکسی و....چی باید استفاده کنم؟؟؟؟وزنش تا چه اندازه باشه خوبه؟؟؟ممنون میشم راهنمایی کنید...
    l
    منظورت چیه؟

دیدگاه

سلام

بسته به ابعاد و توان مصرفی سیستم باید از سلول خورشیدی های مناسب استفاده کنید .
      موتورهای های چینی و معمولی هر کدام حدود 700میلی آمپر میکشند .
      پروژه شما شامل
      1-سیستم حرکتی (1500میلی آمپر)
      2-مدار شارژ باتری +میکرو و سایر مدارات (100میلی آمپر)
      حالا ببینید با این سطح از انرژی چه تعداد سلول خورشیدی نیازمنده ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohamadeng
        سلام

بسته به ابعاد و توان مصرفی سیستم باید از سلول خورشیدی های مناسب استفاده کنید .
        موتورهای های چینی و معمولی هر کدام حدود 700میلی آمپر میکشند .
        پروژه شما شامل
        1-سیستم حرکتی (1500میلی آمپر)
        2-مدار شارژ باتری +میکرو و سایر مدارات (100میلی آمپر)
        حالا ببینید با این سطح از انرژی چه تعداد سلول خورشیدی نیازمنده ؟
        مرسی از پاسخ...سلولش رو دارم.....مشکلی نیست...بقیه قطعات رو میخوام بدونم....فعلا فقط در حدی که راه بره می خوام باشه درست که شد بعد روش تغییرات دیگه انجام میدم یعنی مرحله به مرحله میخوام برم جلو....
        نوشته اصلی توسط arvinfx
        l
        منظورت چیه؟
        وا
        منظورم اینه که موتور با چموتوری باشه چند تا گیر بکس میخوام چه نوع گیر بکسی و.......
        Proudly @real_ahmadi
        #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

داداش مشخصات کامل سلولاتو بزار تا بگم (تجربه دارم)
          حیدر قجا دونیا یالان دونیا دور...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MohammadMers
            داداش مشخصات کامل سلولاتو بزار تا بگم (تجربه دارم)
            توانش 10وات
            جریانشم حدود800میلی با ولتاژ18ولت درحالت بدون بار....
            اینو واسه شارژ میخواشم روش باشه یه باطری 12ولت 7000میلی امپر بر ساعت واسش می زارم....فقط جنس بدنه (که سبک باشه تا حد امکان)نوع موتور نوع گیر بکس تعداد گسر بکس...همینو میخوام بدونم باس چی باشه
            Proudly @real_ahmadi
            #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

توانش 10وات
              اینو واسه شارژ میخواشم روش باشه یه باطری 12ولت 7000میلی امپر بر ساعت واسش می زارم....فقط جنس بدنه (که سبک باشه تا حد امکان)نوع موتور نوع گیر بکس تعداد گسر بکس...همینو میخوام بدونم باس چی باشه
              [/quote]
              اگر باتریتون از نوع اسیدی سربی باشه ماشین از سرجاش تکون نمیخوره
              از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
              --------------------------------------------------------
              تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
              --------------------------------------------------------
              اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

داداش فک کنم باتری موتور داری. خیلی سنگینه تو سربالایی میمونه. باس از این باتری لیتیومیا بندازی سرش.

اینم موتور:
                http://www.roboeq.ir/products/category/5/order/desc/by/snum/

http://www.roboeq.ir/products/detail/%D9%85%D9%88%D8%AA%D9%88%D8%B1%20%DA%AF%DB%8C%D8%B 1%D8%A8%DA%A9%D8%B3%2012%20%D9%88%D9%84%D8%AA%2022 0%20%D8%AF%D9%88%D8%B1%20%D8%AE%D9%88%D8%B1%D8%B4% DB%8C%D8%AF%DB%8C%20ZGX28R/

http://www.roboeq.ir/products/detail/%D9%85%D9%88%D8%AA%D9%88%D8%B1%20%DA%AF%DB%8C%D8%B 1%D8%A8%DA%A9%D8%B3%2012%20%D9%88%D9%84%D8%AA%2040 0%20%D8%AF%D9%88%D8%B1%20%D8%AE%D9%88%D8%B1%D8%B4% DB%8C%D8%AF%DB%8C%20F280/

http://www.roboeq.ir/products/detail/%D9%85%D9%88%D8%AA%D9%88%D8%B1%20%DA%AF%DB%8C%D8%B 1%D8%A8%DA%A9%D8%B3%2012%20%D9%88%D9%84%D8%AA%2067 0%20%D8%AF%D9%88%D8%B1%20%D8%AE%D9%88%D8%B1%D8%B4% DB%8C%D8%AF%DB%8C%20ZGX28/

http://www.roboeq.ir/products/detail/%D9%85%D9%88%D8%AA%D9%88%D8%B1%20%DA%AF%DB%8C%D8%B 1%D8%A8%DA%A9%D8%B3%2012%20%D9%88%D9%84%D8%AA%2055 0%20%D8%AF%D9%88%D8%B1%20%D8%AE%D9%88%D8%B1%D8%B4% DB%8C%D8%AF%DB%8C%20ZGX36R/
                حیدر قجا دونیا یالان دونیا دور...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط moghani1376
                  توانش 10وات

اگر باتریتون از نوع اسیدی سربی باشه ماشین از سرجاش تکون نمیخوره
                  میشه بگید چرا؟؟؟بیشتر راهنمایی کنید لطفا...
                  نوشته اصلی توسط MohammadMers
                  داداش فک کنم باتری موتور داری. خیلی سنگینه تو سربالایی میمونه. باس از این باتری لیتیومیا بندازی سرش.

