اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ولتاژ بازگشتی موتور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ولتاژ بازگشتی موتور

سلام دوستان
    من دارم یک مدار طراحی میکنم که قراره از یه سنسور 24 ولتی دیتا رو دریافت کنم و بعد از تحلیل 3 تا step motor که 12 ولتی هستن رو حرکت بدم.نگرانیه من اینه که چون دارم برای موتورها و سنسور از یه منبع سوییچینگ 24ولت که بینشون مشترکه استفاده میکنم ولتاژ برگشتی موتورها که اگه اشتباه نکنم mmf میگن بهش به سنسور اسیب بزنه.راه حلی که میشه این ولتاژ ضربه موتورها رو از سنسور دور نگه داشت چیه؟؟؟؟ سنسور لیزریه و 3 میلیون قیمتشه اصلا جای ریسک ندارم...
    من بنظرم باید دیود زنر 24 ولتی ببندم به تغذیه سنسور ولی مطمئن نیستم جواب میده یا نه.سرعت عمل زنر در حدی هست که از سنسور حفاظت کنه؟
    long time ago,people who sacrificed their sleep,family,food,laugher and other joys of life
    were called SAINTS
    NOW,they are called
    ENGINEERS

پاسخ : ولتاژ بازگشتی موتور

سلام معمولا بارهای سلفی مثل موتور و رله رو باید با یک دیود هرزگرد فست راه اندازی کرد تا مانع آسیبهای اینچنینی شود.
    «اگر واقعيات با نظريات هماهنگي ندارند، واقعيتآ‌ها را تغيير بده.»
    آلبرت انشتين

دیدگاه

پاسخ : ولتاژ بازگشتی موتور

سلام معمولا بارهای سلفی مثل موتور و رله رو باید با یک دیود هرزگرد فست راه اندازی کرد تا مانع آسیبهای اینچنینی شود.
      استفاده از دیود هرزگزد تنها منجر به حفاظت از مدار راه انداز این قطعات میشه و تاثیر خاصی روی بخش های دیگر مدار نداره

اضافه شده در تاریخ :
      من دارم یک مدار طراحی میکنم که قراره از یه سنسور 24 ولتی دیتا رو دریافت کنم و بعد از تحلیل 3 تا step motor که 12 ولتی هستن رو حرکت بدم.نگرانیه من اینه که چون دارم برای موتورها و سنسور از یه منبع سوییچینگ 24ولت که بینشون مشترکه استفاده میکنم ولتاژ برگشتی موتورها که اگه اشتباه نکنم mmf میگن بهش به سنسور اسیب بزنه.راه حلی که میشه این ولتاژ ضربه موتورها رو از سنسور دور نگه داشت چیه؟؟؟؟ سنسور لیزریه و 3 میلیون قیمتشه اصلا جای ریسک ندارم...
      من بنظرم باید دیود زنر 24 ولتی ببندم به تغذیه سنسور ولی مطمئن نیستم جواب میده یا نه.سرعت عمل زنر در حدی هست که از سنسور حفاظت کنه؟
      اینکارها به شما کمک میکنه:
      1- جدا کردن تغذیه سنسورها از موتورها
      2-استفاده از زمین ستاره ای در طراحی برد
      3-استفاده از فیلترهای مناسب برای تغذیه ها، مخصوصن تغذیه آی های دیجیتال
      4-طراحی بهینه مدار
      5-دقت بسیار بسیار زیاد در طراحی زمین مدار( در این مدار بیشتر از اینکه از 24 ولت ضربه بخورید، از زمین ضربه میخورید
      از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X