اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

Lumerical

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

Lumerical

کسی از دوستان با نرم افزار lumerical قسمت fdtd کار کزده؟
    تو شبیه سازی یک چاه کوانتومی چطوری باید تعریفش کنیم؟
    با هر نرم افزار دیگه ای هم میتونین بهم بگین
    ممنون

پاسخ : Lumerical

سلام.
    منم دنبال آموزش نرم افزار لومریکال هستم.
    ولی چاه کوانتوم به نظرم با lumerical نمیشه.چون تا جایی که میدونم لومریکال نرم افزار نوری هست و شبیه سازی ادوات فوتونیکی باهاش انجام میگیره. شبیه سازی چاه کوانتوم با COMSOL فکر کنم بهتر انجام بشه.
    چه پارامتری رو تو چاه کوانتوم میخواین شبیه سازی کنین؟ شبیه سازی ساده ی چاه کوانتوم رو با متلب انجام دادم.

دیدگاه

سلام خیلی ممنون از جوابت
      میخوام یه لیزر رو شبیه سازی کنم.. برای ناحیه فعال باید بین دوتا آینه یه 2-3تایی چاه کوانتومی بذارم
      البته اینو بگم خود نرم افزار مثالهایی برای ناحیه اکتیو داره.. ولی میخواستم بدونم تعریفش چطوریه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Motorhead
        سلام خیلی ممنون از جوابت
        میخوام یه لیزر رو شبیه سازی کنم.. برای ناحیه فعال باید بین دوتا آینه یه 2-3تایی چاه کوانتومی بذارم
        البته اینو بگم خود نرم افزار مثالهایی برای ناحیه اکتیو داره.. ولی میخواستم بدونم تعریفش چطوریه
        سلام.خواهش میکنم. درک میکنم شرایطت رو! یه جورایی شبیه خودم هست! :mrgreen:
        یه سر به سایت زیر بزنین و با کارشناس های اونها مشورت کنین خیلی بهتر به نتیجه میرسین. ( البته اگه قبلا اینکار رو انجام نداده باشین!)
        parsoptics

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شاهرخ مستقیمی
          سلام.خواهش میکنم. درک میکنم شرایطت رو! یه جورایی شبیه خودم هست! :mrgreen:
          یه سر به سایت زیر بزنین و با کارشناس های اونها مشورت کنین خیلی بهتر به نتیجه میرسین. ( البته اگه قبلا اینکار رو انجام نداده باشین!)
          parsoptics
          خیلی ممنون. آره به اون سایت سر زده بودم
          فکر کنم کارشون بیشتر انجام پروژه و برگزاری دوره های آموزشی باشه ، جواب سوال نمیدن
          برام جالبه تو اپتیک منابع فارسی برای شبیه سازی با نرم افزار خیلی کمه
          فقط راجع به کامسول 2-3تا کتاب چاپ شده که اونارم خریدم ولی به درد کار ما نمیخوره
          سیلواکو هم که کلی شکم درد داره کدنویسیش....
          از محیط لومریکال خیلی خوشم اومد. ولی حیف تو همینجاش گیر کردم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X