اینم موتور:
                  http://www.roboeq.ir/products/category/5/order/desc/by/snum/

http://www.roboeq.ir/products/detail/%D9%85%D9%88%D8%AA%D9%88%D8%B1%20%DA%AF%DB%8C%D8%B 1%D8%A8%DA%A9%D8%B3%2012%20%D9%88%D9%84%D8%AA%2022 0%20%D8%AF%D9%88%D8%B1%20%D8%AE%D9%88%D8%B1%D8%B4% DB%8C%D8%AF%DB%8C%20ZGX28R/

http://www.roboeq.ir/products/detail/%D9%85%D9%88%D8%AA%D9%88%D8%B1%20%DA%AF%DB%8C%D8%B 1%D8%A8%DA%A9%D8%B3%2012%20%D9%88%D9%84%D8%AA%2040 0%20%D8%AF%D9%88%D8%B1%20%D8%AE%D9%88%D8%B1%D8%B4% DB%8C%D8%AF%DB%8C%20F280/

http://www.roboeq.ir/products/detail/%D9%85%D9%88%D8%AA%D9%88%D8%B1%20%DA%AF%DB%8C%D8%B 1%D8%A8%DA%A9%D8%B3%2012%20%D9%88%D9%84%D8%AA%2067 0%20%D8%AF%D9%88%D8%B1%20%D8%AE%D9%88%D8%B1%D8%B4% DB%8C%D8%AF%DB%8C%20ZGX28/

http://www.roboeq.ir/products/detail/%D9%85%D9%88%D8%AA%D9%88%D8%B1%20%DA%AF%DB%8C%D8%B 1%D8%A8%DA%A9%D8%B3%2012%20%D9%88%D9%84%D8%AA%2055 0%20%D8%AF%D9%88%D8%B1%20%D8%AE%D9%88%D8%B1%D8%B4% DB%8C%D8%AF%DB%8C%20ZGX36R/
                  مرسی از کمک....
                  Proudly @real_ahmadi
                  #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

میشه بگید چرا؟؟؟بیشتر راهنمایی کنید لطفا...مرسی از کمک....
                    چون باتری های سربی و اسیدی وزنشون بالاس.برای کار شما باتری لیتیومی یا پلیمر جواب میده.ولی گرونه اما آمپر ساعتش بالاست
                    همچون دیود ی ام که با ورق معکوس روزگار شکسته شده ام

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad daraie
                      چون باتری های سربی و اسیدی وزنشون بالاس.برای کار شما باتری لیتیومی یا پلیمر جواب میده.ولی گرونه اما آمپر ساعتش بالاست
                      اهان از اون لحاض...وزن کل ماشین تا 15یا20کیلو به نظر من خوبه..
                      شما چیمیگین؟؟؟وزونش چقدر باشه خوبه؟؟؟
                      Proudly @real_ahmadi
                      #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

اهان از اون لحاض...وزن کل ماشین تا 15یا20کیلو به نظر من خوبه..
                        شما چیمیگین؟؟؟وزونش چقدر باشه خوبه؟؟؟
                        هر چی وزنش کمتر بهتر. فکر کردی بدنه رو می خوای با چی درست کنی؟ به نظر من با پلکسی درست کن چون وزنش کم در میاد موتور گیربکس هم اگه ساکن تهرانی برو زیر زمین پاساژ عباسیان از اون جا بگیر اگه وزن ماشینت زیاد شد یه موتور گیربکس با گشتاور بالا و سرعت پایین بخر تا بتونه حرکت کنه.به نظرم میشه وزنش رو زیر 10 کیلو هم تخمین زد چون چیزی نداره
                        همچون دیود ی ام که با ورق معکوس روزگار شکسته شده ام

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad daraie
                          هر چی وزنش کمتر بهتر. فکر کردی بدنه رو می خوای با چی درست کنی؟ به نظر من با پلکسی درست کن چون وزنش کم در میاد موتور گیربکس هم اگه ساکن تهرانی برو زیر زمین پاساژ عباسیان از اون جا بگیر اگه وزن ماشینت زیاد شد یه موتور گیربکس با گشتاور بالا و سرعت پایین بخر تا بتونه حرکت کنه.به نظرم میشه وزنش رو زیر 10 کیلو هم تخمین زد چون چیزی نداره
                          ممنون اره بدنه رو احتمالا پلکسی یا یه چیزی که سبک باشه می زنم.
                          منم تو فکر وزن زیر15کیلو هستم...
                          Proudly @real_ahmadi
                          #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

سلام
                            شما میتونی یه کار دیگه ایی کنی!!!!
                            صفحه که بالا قرار میگیره .درون جعبه هم که باتری داری و فقط یه اینورتر 220ولت 100وات به بالا میخوای که با موتورای الکتریکی راهش بیندازی حالا اگه موتورت قوی باشه (موتورای الکتریکی با ولتاژهای 220ولت با واتای مختلف زیادن تو بازار)اگه موتورت قوی باشه میتونی وزن بارت هم زیاد کنی و هیچ مشکلی هم در بار و سربالایی ندارن . که خیلی هم عالی میشه
                            وقتی آنچه داريم مي بخشيم ،آنچه را نيازمند آنيم
                            ،دريافت خواهيم کرد

« داگلاس لاوسن »

دیدگاه

سلام
                              تصمیم گرفتم یکی بسازم که کوچیک تر و قیمت پایین تر باشه...به نظر شما چطوره؟؟؟با12ولت هم میخوام کار کنه باطری خورشیدی هم می زارم..
                              Proudly @real_ahmadi
                              #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X